kauza bena - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kauza bena, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Když splaskne spekulativní bublina, mnozí obvykle tratí. Přesto zná historie investiční mánie, v nichž utrpení jednotlivců nakonec vyvážil přínos pro všechny. Na investicích do akcií amerických železničních společností si v 19. století spálily ruce tisíce spekulantů. Všichni Američané si ale i díky jejich ztrátám mohli přesednout z koňských povozů do vlaků. Splasklá internetová bublina na začátku 21. století zanechala mnoho vyprázdněných rodinných účtů, ale také síť datových kabelů, díky které se digitální...
Britský premiér Boris Johnson po úterní rezignaci dvou ministrů vlády čelí rostoucímu tlaku a opouštějí ho další vládní úředníci. Dnes oznámili demisi ministerský náměstek pro rodinu Will Quince, státní tajemník pro školství Robin Walker a konzervativní poslankyně a tajemnice ministerstva dopravy Laura Trottová. Nový ministr financí Nadhim Zahawi, který dnes představil své priority v úřadu, vyzval k jednotě Konzervativní strany a na dotaz novinářů o možných předčasných voleb řekl, že to je na premiérovi.
Uprchlý podnikatel Radovan Krejčíř podal dovolání v kauze pokusu o tunelování státního podniku Čepro. Justice mu vyměřila souhrnný trest 15 let vězení. Na Nejvyšší soud se prostřednictvím dovolání obrátilo také pět dalších aktérů kauzy včetně bývalého obchodního ředitele Čepra Martina Pechana, jenž si má odpykat pět let. Vyplývá to z justičních databází a ze sdělení mluvčí Městského soudu v Praze Markéty Puci.
Stačilo by, kdyby se zablokovala železniční trať kolem Labe do Německa, a v roce 2016 mohli čeští řidiči na cenách pohonných hmot natvrdo pocítit výpadek obou tuzemských rafinérií. Právě z Německa vozila státní společnost Čepro většinu chybějícího benzínu a nafty. „Tehdejší krizi jsme zvládli. Ale museli jsme začít hledat i další cesty, jak Česko v případě nouze zásobovat. V úvahu přichází třeba rakouská rafinérie ve Schwechatu nebo dovoz paliv lodí přes přístav v italském Terstu,“ říká generální ředitel ...
Patnáctiletý souhrnný trest pro uprchlého Radovana Krejčíře za skutky spáchané v Česko platí. Potvrdil to pražský vrchní soud, když zamítl Krejčířovo odvolání. Verdikt, který mu rovněž uložil pětiletý zákaz činnosti ve statutárních orgánech firem, je pravomocný. Odvolací senát odmítl argument Krejčířovy obhájkyně, že by se věc měla projednávat až v přítomnosti jejího klienta. To, že je muž nyní za mřížemi v Jihoafrické republice, je podle něho přímým důsledkem toho, že v roce 2005 utekl českým policistům ...
Uprchlý podnikatel Radovan Krejčíř nemůže dostat v kauze tunelování podniku Čepro a přípravy vraždy celníka vyšší než patnáctiletý souhrnný trest. Státní zástupce Jaroslav Dolejší totiž nepodal odvolání v jeho neprospěch. Přísnější potrestání požaduje pouze pro Jaroslava Siudu, který Krejčířovi připravoval smlouvy. Případem se začal zabývat pražský vrchní soud, jenž zároveň řeší i odvolání Krejčíře a čtyř údajných členů jeho gangu. Obžalovaní vinu odmítají.
Izraelská policie dnes předvedla k výslechu pět lidí vyšetřovaných kvůli skandálu kolem praní špinavých peněz. Mezi vyslýchanými byl i miliardář Beny Steinmetz.
Za snahu o vytunelování státního podniku Čepro a přípravu vraždy celníka poslal soud uprchlého Radovana Krejčíře na 15 let do vězení. Do tohoto trestu se započítávají i jeho dřívější odsouzení za půlmiliardový daňový únik a další zločiny, za něž byl odsouzen dříve. Rozhodl o tom dnes pražský městský soud. Verdikt není pravomocný, kauzou se bude zabývat odvolací soud. Krejčíř je nyní ve vazbě v Jihoafrické republice. Česko usiluje o jeho vydání, kterým se bude tamní soud zabývat 28. ledna.
Ústavní soud se znovu postavil proti tomu, aby pohledávku 2,6 miliardy korun vůči státnímu podniku Čepro uplatňovala místo původního žalobce neprůhledná lichtenštejnská společnost. Převod pohledávek totiž provázejí podezřelé okolnosti. Soud tak vyhověl stížnosti Čepra, které nesouhlasilo s tím, aby do civilního sporu místo firmy Venturon Investment vstoupila společnost Global License and Services Establishment. Oprávněnost pohledávky soud neřešil.
Údajné fiktivní obchody s palivy mezi firmami Bena a Tukový průmysl z druhé poloviny 90. let zatím zůstanou nepotrestány. Pražský městský soud totiž zastavil trestní stíhání šéfa společnosti Bena Milana Vomely a někdejší jednatelka firmy Tukový průmysl Marta Konkolová byla obžaloby zproštěna. Žalobce je vinil z toho, že chtěli od finančního úřadu vylákat 327 milionů korun jako nadměrný odpočet DPH. Rozsudek není pravomocný. Případem se bude zabývat vrchní soud.