kde se v cesku vyplati koupit byt na pronajem - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kde se v cesku vyplati koupit byt na pronajem, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Koronavirová pandemie nepříznivě dopadla na společnosti miliardáře Zdeňka Bakaly. Současnou situaci chce ale i tak využít k investicím. „Jsme připraveni se dívat na firmy, které byly ovlivněny pandemií, ale jsou funkční, a potřebují krátkodobě nebo střednědobě nového investora,“ říká Zuzana Řezníčková, výkonná ředitelka společnosti BM Management, která je centrem tuzemských Bakalových aktivit.
Mít jeden byt navíc může znamenat slušný přivýdělek. Zvlášť, když stoupají ceny nájmů. Výnosy ale nejsou už tak veliké jako v minulosti. Vyplatí se ještě kupovat investiční byty?
Cenová hladina německých nemovitostí je v mnohém srovnatelná s českou. „Pokud ale investor vzhledem k vyšší kupní německé síle očekává, že výnos z nájmu bude vyšší než v Česku, bude zklamaný. V řadě měst si lze pronajmout byt za stejnou nebo i nižší částku než v obdobné lokalitě v Česku,“ říká Jiří Hommer z plzeňské realitní kanceláře Hommer reality & finance, která má s německým trhem dlouholeté zkušenosti. Investoři se tak musejí spokojit s výnosem kolem dvou až tří procent ročně.
Investice do nájemního bydlení je běh na dlouhou trať a troufne si na ni jen někdo. Developerům často výstavba nedává smysl, výnos je pro ně příliš nízký. Přesto se kolem realit nabízených v různých formách pronájmu pohybuje v Česku dost bohatých lidí. Vydělávat se prostě musí.
Alex Monhartová patří mezi největší naděje českého designu. Se svými stylovými batohy a doplňky prorazila nejen v tuzemsku, ale začíná se jí dařit také v zahraničí. Například v Německu si její batohy můžete koupit v obchodech v Hamburku či Berlíně. Také díky tomu se podle magazínu Forbes zařadila mezi 30 nejinspirativnějších lidí pod 30 let v Česku. A ačkoliv značku Alexmonhart, které propoůjčila své jméno, řídí pouze se svým kolegou Danielem Klímou, má našlápnuto k mezinárodnímu úspěchu.
Po roce a půl působení na trhu dodávek energií pro konečné odběratele si společnost MND uvědomuje, že získat nové zákazníky je daleko náročnější, než s čím počítala při vstupu na trh. Zlepšit by se to mělo i díky akvizici konkurenčních obchodníků. „Bavíme se o možném rozšíření klientského kmene o 15 tisíc odběratelů plynu. Doufáme, že aspoň jednu akvizici dokončíme do konce roku,“ říká obchodní ředitel MND Ludvík Baleka.
Energeticky a ekonomicky soběstačný dům, to je v době stále se zvyšujících cen energií - především té elektrické - sen mnoha lidí. Většina se ale domnívá, že je to sen spíše nedosažitelný. Složitá aktuální situace v oblasti obnovitelných zdrojů energie, zejména fotovoltaiky, celou věc dále komplikuje.
Znakem současné doby je neuvěřitelná rychlost změn. Znakem úspěšných lidí je tyto změny předvídat a vytěžit z nich maximum. Znakem těch nejúspěšnějších je schopnost změny vytvářet, tedy nastolovat trendy. Česko jako malá, velmi mladá a postkomunistická země logicky neudává světové trendy v byznyse ani politice. Na lokální úrovni zde ale silní hráči jsou. Deník E15 jich pojmenoval patnáct.
Ze stavitele bytů se tuzemská společnost Finep právě během krize vypracovala na úspěšného kancelářského developera. Její rozsáhlý projekt Západní Město přitáhl do pražských Stodůlek silné nadnárodní firmy a porazil tak i mnohem zkušenější konkurenty. „V momentě, kdy jsme ve větším území, tak můžeme výrazně ovlivňovat okolí domů, což nás láká,“ tvrdí generální ředitel firmy Finep Tomáš Pardubický.
Z předchozích článků na téma oceňování nemovitostí mohl vzniknout dojem, že ocenění majetku je jakési „nutné zlo“, nepříjemný cenový výdaj potřebný k tomu, aby někdo správně zaplatil daně a poplatky nebo aby získal úvěr. Přirozeně tomu tak není. Každý, kdo vlastní nějaký majetek, by měl ve svém vlastním zájmu mít představu o jeho hodnotě, kterou mu je schopen sdělit jen odborník.