kandidát fischer - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kandidát fischer, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Armin Laschet, nový šéf CDU a nejpravděpodobnější nástupce Angely Merkelové v čele německé vlády, má za sebou první stranickou bitvu. Vypadá to jako žabomyší válka, ale ve skutečnosti jde o to hlavní – o politicky směřované a investované peníze. A také o volební program CDU, s nímž půjde strana pod novým šéfem do zářijových voleb.
Dvě data svítí v německém kalendáři roku 2021 výraznou červenou barvou: 16. ledna a 26. září. Obě jsou spojena se jménem Angely Merkelové, která letos končí svou dlouhou politickou kariéru.
Angela Merkelová je patnáct let u moci. Kancléřkou se poprvé stala 22. listopadu 2005. Sama v té době jistě nečekala, že povede Německo tak dlouho. Výzev k odchodu už slyšela hodně, nejvíce před deseti lety, kdy se německé hospodářství pod vlivem světové finanční krize zhouplo dolů a naprostá většina Němců byla s vládou nespokojena. Dnes se naopak zdá, že by Němci chtěli, aby kancléřka zůstala i po příštích volbách.
Německo vítá zvolení nového amerického prezidenta. Pozitivní nálada se šíří i na akciových trzích. Šestačtyřicátý americký prezident Joe Biden, shodnou se politici i podnikatelé, nebude vůči Evropě tak agresivní, ale soužití s ním také žádná idyla nebude. Prezident Donald Trump prosazoval politiku „America First“, což se projevovalo také v obchodních válkách, vedených i s Evropskou unií, kterou pro Němce rámovalo Trumpovo prohlášení o nepřípadnosti prodejny Mercedes-Benz na newyorské Páté Avenue.
Vítězové druhého kola voleb do jedné třetiny Senátu, které se konaly 9. a 10. října 2020, jsou známí. Průběžné i finální výsledky volebního klání je možné si prohlédnout v článku zde.
Druhé kolo voleb do třetiny Senátu se koná 9. a 10. října 2020. První kolo voleb do Senátu proběhlo 2. a 3. října. Pouze jeden kandidát získal nadpoloviční většinu hlasů. Volí se tak v celkem 26 obvodech kromě Děčínska. Současně s prvním kolem se konaly i krajské volby.
Po prvním kole senátního klání je jasné, že horní komora zůstane baštou středopravicové opozice. Nejlépe dopadly ODS a STAN, špatné vyhlídky před druhým kolem nemají ani lidovci a jejich koalice. Naopak výsledek uskupení tvořících současnou vládní koalici osciluje mezi průměrným a tristním.
Poslankyně ODS Miroslava Němcová je z výsledků senátních voleb v Praze 1, podle kterých získala přes 48,6 procenta hlasů, nadšená. Podle ní výsledek ukazuje, že voliči ocenili to, že se na její podpoře dohodlo více stran. Na druhém místě je skončil senátor Václav Hampl (KDU-ČSL) se ziskem 20,5 procenta hlasů.
Posledních deset let vykazovala německá vláda přebytky veřejných rozpočtů. To bylo s nadšením přijímáno i v České republice, kde bylo Německo bráno jako vzor dobré rozpočtové politiky, která vychází z pravidla, že v lepších časech se dělají zásoby, jež se pak utrácí v době poklesu a ohrožení. Letos to poprvé po dlouhé době bude jinak a Německo se zadluží jako nikdy. A to právě proto, že je doba krize, a tím i vládního utrácení.
Německá ekonomika, která se ve druhém čtvrtletí roku, v hlavním čase uzávěry koronakrize, propadla o 10,1 procenta, zatím nenabrala jasný směr k oživení. Řada firem kvůli nedostatku zakázek zavedla čtyřdenní pracovní týden, obchodníci v centrech měst si stěžují na malý zájem zákazníků, který je existenčně ohrožuje. Počet lidí na takzvaném kurzarbeitu se sice výrazně snížil, což svědčí o tom, že práce znovu je, ale kurzarbeit stále slouží jako hlavní polštář bránící před prudkým růstem nezaměstnanosti ve ...