kde je dneska otevřeno - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kde je dneska otevřeno, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Za deset let v Brně postavili globální firmu se stamilionovými obraty. Loni jim ale covid ze dne na den vypnul trh. „Ročně jsme byli schopni udělat na veletrzích čtyři stovky expozic, náš byznys je strašně rychlý,“ říká Petr Krejčí, spolumajitel společnosti Exponex. „Teď jsme firmu rozdělili do několika jednotek a každá se snaží si na sebe vydělat. Přizpůsobujeme se situaci, hledáme nový odbyt, ale není to cíl a směřování firmy. Je to jen snaha o přežití,“ dodává druhý společník Aleš Pohl.
Největší českou školu pilotů F Air čeká velmi náročný rok. Zahraniční studenti kvůli pandemii sice nedorazili, ale brutální osekávání nákladů jako jinde v letectví se nekoná. „Až krize skončí, musíme být připraveni. Návrat k normálu byl v minulosti vždy velmi rychlý,“ říká ředitel a spolumajitel firmy Michal Markovič. Nedostatek frekventantů ve výcviku profesionálů zatím alespoň částečně vyvažují hobby letci, kterých v pandemii výrazně přibývá.
Superaplikace jako místo, kde si nakoupíte, objednáte jídlo a vyřídíte platby v rámci jednoho prostředí. To je trend, který nyní vládne digitální ekonomice jihovýchodní Asie. Trhu s 690 miliony obyvatel, kde je jedním z nejúspěšnějších cenových srovnávačů iPrice Čecha Davida Chmelaře. Jako společník jej založil před šesti lety a minulý rok zaokrouhlil získané investiční prostředky na půl miliardy korun. V rozhovoru pro E15 mluví o světových e-commerce trendech, superaplikacích i o životě v Malaysii. Koncem...
Lesy i lesní byznys v Česku procházejí krizí. Kvalitní dřevo i krásné hvozdy vzala Čechům neschopnost státu řádně se starat o zelené bohatství. Nadvládu převzal kůrovec, v tuzemsku o poznání razantněji než v okolních zemích. „Když kůrovcová kalamita v roce 2015 začala, Lesy ČR to flákaly, nedělaly, co měly. Možná by bylo šikovné, kdyby státní lesy byly svěřeny krajům, když to stát neumí. Nebo kdyby se zrychlil systém veřejných zakázek, aby byl rychlejší než kůrovec,“ říká hrabě Constantin Kinský, potomek ...
Celý civilizovaný svět se v uplynulém roce dostal do situace, kterou od druhé světové války nezažil. Drasticky se omezily sociální kontakty a zdá se, že přesun do kyberprostoru bude trvalým jevem. „Nemyslím, že česká vláda zneužila ohromného prostoru, který se jí otevřel v okamžiku vyhlašování krizových stavů. Jen s tím neumí racionálně a lidsky přesvědčivě nakládat,“ říká předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský.
Mají podobný příběh. Podnikatelský i osobní. Začínaly na venkově, děti vtáhly do byznysu hned od začátku a firmy dovedly nejen do Prahy, ale i k milionovým ziskům. Rozdíly tu ale přece jen jsou. Jedna má virtuální produkt, druhá hmotný. První je stále v byznysu aktivní, druhá je ráda, že už jen občas dohlíží zpovzdálí. První dámy rodinného byznysu v Česku: zakladatelky firem Renomia a SIKO.
„Trh nemovitostí se dnes transformuje a my chceme být u toho,“ uvádí Lukáš Balík, zakladatel společnosti Spaceflow, která byla oceněna jako start-up roku 2019 v rámci soutěže Central European Startup Awards. Softwarová platforma Spaceflow spravuje přes 100 budov v 16 zemích světa. Aktuálně zaměstnává 40 lidí. Příští rok plánují další investiční kolo a další, ještě vyšší růst.
Studoval v Rakousku, pracoval v Asii i ve Spojených státech. Tam působil v investičním fondu na pozici viceprezidenta pro strategii Somerset Partners. „Podílel jsem se na zakázkách přesahujících jeden a půl miliardy dolarů,“ říká Martin Mucha. Před čtyřmi lety vycítil příležitost na trhu a založil realitní start-up Gobii. „V současnosti naše služby využívá 115 tisíc makléřů,“ poznamenává.
Denní nárůst nových případů koronaviru v ČR opět zrychlil. Ve středu laboratoře jich odhalily 14 968, zhruba o 3000 více než v úterý. V zemi je nyní zhruba 124 tisíc nakažených. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví. S COVID-19 dosud v Česku zemřelo 1739 lidí, z toho zatím 253 tento týden. V pondělí bylo obětí 100, dosud nejvíce za jeden den.
Desítky let pracuje téměř výhradně v jedné malé nenápadné dílničce, přesto patří k nejbohatším lidem planety. V roce 2016 se nakrátko stal dokonce králem světových miliardářů. O kom je řeč? O zakladateli módního impéria Inditex, které zastřešuje značky jako Zara, Pull & Bear, Bershka a další, Amanciovi Ortegovi. Aktivní osmdesátník ze Španělska je jedním z mála skutečných selfmademanů.