karlin group projekty - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu karlin group projekty, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Realitní magnát zažívá v posledních letech velký comeback. Po desítkách let příprav se mu podařilo rozjet velké rozvojové projekty na Smíchově a v Karlíně za desítky miliard korun.
Vysoké školy se obávají omezování výzkumu a spolupráce s byznysem. Některé se dokonce připravují na krizový scénář v podobě distanční výuky. Plzeňské biskupství koupilo v Plzni-Bolevci za více než 300 milionů korun novostavbu o stovce bytů z projektu Bydlení Studentská. Bývalý spolumajitel Škody Transportation Tomáš Krsek se spolu se svou investiční skupinou BHM Group vrhá do nového byznysu. Odemykáme pro vás tři úspěšné články z minulého týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu. Pokud chcete ...
... do prémiového developerského projektu Karlin Group v Křižíkově ulici... stovce bytů z projektu Bydlení Studentská. V...
Města a domy už navrhuje třicet let. Spolu se svými dvěma společníky a týmem mladých architektů vyhrál několik významných urbanistických soutěží a jeho myšlenky se otisknou do podoby městské čtvrti na Smíchově, do nového řešení brownfieldu na Florenci i do přerodu Motolského údolí. Desítky let trvající procesy schvalování projektů ho ale nepřestávají fascinovat. „Teď jsme zrovna dostali stavební povolení na obytný soubor mezi stanicemi metra Luka a Lužiny. Pracujeme na něm patnáct let,“ říká architekt ...
Nejvýraznějším symbolem povodní 2002 v Praze se stala obnova Karlína. Čtvrť, kterou voda zaplavila místy až do 3,5 metru a paradoxně ji řeka více poškodila při ústupu, zaznamenala spolu se sousední Libní škody za devět miliard korun. Násobně větší investice ale přitáhla a stále přitahuje, i když nenávratně ztratila původní kouzlo omšelé dělnické čtvrti.
Karlín je dnes pro firmy jednou z nejvyhledávanějších pražských adres. V dohledné době mu však začne vyrůstat zdatná konkurence. Už od roku 2024 by mělo každý rok v metropoli přibýt téměř 200 tisíc čtverečních metrů nových kanceláří.
Hlavní město čeká nová budoucnost. Zatímco v uplynulých desetiletích developeři skupovali pozemky, plánovali jejich zástavbu a dohadovali se s úředníky o nezbytná razítka, nyní se začalo stavět. Pražský Institut plánování a rozvoje nedávno spočítal, že největší rozvojové lokality čítají dohromady 940 hektarů a mohlo by na nich vzniknout bydlení až pro 154 tisíc obyvatel a kanceláře pro více než 200 tisíc bílých límečků. Komu tyto pozemky a budoucnost Prahy patří?
Praha bez Vltavy by nebyla městem, jaké známe z ikonických pohledů přes Karlův most na Hradčany. Přesto se metropole k řece chová dost macešsky. Vedle romantických míst hyzdí břehy brownfieldy, zemědělské plochy či sklady, které brání přístupu k vodě. Nyní metropole chystá projekty, které to mohou změnit – od nových parků přes úpravu náplavek až po unikátní plovoucí lázně.
Developer Serge Borenstein je už čtvrt století pevně svázaný s pražským Karlínem, který se jeho přičiněním stal moderní a pulzující částí Prahy. Po deseti letech, kdy o Borensteinovi nebylo příliš slyšet, chytil druhou mízu, spojil se s nejsilnějšími hráči na českém realitním trhu a chce změnit Holešovice.
Skupina KKCG vstoupila do dvou a půl hektarového brownfieldu Chirany v pražských Modřanech. Místo továrního areálu na výrobu lékařských přístrojů a pomůcek vyroste pět stovek bytů. Tato lokalita podél Vltavy patří v poslední době k developersky nejvytěžovanějším.