karlovarský filmový festival - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu karlovarský filmový festival, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Letošní Berlinale je prvním velkým filmovým festivalem, který se rozhodl pokračovat virtuálně. Tento týden tak představuje světové premiéry a rozběhl své dvě soutěžní sekce, v rámci zkrácené on-line přehlídky určené pouze filmovým profesionálům. V patnáctce titulů vybraných do Hlavní soutěže figurovala i jedna česká koprodukce, novinka rumunského režiséra Radu Judeho Smolný pich aneb Pitomý porno – a získala první cenu.
Roušky a dezinfekční gely, měření teploty u vchodů, nákup vstupenek pouze online či fanoušci v bezpečné vzdálenosti od červeného koberce - i tak bude vypadat letošní Mezinárodní filmový festival v Benátkách. Kvůli pandemii COVID-19 představí 77. ročník nejstaršího filmového festivalu světa, který začíná ve středu a potrvá do 12. září, také méně filmů než obvykle a některé jeho sekce jsou letos zrušeny či vysílány online.
Po pět let starém úspěšném debutu Domácí péče, uvedeném v soutěži karlovarského festivalu, si Slávka Horáka všiml i vlivný filmový časopis Variety. Svým druhým snímkem Havel věnovaném prvnímu polistopadovému prezidentovi a dramatikovi jako by původně reklamní režisér šel Hollywoodu ještě víc vstříc.
Místo odloženého 55. ročníku mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech začíná v pátek přehlídka Tady Vary, která promítne šestnáct filmů v 96 českých kinech, každý vždy všude ve stejný čas. Na páteční zahájení si karlovarští dramaturgové vybrali jeden z nejemotivnějších kousků poslední festivalové sezony, australské melodrama Než skončí léto, které pak 9. července vstoupí i do běžné distribuce.
Podobně jako ten karlovarský, také canneský filmový festival se s plnohodnotným letošním ročníkem musel rozloučit. Český divák na rozdíl například od těch francouzských alespoň může v kinech navštěvovat další tituly, které vzbudily pozornost v Cannes loni – jako například drama Vysoká dívka, vítěze ceny pro nejlepšího režiséra ve druhé hlavní sekci Cannes Un certain regard.
Tak nám zrušili karlovarský filmový festival. Diváci přišli o možnost vidět světové premiéry, pořadatelé o možnost procházet se po červeném koberci s hvězdami první světové ligy, hotely, obchody a restaurace o miliony korun. Dalo se to ale přece jen tušit.
Pětihvězdičkový Grandhotel Pupp hostil během Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech (KVIFF) řadu hvězd. Loni například americkou herečku Julianne Mooreovou, dříve Johna Malkoviche či René Zellwegerovou. Letos ale zůstane prázdný. „Podíl festivalu na ročních tržbách je jen v jednotkách procent. Hlavním přínosem je především popularizace hotelu,“ říká Jindřich Krausz, ředitel hotelu, který patří do skupiny Unicapital miliardáře Pavla Hubáčka.
Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech se letos kvůli situaci kolem koronaviru neuskuteční. Organizátoři uvedli, že plánovaný 55. ročník se bude konat až příští rok od 2. do 10. července.
Tento čtvrtek byl slavnostně zahájen 23. ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava. Festival dlouhodobě patří k předním kulturně-společenským akcím organizovaným v České republice a jako jeden z mála se může pyšnit evropským, ne-li celosvětovým významem. Navíc se pravidelně věnuje tématům přesahujícím hranice dokumentárního filmu a funguje jako platforma pro odborné debaty o aktuálních palčivých problémech. A letos – více než kdy dříve – se zdá, že si vedení festivalu výjimečnou pozici ...
Novým ředitelem karlovarského hotelu Thermal, jehož vlastníkem je stát, bude Vladimír Novák. Nastoupí na začátku října, nahradí Michala Kočarka. Bude mít na starosti i rekonstrukci hotelu a bazénu, který by měl být otevřen v červnu 2021. Rekonstrukce hotelu vyjde na 580 milionů korun. Bazén stát opraví za 110 milionů, ale provozovat ho bude soukromá společnost Saunia, řekla v pátek novinářům ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).