kanada volby - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kanada volby, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Podle prognózy Mezinárodního měnového fondu bude Německo jedinou rozvinutou ekonomikou na celém světě, která za celý letošní rok spadne do recese. Neznamená to, že recese nejsou i jinde, protože ty se standardně měří jako pokles ve dvou kvartálech za sebou, ale za celý rok 2023 je Německo výjimkou. A do konce roku nezbývá příliš času na zázraky. Pro nás to není jen statistická zajímavost, ale zásadní ekonomický výhled, protože jde o našeho nejvýznamnějšího obchodního partnera.
Před školstvím stojí celá řada výzev. Populačně silné ročníky se hrnou na střední školy, struktura absolventů nepokrývá obory, které požadují zaměstnavatelé, a příchod umělé inteligence může také značně zasáhnout do jeho podoby a praktik. Soukromému sektoru, který mnohdy reaguje na situaci rychleji, se tak otvírá jedinečná příležitost. „Každá nerovnováha na trhu je příležitostí pro soukromé subjekty. To se týká všech stupňů vzdělávání i přes existující byrokratické překážky,“ říká rektor Anglo-American ...
Severoatlantickou alianci čeká v úterý a ve středu ve Vilniusu jeden z nejdůležitějších a patrně také nejnáročnějších summitů. Očekávalo se, že na něm členové vojenského paktu oslaví přijetí Finska a Švédska do svých řad. Přistoupení druhé severské země ovšem stále blokují Turecko a Maďarsko. Ankara již vznesla nový požadavek - obnovení přístupových rozhovorů země do Evropské unie. NATO rovněž musí vyřešit, jak se vypořádat s přihláškou Ukrajiny.
Zájem firem o sezonní pracovníky oproti loňskému roku trochu ochladl. Podniky nabírají opatrněji, jak ukazují data z pracovních portálů. Zároveň však přibývají noví kandidáti, kteří si kvůli současné ekonomické situaci musejí hledat přivýdělek. V některých oblastech si tak mohou firmy vybírat, což ale neplatí všude, do gastronomie se například po covidu stále nedaří získat potřebný počet zaměstnanců, a to ani brigádně.
V reakci světa na ruskou agresi proti Ukrajině se tento týden výrazně zviditelnila „jižní“ dimenze. Potvrdilo se, že země „globálního Jihu“ sice vesměs odsuzují porušení zásad mezinárodního práva ze strany Ruska, nemíní však vyslyšet výzvy Západu, tedy zejména Spojených států a Evropské unie, aby se připojily k jejich rozsáhlým sankcím proti Moskvě. Právě tato neochota většiny „rozvojových“ zemí významně oslabuje dopad těchto sankcí, usnadňuje jejich obcházení a logicky tak pomáhá Rusku získávat prostředky...
Invaze Ruska na Ukrajinu v Evropě dramaticky ovlivnila dostupnost plynu a jeho cenu. Proto se řada států Evropské unie začíná navracet k jaderné energetice. Francie se vrátila k budování energetického mixu postaveného na jaderných a obnovitelných zdrojích. Nové bloky chtějí stavět Polsko, Nizozemsko, Švédsko, Česko a i další státy.
Kliniky Canadian Medical nabízejí v Česku prémiovou lékařskou péči už od devadesátých let minulého století. Zpočátku ji poskytovali zejména cizincům žijícím v Praze, kteří vyžadovali standard, na který byli zvyklí z Kanady nebo USA. Postupem času se přidala i česká klientela. „Klienti si u nás hradí členský program, který definuje přístup na kliniky, a další nadstandardní služby nad rámec zdravotního pojištění," říká obchodní ředitel Canadian Medical Vítězslav Havliš.
North Atlantic Treaty Organization, tedy Severoatlantická aliance nebo zkráceně NATO, je aliance evropských a severoamerických zemí, jejímž účelem je zajistit svobodu a bezpečnost svých členů politickými a vojenskými prostředky. Členové aliance spolupracují a radí se při řešení bezpečnostních otázek. Všechna přijatá rozhodnutí jsou výsledkem diskuze členských zemí, jsou tedy konsenzem neboli kolektivním rozhodnutím svých členů.
Pozice Německa coby nepsaného lídra Evropy se ve světle války na Ukrajině už rok otřásá v základech. Zažité pořádky procházejí velkou změnou a liberální teorie mezinárodních vztahů je v troskách. O nových lídrech a novém uspořádání Evropy mluví v rozhovoru pro Info.cz analytik a výzkumný pracovník Benjamin Tallis. Popisuje mimo jiné teorii neo-idealismu a potřebu začít pracovat jinak s hodnotami, na kterých stojí Evropa – tak, aby evropské demokracie skutečně přinášely lepší život většímu okruhu lidí.
Pravidelné setkání světových lídrů ve švýcarském Davosu bylo minulý týden ve znamení zvětšující se obchodní rivality mezi jinak jasnými spojenci, tedy EU a Spojenými státy. Jádrem sporu zůstává americký „Zákon o snížení inflace“ (IRA), kterým mají USA uvolnit až 500 miliard dolarů v podobě přímé státní podpory, investic nebo daňových úlev v příštích deseti letech pro americký průmysl v rámci přechodu na zelené technologie.