kde a jak prodat akcie - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kde a jak prodat akcie, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
„Na našem softwaru máme přes dvě miliardy dolarů aktiv pod správou a již jsme profitabilní. To se nám podařilo po roce od spuštění,“ říká Tomáš Milar, zakladatel společnosti Eqvista.
Za deset let v Brně postavili globální firmu se stamilionovými obraty. Loni jim ale covid ze dne na den vypnul trh. „Ročně jsme byli schopni udělat na veletrzích čtyři stovky expozic, náš byznys je strašně rychlý,“ říká Petr Krejčí, spolumajitel společnosti Exponex. „Teď jsme firmu rozdělili do několika jednotek a každá se snaží si na sebe vydělat. Přizpůsobujeme se situaci, hledáme nový odbyt, ale není to cíl a směřování firmy. Je to jen snaha o přežití,“ dodává druhý společník Aleš Pohl.
V dalším díle našeho seriálu o budování start-upu se podíváme na právní aspekty podnikání. Jak firmu snadno založit? Na jaké smlouvy si dát pozor? A kolik procent přiznat investorovi?
Podnikání rozjel 5. července 1994, kdy založil společnost Cadabra. V garáži pronajatého domu. Nikoliv ovšem v Silicon Valley, nýbrž ve washingtonském Bellevue. Název Cadabra po pár měsících změnil a vznikl dnešní Amazon. V logu má šipku značící úsměv symbolicky směřující od A do Z. Kdo je a jak začínal dnes druhý nejbohatší muž světa? Čemu se bude věnovat nyní po odstoupení z vůdčí role výkonného ředitele své firmy.
Mají podobný příběh. Podnikatelský i osobní. Začínaly na venkově, děti vtáhly do byznysu hned od začátku a firmy dovedly nejen do Prahy, ale i k milionovým ziskům. Rozdíly tu ale přece jen jsou. Jedna má virtuální produkt, druhá hmotný. První je stále v byznysu aktivní, druhá je ráda, že už jen občas dohlíží zpovzdálí. První dámy rodinného byznysu v Česku: zakladatelky firem Renomia a SIKO.
Když se dva hamburští studenti Lorenz Hampl a Mirco Wolf Wiegert rozhodli vytvořit německou verzi coly, nikdo nevěřil tomu, že jejich značka tvrdou konkurenci ustojí. V roce 2002, kdy přišli s tímto nápadem, byla nabídka soft drinků na trhu velmi omezena. „Kdybych pokaždé, když jsem slyšel to nepůjde dostal 50 eur, byl bych miliardář,“ říká v rozhovoru pro deník E15 Wiegert, šéf společnosti fritz-kulturgüter, která dnes čítá téměř 300 zaměstnanců a je jednou z významných firem německého nápojového trhu.
Vládce energetického kolosu Energetický a průmyslový holding (EPH) Daniel Křetínský se letos nezastavil, přestože ho ovlivnila koronavirová pandemie víc než řadu dalších českých a slovenských miliardářů. Na začátku roku si totiž prodělal onemocnění COVID-19. „Neměl jsme žádný z příznaků, který by mi umožnil poznat, že jsem nakažený, žádná teplota ani kašel, jen lehká rýma, normálně jsem pracoval,“ popsal v březnovém rozhovoru pro deník E15 průběh nemoci Křetínský.
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Ve hře je 48 žalobců, miliardy dolarů a budoucnost digitálních médií. Facebook čeká možná největší a nejdůležitější právní bitva, jakou Spojené státy neviděly celá desetiletí. Firma od minulého týdne čelí žalobě 46 amerických států a Federální obchodní komise kvůli porušování pravidel hospodářské soutěže. Mohla by vést k rozpadu Zuckerbergovo impéria sociálních sítí. Soud však podle expertů potrvá roky a zvítězit v něm nebude jednoduché.
Zbytečná technická náročnost, nedotaženost a extrémní množství vizuálních chyb a příběhových skriptů. Tak hráči v kostce hodnotí herní novinku Cyberpunk 2077, potíže hlásí především uživatelé herních konzolí. Titul, který vyšel minulý čtvrtek, měl přitom být „budoucností“ herního studia CD Projekt Red, největšího evropského vývojáře her dle burzovní hodnoty. To však už minimálně od pondělka neplatí – akcie firmy v úvodu týdne spadly o 15 procent na 265 zlotých. Ve srovnání se středečním vrcholem ...