kde pronajímat chalupu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kde pronajímat chalupu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
„Mejdan pomalu končí,“ okomentoval „zlaté“ období českého industriálního byznysu Pavel Šmíd, vystudovaný ekonom, odborník na průmyslové nemovitosti, zakladatel a spolumajitel společnosti sklady.cz. V rozhovoru pro E15 & byznys otevřeně mluví o nastupující recesi a o „lačných žralocích“. Současně kritizuje mladé manažery a představitele českého státu, že pro rozvoj regionů nedělají například tolik jako v sousedním Polsku.
Není tajemstvím, že rychle rostoucí ceny nemovitostí v posledních letech umožnily, aby na nich jejich majitelé bez větší námahy vydělali. Málokdo si ale uvědomuje, že nenápadní vítězové pokrizového období jsou i držitelé chat a chalup. Hodnota rekreačních nemovitostí totiž v některých oblastech rostla rychleji než ceny běžných domů či bytů. Kvůli razantnímu zdražování a novým platformám typu Airbnb se navíc začíná rozvíjet i další trh, a to jejich dlouhodobé pronajímání.
Pronájem chat a chalup je podle realitních kanceláří čím dál oblíbenější, a to jak na straně nabídky, tak poptávky. Pronájem využívají zejména lidé, kteří se nechtějí vázat na jedno místo a zároveň často nemají dost peněz, aby mohli chatu či chalupu koupit.
O průmyslovém developmentu hovoří poutavě a nadšeně jako málokdo. Stál za miliardovými obchody a investicemi nejen v Česku. Když přijde řeč na téma přístupu státu k investorům, nebere si servítky a natvrdo popisuje, kolik prestižních firem už postup českých úřadů odradil a proč. „Česko zásadně zaostává v oblasti aktivního přístupu k investorům a k uživatelům průmyslových ploch,“ říká v rozhovoru generální ředitel české pobočky největšího průmyslového developera v Evropě Panattoni Europe Pavel Sovička.
Zájem o pronájem chat a chalup v Česku v poslední době poměrně výrazně roste. Se zvyšujícím se komfortem rostou i ceny, v atraktivních lokalitách až o pětinu ročně. Lidé se nechtějí vázat na jedno místo a zároveň často nemají dost peněz, aby mohli chatu či chalupu vlastnit. Nejžádanější jsou horské oblasti nebo místa kolem vodních ploch v dojezdové vzdálenosti od velkých měst. Některé nemovitosti je nutné rezervovat i rok dopředu. Vyplývá to z odpovědí zástupců realitních kanceláří a serverů, které ČTK ...
Zájem o pronájem chat a chalup v Česku v poslední době poměrně výrazně roste. Se zvyšujícím se komfortem rostou i ceny, v atraktivních lokalitách až o pětinu ročně. Lidé se nechtějí vázat na jedno místo a zároveň často nemají dost peněz, aby mohli chatu či chalupu vlastnit. Nejžádanější jsou horské oblasti nebo místa kolem vodních ploch v dojezdové vzdálenosti od velkých měst. Některé nemovitosti je nutné rezervovat i rok dopředu. Vyplývá to z odpovědí zástupců realitních kanceláří a serverů.
Nároky turistů, kteří si pronajímají v tuzemsku chaty a chalupy stále rostou. Největší zájem je letos o komfortní rekreační nemovitosti s bazénem nebo wellness, naopak poptávka po základním ubytování klesá. Mezi nejoblíbenější lokality patří tradičně Krkonoše, Šumava, jižní Čechy, Beskydy a České Švýcarsko. Trendem jsou také pobyty v chatkách v korunách stromů.
Chalupu paní Kubínové není jednoduché najít. Ukrývá se mezi loukami a horskými pláněmi v Bílých Karpatech na moravsko-slovenské hranici. „Chválabohu, že je to tady schované,“ říká mi Kateřina Kubínová na malém dvorku. Z hlavní cesty k ní musíte pěšky, auto by mělo problém. Nenápadné stavení je podobné dalším chalupám, které jsou rozesety v malebném kraji Kopanic, jenže tento dům umí vyprávět.
Češi přes webovou službu Airbnb, která pomáhá zprostředkovat ubytování turistů, nabízejí matraci v obýváku, celé domy anebo třeba hausbót, říká východoevropský šéf firmy Andrew Verbitsky. Praha přitom patří k nejnavštěvovanějším destinacím mezi uživateli služby.
V Praze sílí nový trend, který by ještě nedávno působil kuriózně. Muži a ženy z kanceláří se vracejí ke strojům do dílen. Chtějí řezat, škrábat, zatloukat, stříhat, entlovat a zapošít – prostě zapojit ruce. Proč? Protože vlastnoručně vyrobená věc vyplavuje hormony štěstí.