Kam na houby - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Kam na houby, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V ulicích Bratislavy je cítit chuť stavět. A to pořádná. Podobně jako v dalších evropských velkoměstech i tady už věže zkonstruované z betonu a skla přerostly své předky, už zastínily věže kostelů. „V Bratislavě rostou výškové stavby jako houby po dešti, Praha je málo odvážná, je sešněrovaná památkovou ochranou a ustrnula,“ říká se teď často v české metropoli. Ale hodnotit úspěch města jen na základě jednoho kritéria, tedy počtem vznikajících skleněných výškových budov, je přinejmenším krátkozraké.
Česká firma Naše Rajče celoročně pěstuje rajčata, a to bez chemie a v souladu s přírodou. Její ředitel Lukáš Rázl, který vystoupí na přelomu února a března na E15 International E-commerce Summitu, v rozhovoru kromě jiného vysvětlil rozdíly mezi lokální a dováženou zeleninou, způsob celoročního pěstování nebo pojem moderní zemědělství.
INFO.cz| Říjen bude patrně nejteplejší měsíc v historii Evropy. V krajně napjaté situaci se zásobováním plynem je to požehnání; nezbytných úspor, ke kterým EU nabádá všechny občany Unie, dosáhneme docela bez námahy. S teplým počasím a zaplněnými zásobníky se napětí na trzích s plynem snížilo a jeho cena klesá. To je jedna strana mince. Z druhé strany se asi málokdo zbaví jistého mrazení v zádech: takové teplo v říjnu, to není normální, asi přeci jen s tím klimatem něco není v pořádku.
Jak se tvoří rajčatový ráj? Co všechno je potřeba k produkci nejen chutných, ale i nutričně bohatých rajčat a jde to zajistit i v Česku? Na tyto a další otázky odpověděl v rámci posledního Tech Talku host z nejpovolanějších. Lukáš Rázl je ředitelem projektu Naše rajče, v přepočtu na kilogramy největšího tuzemského producenta rajčat. Jeho skleníky, stojící na místě bývalé uhelné elektrárny, využívají v maximální možné míře moderní technologie. Rázl vysvětluje, jak pokrok zlevňuje a zároveň zkvalitňuje ...
Téměř celý civilizovaný svět považuje za největšího vyvrhele lidské rasy ruského prezidenta Vladimira Putina. Válka na Ukrajině by však nebyla možná, kdyby kolem sebe neměl okruh věrných, kteří mu zdatně pomáhají, věrně a nekriticky slouží či ho inspirují a ponoukají k provádění agresivní zahraniční politiky. Podívejte se na některé z výrazných tváří, které tak či onak přispěly k ruské invazi na Ukrajinu.
Severní Čechy jsou synonymem mnoha věcí, dobré jídlo k nim ale zatím stále moc nepatří. Jenže už před časem na tenhle divočejší region vsadil mladý, dravý a velmi šikovný podnikatel a známý perfekcionista Jan Hawelka, majitel firmy Lagarto.
Lidi nemohli cestovat, chodit do restaurací a podobně, a tak se pustili do zlepšování svého bydlení. Alespoň podle Jana Tušla z představenstva známého výrobce oken a dveří, značky Vekra. Podle něj na tom vydělaly největší firmy. „Řekl bych, že v krizi se lidé více přimykávají k silným hráčům,“ vysvětluje.
Ústavně právní výbor přerušil před nedávnem projednávání novely Exekučního řádu, která by měla mimo jiné zavést i princip teritoriality.
S hvězdným českým youtuberem a moderátorem Kovym, proč přijal účast v momentálně ostře sledované soutěži Stardance, o svém dospívání v Pardubicích, o tom, jak se jeho kariéra zadrhla v Los Angeles a že je bytostným introvertem. Plus proč mu doma vůbec neříkají Kovy, ale králík?
Houbaření, rybaření, objevování regionálních tratí i stanování mají v plánu čeští ministři během letošní dovolené. Většina vládních i opozičních představitelů se letos chystá strávit své volno především v Česku, někteří ale uvažují i třeba o Slovensku nebo Rakousku. Část z politiků bude z různých důvodů i během dovolené pracovat nebo zůstane doma.