kandidáti ano olomoucký kraj - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kandidáti ano olomoucký kraj, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Kampaň před komunálními volbami patří zpravidla mezi finančně nejnáročnější ze všech voleb. Volební souboje probíhají jednotlivě ve více než šesti tisících obcích a vytvořit jednotnou kampaň s jednotným programem je prakticky nemožné. Protože neexistuje výdajový limit, mohou strany teoreticky utratit i stovky milionů korun, což má prakticky k dispozici jen hnutí ANO. Oproti tomu levicové strany, které loni vypadly z Poslanecké sněmovny, plánují nízkonákladovou kampaň.
Letos se opět po čtyřech letech konají volby do poslanecké sněmovny, které rozhodnou o tom, kdo bude v Česku vládnout v příštích čtyřech letech. Volební místnosti se tradičně otevřou v pátek 8. října od 14 do 22 hodin a v sobotu 9. října od 8 do 14 hodin. Volebními obvody jsou kraje a voliči tak hlasují pro kandidáty na krajských kandidátkách s možností využití čtyř preferenčních hlasů.
Šéf KDU-ČSL Marian Jurečka věří, že koalice Spolu sestaví s Piráty a STAN po říjnových volbách vládu. A odmítá, že by se středopravicový trojblok na podzim rozpadl. „Buď budeme všichni tři ve vládní koalici, nebo budeme v opozici," říká. Lidovci v rámci koalice prosazují například anulování DPH na bydlení nebo větší podporu seniorů jejich dětmi a vnuky. To by měl zajistit institut přímé asignace, tedy aby lidé v produktivním věku mohli poukazovat alespoň jedno procento sociálních odvodů přímo na důchodové ...
Krajské volby v České republice jsou naplánovány na 2. a 3. října 2020. Společně s volbami do krajských zastupitelstev se konají i volby do třetiny Senátu. Krajští zastupitelé jsou voleni ve 13 krajích mimo hlavní město Prahu. Kandidáty musí strany přihlásit nejpozději do 28. července 2020.
Hlasování do krajských zastupitelstev a třetiny Senátu je letos mimořádnější než obvykle. Tento typ voleb obvykle příliš velkou pozornost nepoutá, jakkoli kraje i Senát mají v našem ústavním pořádku důležité místo. Jenže tentokrát je ve hře více než jindy. Ať už jde o pokračující koronavirou epidemii či možný začátek konce vládní garnitury.
Koronavirus provětrá krajům rozpočty, kvůli propadu ekonomiky jim citelně klesnou příjmy. Hejtmani odhadují, že jen za letošní rok přijdou o 12 miliard korun. Už rozjeté investice v dopravě, nemocnicích, školách nebo domovech pro seniory chtějí dotáhnout, na nové záměry však peníze budou chybět. Nejisté je i kofinancování některých projektů z Evropské unie. Problémy s hospodařením budou muset řešit nová krajská zastupitelstva, která si lidé zvolí v říjnových volbách.
O letošních krajských volbách se mluví jako o předstřelu sněmovních voleb v příštím roce, který má ukázat, zda se opoziční strany dokážou spojit a spolupracovat. Necelý měsíc před volbami se ukazuje, že ve všech krajích vznikly předvolební koalice za účasti sněmovních stran, po dvou či třech se v různých kombinacích spojují především ODS, STAN, KDU-ČSL a TOP 09.
Koronavirová opatření pomalu vyhasínají, ke slovu se hlásí všední politika. Není tedy od věci se podívat, jak pandemie zamíchala politickými kartami. Mimo jiné i kvůli tomu, že na obzoru se už rýsují podzimní krajské a senátní volby.
Rozlučková konference ministra kultury Antonína Staňka musela případného diváka znejistět, a to přinejmenším ve dvou ohledech.
Prestižní funkci místopředsedy v hnutí ANO chce mimo jiné získat šéf sněmovny Radek Vondráček či lídr pražské kandidátky v posledních komunálních volbách Petr Stuchlík. U socialistů se hodlají prosadit ministři Jana Maláčová a Tomáš Petříček.