kandidáti do krajských voleb středočeský kraj - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kandidáti do krajských voleb středočeský kraj, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Sestavování koalic po posledních krajských volbách se neslo ve většině krajů ve stejném duchu – hlavně bez ANO. Dva týdny po volbách stačily v jedenácti krajích na dosažení dohody. V případě šesti krajů šlo o dohodu, která vyšachovala vítěze. Hnutí ANO, které vyhrálo v deseti krajích, uhájilo zatím jen tři hejtmanská křesla. STAN a ODS mají rovněž shodně po třech hejtmanech, lidovci a sociální demokraté po jednom.
Po víkendových volbách do krajů a Senátu se za vítěze označovali takřka všichni. Rozjela se debata, zda rozhoduje počet získaných mandátů, nebo vyjednaných postů hejtmanů. Komu se opravdu dařilo, a pro koho byly volby debakl? Podívejte se v přehledu.
V letošních krajských a senátních volbách se Starostům a nezávislým dařilo. Byť v deseti krajích vyhrálo hnutí ANO, z opozičních stran nejlépe uspěli právě Starostové. Hejtmany budou mít pravděpodobně díky vítězství v Libereckém a Středočeském kraji. Spolu s ODS vyhráli také v Královéhradeckém kraji, kde však hejtmanství připadne nejspíše občanským demokratům. Předseda STAN Vít Rakušan si myslí, že se opozici podaří obejít vítězné ANO i v dalších krajích, a Starostové budou mít nakonec tři hejtmany.
Krajské volby v České republice jsou naplánovány na 2. a 3. října 2020. Společně s volbami do krajských zastupitelstev se konají i volby do třetiny Senátu. Krajští zastupitelé jsou voleni ve 13 krajích mimo hlavní město Prahu. Kandidáty musí strany přihlásit nejpozději do 28. července 2020.
Řešení problémů s dopravou a suchem, kvalitní nemocnice nebo dostatek míst ve školách. Ale i příspěvky na dovolené, porodné či pastelkovné. Pestrou škálou slibů hýří kandidáti na hejtmany také v letošní kampani před krajskými volbami. Některé návnady však přesahují kompetence krajů, jiné se už řadu let opakují.
Koronavirus provětrá krajům rozpočty, kvůli propadu ekonomiky jim citelně klesnou příjmy. Hejtmani odhadují, že jen za letošní rok přijdou o 12 miliard korun. Už rozjeté investice v dopravě, nemocnicích, školách nebo domovech pro seniory chtějí dotáhnout, na nové záměry však peníze budou chybět. Nejisté je i kofinancování některých projektů z Evropské unie. Problémy s hospodařením budou muset řešit nová krajská zastupitelstva, která si lidé zvolí v říjnových volbách.
Hnutí ANO čekají od roku 2013, kdy vstoupilo sněmovny, a tedy do vysoké politiky, už druhé krajské volby a čtvrté klání o třetinu Senátu. Za sedm let se však s uskupením Andreje Babiše rozloučila řada celebrit, podnikatelů nebo manažerů, další následovali letos. S odlivem známých tváří se potýká i koaliční ČSSD.
Posílení neparlamentních uskupení, které prohloubí roztříštěnost politické scény, a ještě větší oslabení levice přinesou říjnové krajské volby. I hnutí premiéra Andreje Babiše pravděpodobně ztratí kvůli aférám v Brně a ve Středočeském kraji hlasy. Shodují se na tom politologové oslovení deníkem E15.
Královéhradecko, Pardubicko nebo Zlínsko slibují v říjnových volbách do krajských zastupitelstev napínavé souboje známých politiků. Střetnou se senátor za ODS Martin Červíček s bývalým šéfem lidovců Pavlem Bělobrádkem, hejtman oranžových Martin Netolický s poslancem ANO Martinem Kolovratníkem či expředseda STAN Petr Gazdík s hejtmanem Jiřím Čunkem z KDU-ČSL.
Musí si politický marketér a „jeho“ politik rozumět? Jak důležitá je při práci na kampaních zábava? Je Kalousek s kočkou v náručí na Instagramu opravdu to, co chceme vidět? Je ANO jen reklamní úspěch Marka Prchala? Zajímá voliče program a hodnoty? Rozhodují volby devadesátiminutové debaty? Na moje otázky odpovídá Markéta Pečenková, krajská manažerka TOP 09 pro Středočeský kraj. Věnuje se ale politickému marketingu s poměrně širokým záběrem. Má zkušenosti s celostátními door to door kampaněmi nebo ...