kaufland - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kaufland, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
... i řetezec hypermarketů Kaufland. Ten již v...
Sektor e-commerce v loňském roce v meziročním srovnání poprvé klesal, letošní první kvartál podle výkonného ředitele společnosti Shopsys, která vytváří velké e-shopy na míru, Matěje Kapošváryho ale pravděpodobně bude lepší než loni. Velcí hráči jako Alza a Rohlík nastavují standardy zákaznické zkušenosti, malé e-shopy jim konkurují jen těžce a poměr, kdy pár online obchodů ovládá devadesát procent trhu, bude podle Kapošváryho ještě narůstat. „Za tři roky to bude i 95 procent trhu,“ doplňuje.
Před rokem to byl metaverse, nyní technologickým diskuzím vládne umělá inteligence. Malá revoluce AI se podle předních postav českého technologického světa nevyhne žádnému z oborů, ale ve výsledku by člověk neměl být v žádném z nich plně nahrazen. „Člověk bude vždy koukat víc za roh než algoritmus,“ myslí si Michal Pěchouček, technologický šéf společnosti Gen (dříve Avast), který vystoupil na E15 Technologic Festivalu.
V prostředí internetových obchodů se celosvětově zobchoduje až šedesát procent všeho zboží na on-line tržištích. V Česku jen pětina on-line prodeje. Fenomén tržiště, který je ve světě byznysu ověřený třemi tisíci let, do české e-commerce dosud v plné síle nedorazil. Už letos se to může změnit, a to díky vstupu zahraničních hráčů. Vydělat by na tom měl zákazník.
Miroslava Birešová pracuje pro Kaufland Global Marketplace od roku 2021 jako obchodní manažerka. V blízké době bude v německojazyčných zemích 50 procent prodejů probíhat přes marketplace, říká Birešová. Zkušená manažerka již za dva týdny vystoupí jako řečník na International E-commerce Summitu, který deník E15 pořádá.
Zatímco s energiemi jsme se už nějak porovnali a vzhledem k aktuálnímu vývoji se zdá, že zavedené cenové stropy ani nebudou příliš potřeba, zjišťujeme, jak se nám utrhly ze řetězu ceny potravin. Srovnávání nákupů v Německu, a hlavně v Polsku dopadá pro českého spotřebitele hodně smutně a rozhodně se nedá vysvětlit jen rozdílem ve výši DPH. Její snížení by sice asi trochu pomohlo, ale podstatu problému by nevyřešilo.
Česká firma Naše Rajče celoročně pěstuje rajčata, a to bez chemie a v souladu s přírodou. Její ředitel Lukáš Rázl, který vystoupí na přelomu února a března na E15 International E-commerce Summitu, v rozhovoru kromě jiného vysvětlil rozdíly mezi lokální a dováženou zeleninou, způsob celoročního pěstování nebo pojem moderní zemědělství.
Přestože rybářství má u nás slavnou a dlouhou tradici, v konzumaci rybího masa zůstává naše země na posledních místech. Statistiky hovoří o tom, že ve světě každý člověk zkonzumuje 16 kilogramů ryb ročně. V ČR sice jejich obliba vytrvale roste, ale Češi sní za rok pouhé čtyři kilogramy rybího masa na osobu.
Společnost Fjord Bohemia, člen investiční skupiny IPC, dováží do České republiky v prvotřídní kvalitě čerstvé ryby z celého světa. Nejen na silvestrovském stole se mohou objevit výborné pokrmy z chobotnice, krevet nebo kalamárů. Pokud dáváte přednost rybám, nic nezkazíte čerstvým lososem, halibutem, treskou nebo pražmou.
Vůbec poprvé se musí tuzemské internetové obchody vyrovnat s meziročním poklesem, mnohé z nich počítali s úplně jiným vývojem. Nicméně vysoké ceny energií a vysoká inflace se značně propsaly do nákupního chování Čechů na internetu. Nikdo z oblasti internetových obchodů to nečekal, že se lidi vrátí do kamenných obchodů do takové míry, říká v rozhovoru pro deník E15 Tomáš Braverman, který šéfuje tuzemskému srovnávači Heureka.cz a vystoupí na blížícím se E15 E-commerce Summitu.