kauza dědic - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kauza dědic, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Lidstvu se dosud navzdory některým pokusům nepodařilo vzkřísit otisk člověka prostřednictvím moderních technologií, ale stopy zanechané v internetovém světě jsou tomu velmi blízko. Člověk může mít pod kontrolou i tento svůj odkaz, musí se na to ale připravit. Možnosti už existují.
Lobbista Martin Dědic má za manipulaci s veřejnými zakázkami ostravského magistrátu strávit ve vězení osm let. Rozhodl tak v úterý Krajský soud v Ostravě. Dědic má také podle nepravomocného rozsudku přijít o majetek. Ten má podle soudce propadnout také Dědicem ovládané firmě Business Advisor. Soudce Igor Krajdl odsoudil i dalších pět lidí souzených ve stejném procesu. Uložil jim jeden nepodmíněný a čtyři podmíněné tresty. Dva další lidi obžaloby zprostil.
Na dva a půl roku se vrátí do vězení dědic jihokorejského konglomerátu Samsung Electronics I Če-jong kvůli obvinění z korupce. Rozhodl o tom jihokorejský vrchní soud a I Če-jong byl vzápětí zadržen, informovaly tiskové agentury.
V komplikované restituční kauze takzvaného Běčvářova statku Městský soud v Praze nepravomocně odsoudil tři bývalé úředníky pozemkového úřadu. Podle verdiktu za nemovitosti původně patřící velkostatkáři Janu Máriusovi Bečvářovi nezákonně vydali náhradní pozemky Emilii Bednářové a čtyřem dalším lidem, i když ti neměli mít na celé dědictví nárok. Škoda se odhaduje na 1,4 miliardy, v kauze se měli angažovat i známí pražští lobbisté.
Jižní Korea se stala příkladem úspěšného a hospodářsky méně bolestivého boje proti koronaviru. Těžko by ho ale zvládla bez společnosti Samsung, jejíž skutečnou sílu krize ukázala. Jihokorejská občanská společnost přitom v posledních letech žádá opak – usměrnění mocných rodinných konglomerátů, takzvaných čebolů.
Loňské hospodaření se sněmovním stranám vydařilo, kromě komunistů skončily všechny strany v přebytku. Vyrovnaly tak náročný předloňský rok, kdy kvůli několika drahým volbám skončily skoro všechny strany ve ztrátě.
V téměř dvě desítky let trvajícím sporu mezi ČSSD a Zdeňkem Altnerem, respektive dědici před třemi lety zesnulého advokáta, nastal obrat o sto osmdesát stupňů. Nejvyšší soud dal za pravdu sociální demokracii, když zpochybnil odměnu pro Altnera ve výši 18,5 milionu korun z pronájmu Lidového domu i propočet penále za její neuhrazení. To mělo dosáhnout 318 milionů. Strana nyní nabízí příbuzným právníka smír. Někteří odborníci souhlasí, že peníze, které už Altner a jeho rodina dostali, jsou dostatečné.
... soudu v kauze jejího sporu s dědici právníka... jednat s Altnerovými dědici o smíru, kdyby... to navrhli. Dědici Altnera ale argumentaci...
Olomoucké Vrchní státní zastupitelství nechalo zajistit nemovitosti dvou obviněných v jedné z kauz ostravského lobbisty Martina Dědice. V ní jde o podezření z praní špinavých peněz.
Verdikt, podle kterého má ČSSD zaplatit dědicům právníka Zdeňka Altnera 338 milionů korun, je znovu vykonatelný. Ústavní soud totiž zrušil odklad vykonatelnosti, který ČSSD v roce 2016 přiznal Nejvyšší soud.