kauza mus - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kauza mus, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V kauze privatizace MUS dosáhl původem vystudovaný kybernetik zastavení stíhání v Česku. Odsouzen byl ale ve švýcarské větvi kauzy. Švýcarská justice loni v létě změnila původní nepodmíněný trest na dvouletou podmínku. V devadesátých letech vystupoval s hudební skupinou Tichá dohoda. Část jeho příjmů pochází z prodeje podílu ve Škodě Transportation do rukou PPF.
S Markem Čmejlou mají podobný background. Stejně jako on odešel letos od švýcarského soudu kvůli kauze MUS s podmínkou (dvacet měsíců), stejně tak docílil v Česku zastavení stíhání a prvně zbohatl při prodeji Škody Transportation do náruče PPF. Čmejla i Diviš se soudí s Radovanem Vítkem, a to po neúspěchu v USA nyní na Kypru. Měl je připravit o investované peníze.
V kauze Mostecké uhelné společnosti (MUS) uložil dnes soud bývalému manažerovi těžební firmy Antoniu Koláčkovi 7,5 roku vězení a propadnutí několika set milionů korun z bankovních účtů. Bývalého generálního ředitele MUS Oldřicha Klimeckého potrestal šesti lety vězení a propadnutím peněz zajištěných policií.
Federální soud v jihošvýcarské Bellinzoně snížil exmanažerovi Mostecké uhelné společnosti Jiřímu Divišovi o měsíc trest v kauze tunelování této firmy. Muž by si tak měl ve Švýcarsku odpykat 41 měsíců. Uvedl to Divišův mediální zástupce Roman Kraus, který informaci získal od podnikatelových právníků.
Skupina v čele s americkým hedgeovým fondem Kingstown podala u soudu v New Yorku žalobu na společnost CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka kvůli údajným pomluvám v médiích. Skupina žalobců v čele s Kingstownem Vítka už dříve zažalovala kvůli údajnému nepřátelskému převzetí skupiny Orco Property Group. Po Vítkovi žádají tři miliardy dolarů (asi 70 miliard korun). CPI tvrzení žaloby od samého začátku popírá. Za zbytečnou označila také žalobu za údajné pomluvy.
Je jedním ze spoluautorů transformace hospodářství někdejšího Československa po roce 1989. Je spokojen se současnou ekonomickou vyspělostí Česka, anebo myslel, že bude země dál?
V probíhajícím soudním procesu s bývalými představiteli Mostecké uhelné společnosti se advokáti snaží dokázat nevinu svých klientů novým způsobem. Založeném ovšem na dávné více než 20 let staré historii. Kokrétně na vládním cenovém posudku, který se datuje k roku 1997, tedy ještě v době premiérování Václava Klause. Celý dokument si můžete prostudovat v přiložené galerii.
Pražský městský soud zastavil trestní stíhání manažera Petra Krause v české větvi kauzy Mostecké uhelné společnosti (MUS). Kraus je v souvislosti s MUS od května za mřížemi ve Švýcarsku. Už před zahájením českého procesu upozorňoval, že tuzemská obžaloba je téměř kopií obžaloby švýcarské a že jeho nástup do švýcarského vězení bude důvodem pro okamžité zastavení českého stíhání kvůli totožnosti skutků.
Jedna z hlavních postav souzených kvůli privatizaci Mostecké uhelné společnosti se chystá seznámit soud s rolí neobžalovaných manažerů. Vypovídat bude též o miliardách korun, o něž se bývalí společníci měli obrat.