kde je eritrea - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kde je eritrea, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Válka proti Ukrajině sice negativně projevila na již tak špatném PR Ruska v západních zemích, ale v jiných oblastech světa takový odsudek není zdaleka tak silný. Zatímco veřejné mínění je v často autoritářských zemích jen obtížně sledovatelné, politika jejich vlád je přeci jen viditelnější. Nejlépe je to vidět v hlasováních v OSN k ukrajinské problematice.
První prezidentka v historii, nová vláda tvořená z poloviny ženami, propuštění politických vězňů nebo rušení cenzury a uzavření míru s Eritreou. Vize, které ještě před rokem zněly jako utopie, se začaly ve stomilionové zemi Afrického rohu rychle realizovat. Jak se druhá nejlidnatější země vypořádá s ambiciózními plány, které přináší současný premiér? Jedná se pouze o idealistickou, ale těžko prosaditelnou politiku jednoho vizionáře, nebo se stane Etiopie iniciátorem změn pro celý etnickými a mocensky ...
Svoboda tisku se loni zhoršila v celém světě, nenávistné klima vůči novinářům pak panuje především v Evropě a Spojených státech. Vyplývá to z každoroční zprávy mezinárodní nevládní organizace Reportéři bez hranic (RSF). Česko se v žebříčku 180 zemí oproti loňsku výrazně propadlo o 11 míst na 34. pozici, Slovensko si pohoršilo o deset příček a je 27. Největší svobodu poskytuje médiím Norsko, následované Švédskem, Nizozemskem a Finskem. Na opačném konci žebříčku jsou Severní Korea, Eritrea a Turkmenistán.
Česká republika je nejnezdravější zemí na světě, pokud jde o kombinaci konzumace alkoholu a tabáku a o počet obézních lidí. V první desítce je devět bývalých komunistických zemí ve střední a východní Evropě, desáté jsou Spojené státy s Litvou. Na druhém místě je Rusko, na třetím Slovinsko, sousední Slovensko je páté.
Vliv populistů a nacionalistů začíná nebezpečně růst i v demokratických státech, říká nová analýza organizace Freedom House. Jako příklad uvedla i Českou republiku a hnutí ANO.
Česko už podle nevládní organizace Reportéři bez hranic (RSF) nepatří mezi ideální země, kde vládne naprostá svoboda sdělovacích prostředků. Za poslední rok si mezi 180 sledovanými státy pohoršilo sestupem z deváté příčky na 21. Vyplývá to z aktuálního žebříčku RSF. Podle organizace se za poslední rok situace ve světě zhoršila, a to zejména na americkém kontinentu, který poprvé v celkovém průměru skončil kvůli rostoucímu množství vražd novinářů za Afrikou.
Stát přichází kvůli daňovým rájům až o desítky miliard korun ročně. Ještě větší škody ale způsobuje možnost praní špinavých peněz a zastírání trestné činnosti, shodli se ekonomové, které dnes ČTK oslovila. Aktuální aféra Panamské dokumenty odhalila, že desítky významných osob z řad politiky i byznysu ukrývají zisky v daňových rájích.
Zhruba 14 milionům lidí v jižní Africe hrozí hlad kvůli suchu, které zhoršuje klimatický fenomén El Niňo. Oznámili to zástupci Světového programu pro výživu (WFP), který spadá pod OSN. Nejhůře postiženou zemí je podle nich Malawi, kde může nedostatkem jídla trpět až 2,8 milionu lidí, tedy 16 procent populace.
Britská veřejnoprávní stanice BBC hodlá během nadcházejících deseti let začít vysílat v Severní Koreji. V dalších částech světa, které mají podle jejího ředitele Tonyho Halla „demokratický deficit“, potom připravuje nové služby. Mezi tyto státy patří také Rusko, kde chce BBC mimo jiné spustit satelitní televizi.
Do Evropy už letos po moři připlulo více než 237 tisíc migrantů, nejvíce jich skončilo v Řecku, zhruba 135 tisíc. Během plavby přes Středozemní moře zároveň přišlo nejméně 2300 uprchlíků o život. Nová čísla zveřejnila Mezinárodní organizace pro migraci (IOM). K řeckému ostrovu Kos dnes odpoledne dorazil trajekt, kde by mělo najít dočasné útočiště až 2500 uprchlíků čekajících na vyřízení dokumentů. Migranty začne nabírat v sobotu.