karanténa do 1 dubna - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu karanténa do 1 dubna, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání. V papírové podobě ho bude možné podat do 3. května, v elektronické verzi pak až do 1. června. Na twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Vláda dnes také schválila dva nové kompenzační programy pro podnikatele.
Nouzové stavy, v nichž se Česko nachází s přestávkou už půl roku, přinesly i přísnější sazby za porušování zákonů. Delikventi musejí do vězení i za drobné krádeže. V budoucnu se to má změnit, i když mírnější tresty nemohou očekávat obvinění ze šíření nakažlivé nemoci či z porušení karantény. Lidé se ve spojitosti s pandemií a nouzovým stavem dopustili 28 146 trestných činů, jak ukazují statistiky kriminality Nejvyššího státního zastupitelství, které má deník E15 k dispozici.
Vláda schválila návrh zákona s dočasným zvýšením nemocenské pro lidi v karanténě ze 60 na sto procent redukovaného výdělku. Vyšší částku by pracovníci s nemocenským pojištěním mohli pobírat v březnu a dubnu. Schválení navrhovaného zákona oznámila na twitteru ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Podle ní normu projedná v úterý sněmovna a ve středu Senát. Poté by ji měl k podpisu dostat prezident.
U maturitních zkoušek se letos podobně jako loni zruší písemné práce z povinné češtiny a cizích jazyků. Ústní zkoušky ve školách zůstanou povinné. Didaktické testy se na jaře budou konat v plánovaných termínech, na testy z jazyků bude o deset minut delší čas a na test z matematiky o 15 minut. Období školních maturit se prodlouží do 25. června, pro praktické zkoušky do 27. srpna. Praktická výuka bude možná i o letních prázdninách. Oznámil to ministr školství Robert Plaga (za ANO).
Navzdory koronavirové pandemii a vládním opatřením dosáhl nábytkářský gigant IKEA v Česku bezmála stejných finančních výsledků jako v minulém období. Ve finančním roce od začátku září 2019 do konce srpna 2020 společnost v Česku utržila 10,3 miliardy korun, meziročně jen o 209 milionů méně. Zisk firmy znovu překonal miliardovou hranici, výsledek hospodaření činil 1,14 miliardy, v minulém období byl 1,25 miliardy. Vyplývá to z výroční zprávy IKEA Česká republika.
Počet lidí, kteří se nakazili koronavirem v čínském městě Wu-chan, je zřejmě mnohem vyšší, než uvádějí čínské zdravotnické statistiky. Podle studie čínského střediska pro kontrolu a prevenci nemocí by infikovaných mohlo být až desetkrát více, napsala agentura AFP. Wu-chan byl prvním městem na světě, kde bylo počátkem roku zaznamenáno velké ohnisko nového koronaviru.
Degustační sál vinařství Boizel zeje prázdnotou. Turisté, kterých je jindy na slavné Avenue de Champagne v severofrancouzském městě Epernay plno, kvůli pandemii tuto historickou metropoli šampaňského opustili. Spotřebu šampaňského tvrdě zasáhla korona krize. Pěstitelé ale doufají, že se jim letošní rok podaří zachránit – pokud ovšem vláda kvůli druhé vlně pandemie nezakáže oslavy Vánoc a Nového roku.
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Německo od pondělí 2. listopadu do konce měsíce zavádí rozsáhlou karanténní uzávěru, aby zastavilo prudký nárůst počtu nových případů koronavirové infekce. Oznámila to po jednání s premiéry spolkových zemí kancléřka Angela Merkelová, která upozornila na znepokojivé tempo šíření nákazy. Celoplošná karanténní opatření vyhlásil i prezident Francie Emmanuel Macron.
Na jaře zažily firmy bezprecedentní šok. Ti největší průmysloví výrobci museli dokonce zastavit provoz, kvůli zavřeným obchodům neměli ani odbyt. Vláda velmi dobře ví, že opakování této situace se musí vyhnout, protože návrat jarního režimu by ekonomika už nejspíš neunesla. I když jsou podmínky aktuálně vyhlášeného lockdownu o něco mírnější a hned od počátku je doprovází kompenzační opatření, bude to opět pro firmy velká výzva. A budou se s ní muset opět vypořádat hlavně samy.