katastr nemovitostí majitel - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu katastr nemovitostí majitel, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Rádi byste si ověřili kdo vlastní parcelu, kterou chcete koupit? Nebo kdo je opravdovým vlastníkem sousedního bytu? Dřív bývalo zvykem zajet si na katastrální úřad a tam požádat o výpis. V době moderních technologií je ale získání výpisu z katastru nemovitostí mnohem jednodušší. V tomto článku si ukážeme, jak lze v katastru nemovitostí hledat podle adresy. Podíváme se také na možnosti hledání podle jména.
Vlastník internetového prodejce elektroniky Alza.cz se činí v oblasti nemovitostí. Přes spřízněnou firmu koupil koncem loňského roku areál pražského Vnitroblocku mezi ulicemi Dělnická a Tusarova. Prostor s oblíbenou kavárnou, obchody, architektonickým ateliérem nebo gin barem koupil od bývalého šéfa České exportní banky Tomáše Uvíry.
Hořet půda pod nohama začíná v Česku podnikatelům, u kterých existuje možnost vazby na peníze ruských oligarchů. Atmosféra zhoustla ruku v ruce s pokroky ve vyšetřování české policie, která hlásí první výsledky při odkrývání vazeb na ruská jména uvedená v sankčních seznamech. Část z nich se v posledních měsících snaží tuzemského byznysu zbavit, anebo se alespoň na domácí scéně zneviditelnit. Jedním z posledních příkladů může být červencový tichý zánik firmy, jejíž vazby vedly až k poslanci ruské Státní ...
Investiční skupina Kaprain Karla Pražáka získala lukrativní pozemky na jedné z nejžádanějších adres v Praze. V těsně blízkosti vyhlídky Havránka, hned vedle vily developera Luďka Sekyry nebo dalšího miliardáře Jaromíra Tesaře koupila parcely o celkové výměře přes sedm tisíc metrů čtverečních. Na pozemku má stát rodinný dům s obří zahradou.
Příspěvek na bydlení v Česku pobírá už více než čtvrt milionu domácností a měsíční objem výplaty přesahuje 1,3 miliardy korun. Stát zvažuje majetková šetření příjemců. A to i proto aby příspěvek nepomáhal tam, kde nemá.
Zájemců o byty je pořád málo, přesto se většina bytů dá prodat i bez slevy. Bude to však stát víc času a energie, upozorňuje Vladimír Zuzák, ředitel Maxima Reality. Když se na podzim 2022 realitní trh téměř zastavil, zažil si pár bezesných nocí. Dnes už zase všechno běží, ale trochu jinak, než jsme byli zvyklí v posledních deseti letech.
Pokud vlastníte nějakou nemovitost, možná jste již obdrželi či v těchto dnech dostanete od místně příslušných finančních úřadů informace o výši daně z nemovitých věcí a o termínech, do kdy jste povinni tuto daň uhradit.
Jestliže jste v roce 2022 nabyli, darovali, prodali nebo jinak pozbyli nemovitou věc, čeká vás „papírování“. Nepřehledné formuláře psané úřednickou řečí ale zvládnete hravě díky našemu návodu. Pozor, do 31. května musíte daň zaplatit.
Až čtvrtinové slevy na tuzemské nemovitosti začaly na realitní trh lákat lovce příležitostí. České byty i domy ovšem nezlevňují plošně a výprodej se v řadě případů týká partiového zboží, tedy nemovitostí majících více či méně akceptovatelný handicap. Procházet realitní inzerce, jejichž nabídka působí oproti loňsku někdy až nečekaně výhodně, tak skýtá značná rizika. Není až takovým problémem přijít vlastní chybou o statisíce korun, či „se uzamknout“ v investici, ze které prakticky není úniku.
Byt pro děti nebo jako zajištění na stáří. Důvody pro pořízení druhého, třetího a dalšího bytu mohou být různé, ale ve všech případech jde pro běžné lidi obvykle o výnosnou investici. V Česku se nyní pronajímá zhruba 223 tisíc investičních bytů, které vlastní 71 tisíc lidí. Jde tak podle studie společnosti Dataligence pro Asociaci nájemního bydlení o přibližně desetinu všech bytů. Nejvíce jich je v Praze a Středočeském kraji.