kanál dunaj odra labe - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kanál dunaj odra labe, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Dnes pro vás máme legendární příběh z daleké galaxie a taky důkaz, že megalomanský kanál Dunaj–Odra–Labe není žádný scestný nápad. Jde totiž o kajmany. Z České republiky by mohly být Kajmanské ostrovy!
Přípravné práce pro první části vodního koridoru Dunaj-Odra-Labe na řece Odře mezi Ostravou a polskými hranicemi mohou začát, rozhodla vláda. Na twitteru o tom informoval ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). První etapa by měla stát zhruba 15 miliard korun. Stát se při analýze projektu zaměřuje především na propojení Dunaje s Odrou, Labe zůstává v rezervě. Stavba koridoru by mohla začít po roce 2030.
Poslední měsíce, zvláště pak týdny, zválcoval vládní jaderný buldozer vše, co mu přišlo do cesty, a dorazil do cíle. Neplatí nic z toho, co dříve o stavbě bloku jaderné elektrárny Dukovany říkal sám premiér Andrej Babiš. Neplatí ani ubezpečení jaderného vládního zmocněnce o transparentnosti celého procesu.
Expertní tým prezidenta Miloše Zemana se v sobotu sešel v Lánech, aby s hlavou státu probral důležitá témata dnešních dnů i vzdušné zámky časů budoucích. Tedy soudě podle veřejných prohlášení aktérů. Podle ministra průmyslu a obchodu a dopravy Karla Havlíčka prezident „rozumí“ zvýšení rozpočtového schodku na půl bilionu korun.
... známky, mýto nebo kanál Dunaj–Odra–Labe. Zůstává mu také...
Premiér Andrej Babiš a ministryně financí Alena Schillerová v centrále KSČM vyjednávali podporu pro návrh státního rozpočtu na příští rok. Příslib, že komunisté plán podpoří při konečném hlasování, nedostali. Bude se ještě jednat o zdravotnictví. Zdá se, že partaj si našla nového otloukánka. Šéfovi rezortu Adamu Vojtěchovi není v tom případě co závidět. A českému zdravotnictví taky ne.
Za dosud nepostavené plavební stupně na Labi stát zaplatil už 927 milionů korun, zjistil Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Podíl vodní dopravy na přepravě zboží v Česku přitom zůstává podle kontrolorů dlouhodobě nízký a k převodu části přepravy ze silnic na lodě nedochází. Kontrola NKÚ se týkala projektů rozvoje vodních cest a podpoře nákladní vodní dopravy, které od roku 2014 vydalo ministerstvo dopravy a jím zřízené Ředitelství vodních cest (ŘVC).
Stavby na vodních cestách převezme od ministerstva dopravy ministerstvo zemědělství. O stavby se budou místo Ředitelství vodních cest starat správy jednotlivých povodí řek. Povodí se už nyní starají třeba o plavební komory. Ředitelství vodních cest ale ještě dokončí rozestavěné projekty. Po převodu výstavby na povodí bude ŘVC dohlížet na projekty vzniklé v povodích, zavádět IT systémy v říční plavbě nebo spravovat české přístavy v Hamburku. Informuje o tom Mladá fronta Dnes.
Český ministr dopravy Dan Ťok na začátku listopadu zveřejnil výsledky studie proveditelnosti vodního koridoru Dunaj–Odra–Labe. Propojení těchto tří řek by vyšlo na 582 miliard korun. Jak vypadají podobné projekty v ostatních zemích Evropské unie?
Ministerstvo dopravy navrhlo do národního investičního plánu projekty za zhruba dva biliony korun. Řekl to náměstek ministra dopravy Tomáš Čoček. Ministerstvo vládě předložilo 311 dopravních projektů. Jde o největší podíl investic ze všech resortů a orgánů, které zaslaly vládě své návrhy. Celkově Národní investiční plán (NIP) vlády zahrnuje přes 17 tisíc projektů za 3,45 bilionu korun na léta 2019 až 2030.