kde se volí - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kde se volí, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Letošní předvolební kampaň na Slovensku působí velmi vyostřeně. Provázejí ji až nenávistné výroky i rvačky mezi politiky. Podle slovenského ekonoma a bývalého politika Miroslava Beblavého to ale v tamější společnosti vře mnohem méně než před posledními volbami v roce 2020. „Že se Fico stal tématem voleb, je pochopitelná chyba demokratického tábora, na kterou i sám Fico rád přistoupil,“ myslí si dlouholetý poslanec Národní rady SR. V rozhovoru s e15 Beblavý uvažuje nejen o tom, jakého politického lídra ...
Americký úsměv. Tento pojem slyšel za svůj život snad každý z nás a snad všichni si pod tímto obratem vybavíme to samé – nádherný široký úsměv, ze kterého se blyští zuby bílé jako perly. Ptáte se, co je oním receptem na takto krásné zuby? Zubní fazety a neviditelná rovnátka.
Španělská automobilka Seat postupně přestane vyrábět klasické automobily a místo nich se zaměří na produkci plně elektrických vozů pod značkou Cupra. Značka Seat ale nemá úplně zmizet a mateřský koncern Volkswagen pro ni chce najít novou roli – investovat do obou značek zároveň by bylo neúnosné. V rozhovoru pro britský časopis Autocar to prohlásil šéf značky Volkswagen Thomas Schäfer, později své vyjádření mírnil na síti LinkedIn. O budoucnosti Seatu a Cupry nejen na tuzemském trhu e15 mluvila s ředitelem ...
Volby do Evropského parlamentu neboli eurovolby se konají každých pět let. Své zastupitele v EU si Češi zvolí na jaře roku 2024. Kdy bude známé přesné datum voleb a jakým způsobem půjde hlasovat pro kandidáty na europoslance?
O evropských bankách koluje vtip, že jejich skutečnými vlastníky jsou spíše vlády než soukromí investoři. Kapitál, který by finanční domy mohly vyplatit svým akcionářům, totiž často končí v rukou vládních autorit, jež si na něj sáhnou prostřednictvím pokut nebo nejrůznějších regulí. Do tohoto schématu perfektně zapadá windfall tax zavedená minulý týden v Itálii.
Přeskakování z jedné práce do druhé, takzvaný job hopping, je časté zejména u nestálých mladých generací Y a Z. Noví zaměstnavatelé v životopisech těchto věkových kategorií figurují po roce či po dvou. Uchazeči leckdy volí lepší pracovní nabídky i proto, že je k tomu tlačí rostoucí životní náklady. Kromě toho si firmy neumějí udržet kvalitní lidi. Zřejmě se s tím ale budou muset vyrovnat, a to i proto že mezi kandidáty na některé pozice nemají a nebudou mít na výběr.
Čtyřiadvacetiletý Oskar Hes patří k nejzářivějším hvězdám nastupující herecké generace. Už od sedmnácti let natáčí s elitními českými režiséry od Ivana Zachariáše a Alice Nellis přes Jana Hřebejka po Davida Ondříčka.
Práce z domova zůstává třecí plochou mezi mnohými manažery firem a zaměstnanci. Debatu nyní přiživil bývalý ředitel telekomunikační firmy O2 a zakladatel investiční skupiny Thein Tomáš Budník. Na Twitteru prohlásil, že home office negativně ovlivní produktivitu firem i firemní kulturu. Další mu ale oponují.
Zájem firem o sezonní pracovníky oproti loňskému roku trochu ochladl. Podniky nabírají opatrněji, jak ukazují data z pracovních portálů. Zároveň však přibývají noví kandidáti, kteří si kvůli současné ekonomické situaci musejí hledat přivýdělek. V některých oblastech si tak mohou firmy vybírat, což ale neplatí všude, do gastronomie se například po covidu stále nedaří získat potřebný počet zaměstnanců, a to ani brigádně.
Ať si stát nechá část našich peněz, my chceme volný čas. Do důchodu půjdeme klidně i s nižší penzí, ale dříve. V Německu stárne generace, která nechce pracovat do 67 let, což bude od roku 2031 národní důchodový standard dohodnutý již před šestnácti lety velkou koalicí CDU a SPD. Už dnes chodí do předčasného důchodu desítky, ba stovky tisíc lidí, což má podle ekonomů vážné důsledky na pracovním trhu, kde chybějí lidé zejména v méně náročných pomocných profesích, ale i na kvalifikovaných postech v továrnách ...