kde volit ve svete - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kde volit ve svete, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Pro někoho je matematika neskutečná nuda, jiný se u jejího popisování zeširoka usmívá a nadšeně mává rukama. Právě do této druhé skupiny patří i původně finský developer Daniel Lumi. Ten si vzal nelehký úkol. Pokouší se i ne-matematikům vysvětlit, co jsou to zero-knowledge proofs (ZK), důkazy s nulovou znalostí. A co všechno by mohla tato revoluční technologie přinést do světa kryptoměn, hlavně smart-kontraktových blockchainů jako ethereum.
I do marketingu pronikají moderní metody, které by donedávna vypadaly jako science fiction. Například měření reakce mozku či elektrodermální aktivity kůže při sledování reklamy či ochutnávání produktu. A to dokonce v čase. „Na začátku se ukáže, zda reklama vůbec zaujme. Ale pro nákup je důležité, jak reagujete na benefity a značku,“ říká Hana Kloučková, majitelka výzkumné společnosti Confess.
Vozů s elektrickým pohonem vyrábí automobilka Volkswagen čím dál více, ale některých prodává stále méně. Německý gigant naráží na sílící odpor zákazníků k elektromobilům, takže závody v Evropě trpí nadkapacitou, říká odborový předák Škody Auto Jaroslav Povšík. „Závody byly nastaveny na plnou konjunkturu. Nepočítalo se s čínskou ofenzivou či Teslou. Nebudeme-li mít zákazníka, zabalíme to všichni,“ uvádí s tím, že reálně hrozí propouštění a zavírání závodů, přičemž ten vrchlabský přirovnává k Titaniku. ...
Think-tank Evropské hodnoty se dostal do finančních problémů a musel rozvázat pracovní vztah s desítkami lidí. Doplatil na příliš rychlé rozšiřování do zahraničí a postupnou ztrátu zájmu od podporovatelů. Teď se chce ředitel Jakub Janda soustředit výhradně na Tchaj-wan, který organizaci výrazně podporuje. „Jsem přesvědčený o tom, že Česká republika má být hlavním spojencem Tchaj-wanu v Evropě a že Čína je vedle Ruska hlavní bezpečnostní hrozbou pro Evropu,“ říká v rozhovoru pro E15.
Debatovat o krizi s člověkem narozeným v roce 1933 bylo zbytečné. Prý bude všechno fajn, protože on zažil válku, a na to nejde moc co říct. Zažil ji navíc v Plzni, kde bylo skutečně co zažívat, jakkoli se samozřejmě válka dotýká i těch, kteří nikdy neslyšeli ani výstřel.
Řekněme si to bez obalu: tuzemská média dobíhají globální trendy jen se zpožděním a často je prodleva tak dlouhá, až to přispívá k úpadku celého odvětví. Síla médií, jejich vliv, prodeje, důvěryhodnost a řada dalších aspektů, které vás napadnou, v posledních letech povážlivě klesají. Navíc se zdá, že jde o trend, který zrychluje. O to více zarážející je, že pokud přijdete na v zásadě jakoukoliv tuzemskou oborovou konferenci, mediální manažeři vám většinou začnou vykládat, jak agilně transformují a kterak ...
Česko sužuje dluhový malér. Co s ním uděláme? Vláda působí chaoticky, opozice je naladěna obstrukčně, prezident si hlídá image. České veřejné finance jsou jako rozbitý výtah, jemuž se zpřetrhaly lana, řítí se dolů temnou šachtou a nikdo netuší, jestli ho zastaví nouzové brzdy. V této těžké chvíli by se premiérovi velice hodila podpora z Hradu. Získá ji? Rozhodně se o to snaží. Celý komentář je převzatý z INFO.CZ >>>
Celostátní sněm Pirátů, který se v sobotu koná v Liberci, je nevolební. Přesto lze čekat skládání účtů vedení strany za propadák v předloňských sněmovních volbách. Piráti jsou – i když to neodpovídá jejich preferencím – se svými čtyřmi poslanci zdaleka nejslabší stranou ve sněmovně. O souvislostech jsme mluvili s politologem.
Roberta Metsola pochází z nejmenší země EU, Malty, ale je dnes jednou z nejvýš postavených žen na světě. Stojí v čele Evropského parlamentu, nepotrpí si na oficiality chová se kontaktně a velmi spontánně. Její, chvílemi až entuziastický osobní projev je přitom hodně odlišný od vystupování českých politiků. Magazín Reflex s ní hovořil o Ukrajině, problematice migrace, ženách v politice, potírání korupce v Europarlamentu i Green Dealu.
Co mají společného Bill Gates, Dhiraj Mukherjee, Steve Jobs nebo třeba Václav Smil? Minimálně to, že všechny tyhle osobnosti můžeme považovat za inovátory. Ale pozor, za skutečné inovátory. V dnešním světě, pro který je tolik typické nadužívání prakticky všeho, bývá sice slovem inovátor označen téměř každý druhý podnikatel a inovací skoro každý drobný zlepšováček. Jenže pokud se chceme opravdu posouvat, měli bychom k sobě být přísnější.