kandidáti do ep 2019 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kandidáti do ep 2019, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Posílení krajně pravicové strany Kotleba-Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) ale i koalice neparlamentních proevropských stran Progresivní Slovensko (PS) a Spolu v nadcházejících volbách do Evropského parlamentu na Slovensku očekává slovenský politolog Pavol Baboš. Naopak ztratit by mohla nejsilnější vládní strana Směr-sociální demokracie (Směr-SD) expremiéra Roberta Fica, řekl Baboš. Z odhadů vyplývá, že na Slovensku přijde v sobotu hlasovat více voličů než před pěti lety, kdy volební účast na eurovolbách...
Štěpán Slovák, původem z Luhačovic, je studentem Právnické fakulty Univerzity Karlovy, mladým členem ODS, ale především je ve svých čerstvých jedenadvaceti letech historicky nejmladším kandidátem do Evropského parlamentu. Co ho zvýhodňuje oproti kandidujícím politickým matadorům? V čem se neshoduje se svou stranou? A jakým způsobem chce voliče přesvědčit o prospěšnosti členství v Evropské unii?
Vojtěch Vais, kandidát do Evropského parlamentu, je právník a byl zvolen do kontrolního výboru Městského zastupitelstva v Kosmonosech, zároveň je nejmladším kandidátem na kandidátské listině TOP 09 a STAN. Jako cíl si vytyčil udělat z ČR sebevědomější zemi, která se nebojí spoluutvářet evropskou budoucnost a konstruktivně se podílí na evropské debatě.
Čeští europoslanci se v nyní končícím složení europarlamentu neztratili. Nezávislý bruselský server VoteWatch.eu, který dlouhodobě sleduje a analyzuje evropské politické dění, zveřejnil svůj pohled na práci končícího europarlamentu. Kromě jiného z něj vyplývá, že při zohlednění velikosti země byli čeští europoslanci druhou nejvlivnější skupinou po Belgičanech a před Finy.
Češi k volebním urnám vyráží nejen v rámci prezidentských, parlamentních či komunálních voleb, ale po pěti letech si volí i své europoslance. Pro české kandidáty je vyhrazeno celkem 21 křesel v Evropském parlamentu. Kdo ony mandáty získal v minulých volbách?
Lídrem kandidátky ODS v květnových volbách do Evropského parlamentu bude současný europoslanec Jan Zahradil, na druhém místě jeho europoslanecký kolega Evžen Tošenovský . Na třetím místě kandiduje poslankyně Veronika Vrecionová. Bývalý ministr zahraničí a obrany Alexandr Vondra bude o zvolení usilovat ze 16. místa na kandidátce. Na tiskové konferenci to dnes oznámili občanští demokraté. Předseda strany Petr Fiala zdůraznil, že Zahradil má v EU autoritu a bohaté zkušenosti.
Místopředseda Evropské komise Maroš Šefčovič potvrdil, že má zájem stát se před volbami do Evropského parlamentu "vedoucím kandidátem" evropské socialistické frakce (S&D). Dvaapadesátiletý Slovák získal podporu zatím devíti sociálnědemokratických stran v EU, včetně české ČSSD, a splnil tak vnitrostranické podmínky. Spolu s Němcem Manfredem Weberem z Evropské lidové strany (ELS) jsou zatím jedinými evropskými politiky, kteří takto veřejně deklarovali zájem o funkci příštího předsedy Evropské komise.
Lidovce povede příští rok do voleb do Evropského parlamentu dosavadní europoslanec Pavel Svoboda. Na druhé místo dnes stranická konference nominovala dalšího europoslance Tomáše Zdechovského a na třetí europoslankyni Michaelu Šojdrovou. ČTK to řekl předseda strany Pavel Bělobrádek. Strana ještě podle něj vede debatu, zda kandidátní listinu nesestaví společně s TOP 09 a Starosty a nezávislými (STAN). Volby do Evropského parlamentu (EP) se uskuteční na konci května 2019.