kauza bečva - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kauza bečva, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Složení budoucí vlády tvoří pět politických stran a hnutí. Konkrétně jsou to ODS, TOP 09, KDU-ČSL, STAN a Česká pirátská strana. Vláda obsadí osmnáct křesel, tedy o tři více než současná vláda ANO a ČSSD.
Společnost Energoaqua z Rožnova pod Radhoštěm na Vsetínsku a její ředitel Oldřich Havelka dnes podali policii a dozorujícímu státnímu zástupci návrh na zastavení svého trestního stíhání kvůli loňské otravě řeky Bečvy. Vyplývá to z tiskového prohlášení, které Energoaqua rozeslala médiím. Policie firmu a jejího ředitele obvinila v červnu, Havelka vinu odmítá. Dozorující státní zástupce Petr Bareš z Okresního státního zastupitelství ve Vsetíně řekl, že o návrhu nic neví.
Část opozice dnes ve Sněmovně kritizovala postup úřadů, zejména České inspekce životního prostředí, po loňské ekologické havárii na Bečvě i ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO). Někteří poslanci z řad opozice mluvili o "agrofertizaci" země. Sněmovna se několik dnů před parlamentními volbami zabývá závěrečnou zprávou vyšetřovací komise k Bečvě. Brabec uvedl, že pokládá zprávu za zmanipulovanou, částečně vylhanou a ohnutou s cílem hodit vinu na inspekci. Projednávání zprávy Sněmovna přerušila a...
Jestli někomu opravdu opoziční koalice pomohly, jsou to Starostové a nezávislí. Jejich předseda Vít Rakušan přiznává, že bez spojení s Piráty by zdaleka tolik neposílili. Šéf STAN také odhalil případnou povolební strategii obou koalic v případě, že získají ve volbách sněmovní většinu. „Jsme připraveni neschválit rozpočet a jít do rozpočtového provizoria. Bude tu vláda nejen bez důvěry, ale i bez rozpočtu,“ tvrdí ostře Rakušan.
Sněmovna schválila zřízení vyšetřovací komise k loňské ekologické havárii v řece Bečvě. Komise má mít devět členů, každý z poslaneckých klubů bude moci navrhnout jednoho člena. Své zjištění má komise předložit do pěti měsíců od svého vzniku. Pro zřízení komise, které vyvolaly opoziční strany v čele s KDU-ČSL, hlasovalo 52 z přítomných 90 poslanců. Vznik komise podpořili hlavně poslanci napříč stranami s výjimkou poslanců ANO, kteří se převážně zdrželi.
Otrávení Bečvy. Zkusíme si zopakovat, co se stalo. Pozor, vydá nám to na rekordně dlouhý díl. Ale zase to můžeme vzít pěkně od podlahy a podívat se, jak pěkně se nám vršily lži a nejrůznější vysvětlení stran toho, co se na Bečvě stalo. Mimochodem, věděli jste, že to nebylo zdaleka poprvé, kdy byla Bečva otrávena? A přidáme ještě ten ohromný tweetstorm, který tahle celá věc způsobila.
Poslanec Petr Gazdík za Starosty a pirátská náměstkyně hejtmana Zlínského kraje Hana Ančincová vypsali odměnu sto tisíc korun pro kohokoliv, kdo přinese nové informace o tom, kdo stojí za otravou řeky Bečvy. Vyšetřování podle nich trvá dlouho, a zároveň je kolem kauzy celá řada pochybností a nejasných otázek, na které ministr životního prostředí odmítá veřejnosti odpovědět. Buď jsme na Divokém západě, nebo už dočista zdivočeli politici.
Pětice mužů obžalovaná v hlavní, takzvané zlínské metanolové větvi, si odpyká tresty v rozmezí od sedmi do devíti let. Rozhodl o tom olomoucký vrchní soud. Většina z nich tak odešla se shodným trestem jako od zlínského krajského soudu. Nejvyšší trest si odpyká Martin Jirout, o půl roku méně stráví ve vězení Viktor Koláček a Libor Vanderka.
Krajský soud ve Zlíně uložil sedmi obžalovaným v metanolové kauze, kvůli níž zemřelo asi 50 lidí, za ohrožování zdraví závadnými potravinami tresty 5,5 až devět let vězení. Tresty jim tak výrazně snížil, loni v květnu jim za obecné ohrožení ukládal tresty od osmi do 21 let. Olomoucký vrchní soud po jejich odvolání rozsudek zrušil a věc vrátil do Zlína.
Mají se rodiče na Přerovsku bát o své děti kvůli sexuálním deviantům?