kalkulačka výše nájemného - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kalkulačka výše nájemného, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
I když ceny některých nemovitostí klesají, hypotéky kvůli v Česku stále vysoké inflaci a z ní pramenícím sedmiprocentním úrokům centrální banky výrazně nezlevňují. Hypoteční trh se letos v březnu sice poprvé nadechnul, ale i tak si hypotéku sjednalo jen 3500 domácností.
V roce 2023 chce stát podle svých plánů vyplatit měsíčně na příspěvcích na bydlení okolo 1,1, miliardy korun. Kromě navýšení se sjednotila také pravidla pro získání příspěvku na bydlení pro lidi v Praze a ve zbytku České republiky. Jak? Kdo může o příspěvky na bydlení žádat a jak se vypočítají?
Základem bezpečného pronájmu bytu je dobrá nájemní smlouva. Na internetu najdete spoustu vzorů, ale ne všechny jsou kvalitní. Nejdříve zvažte, zda je pro vás vhodnější smlouva na dobu určitou, nebo neurčitou. Co dalšího brát v úvahu a na co si dát pozor?
Oblíbený program státních půjček na bydlení pro mladé se v roce 2023 neotevře. Loni přitom žadatelé projevili velký zájem, plánovaný rozpočet vyčerpali již v polovině dubna.
Na příspěvek na bydlení nyní dosáhne více lidé a mohou jej využít i na úhradu vyšších faktur za energie. Žádost o příspěvek čeká i zjednodušení, a to hned v několika ohledech. O dávku bude nově možné i skrze online aplikaci, zjednodušení se dočká i klasický formulář. Nebude nutné žádat každoročně, nyní bude příspěvek poskytovaný na dobu neurčitou. Náklady na bydlení a příjmy domácností se nebudou dokládat čtvrtletně, ale pouze pololetně.
Méně zbytečné byrokracie a dalších nástrah ze strany státu. Tak má vypadat nejpozději od října cesta k získání pomoci s rostoucími cenami nájmů a energií pro nízkopříjmové domácnosti včetně seniorů.
V Česku v posledních letech přetrvává chronický nedostatek bytů a domů k bydlení. Jen v Praze schází na dvacet tisíc bytů a ty nové podle studie poradenské firmy Deloitte zdražily od poloviny roku 2015 o sto procent. Hlavním důvodem je nedostatečná výstavba. Developeři dodávají na trh kolem pěti tisíc nových bytů ročně, což však nestačí. V důsledku nedostatku bytů rostou i nájmy.
Příspěvek na bydlení by měl pomoci, pokud člověk nevychází se svými příjmy. A je jedno, jestli jde o jednotlivce nebo o rodinu. Příspěvek má za cíl pokrytí nákladů, které jsou spojené s bydlením. Podmínky pro získání příspěvku jsou ale přísné, na dávku nedosáhne každý.
Příspěvek na bydlení je dávkou, která pomáhá rodinám nebo jednotlivcům, pokud nevychází se svými příjmy. Příspěvek by měl pomoci pokrýt náklady na bydlení. Neznamená to ale, že by na dávku dosáhl každý, kdo má malý příjem. Pochopitelně to má své podmínky.
Meziroční tempo růstu nájemného v největších městech Česka loni většinou zpomalilo. Například v Praze u nejžádanější dispozice 2+KK kleslo z deseti na 3,1 procenta. Nájem v těchto bytech byl v průměru 16 500 korun měsíčně. V Brně byl o zhruba pětinu nižší, v Liberci a Ostravě o dvě pětiny. Vyplývá to z údajů portálu Ideální nájemce.cz.