kdo je pečinka - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kdo je pečinka, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Před padesáti lety se upálil Jan Palach. Primárně nebyl jeho čin reakcí na ruskou okupaci. Z jeho dopisu vyplývá, že chtěl svou obětí vyburcovat českou a slovenskou společnost, která v lednu 1969 podléhala okupační mentalitě a demoralizaci.
U tradičního novoročního oběda se sešli nejmocnější politici Česka – prezident Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš. Muži, kteří v uplynulých 15 měsících zvítězili v různých typech voleb a svým spojenectvím ovládli politiku v zemi.
Českou politikou otřásá spor o postoj ke dvěma paktům, o nichž se v těchto dnech hlasuje v OSN. Pakt o uprchlících česká vláda podpořila, naopak pakt o migraci odmítla.
Volební průzkumy z posledních dnů potvrdily, že česká politická scéna se rozpadá na dva světy: babišovský a ten druhý.
Na oficiální návštěvu přijíždí Viktor Orbán. Poprvé tu byl jako předseda Svazu mladých demokratů (Fidesz) v roce 1991. Tehdy byl ještě součástí levicově liberálního bloku. O 27 let později se jako maďarský premiér sejde s prezidentem Zemanem a premiérem Babišem, kterým je podobně jako Orbánovi blízká myšlenka „neliberální demokracie“.
Vláda Andreje Babiše přečkala parlamentní hlasování o nedůvěře. Politická situace se však bude nadále vyhrocovat. Příčinou je velký společenský přetlak, který nemůže najít své vyústění. V pátek večer zaplavila média teorie, že výsledek hlasování v poměru 90 : 92 ve prospěch opozice je vlastně velkým morálním vítězstvím nebabišovských sil. No to ani náhodou. Skutečným vládcem v české politice je už od loňských voleb koalice 115 poslanců ANO, SPD a KSČM, která udává tón v debatách a určuje směr politického ...
Chybějí vám Národní socialisté, Liberálně sociální unie nebo Věci veřejné? Asi ne, když tyto strany nemají zastoupení v parlamentu a vlastně už ani neexistují. Touto cestou se včera rozhodla jít také ČSSD.
Médii a sociálními sítěmi se šíří konspirační teorie o důvodech údajného puče proti Andreji Babišovi. Ke všem verzím si dovolím nabídnout malý antipříběh.
Rezignoval první místopředseda sociální demokracie Jiří Zimola. Jako důvod uvedl, že není schopen v širším vedení prosadit svůj program, který na nedávném ústředním výboru shrnul do pěti bodů: přímá volba předsedů a místopředsedů, přeregistrace členů a odstranění mrtvých duší, příprava stanov, rekonstrukce vlády, revize programu ČSSD.
Požádal jsem o uvolnění z funkce, oznámil generální ředitel Finanční správy Martin Janeček. Neodejde v listopadu, jak se spekulovalo, ale až k 27. prosinci, aby ještě dostal roční odměny. Ne že by bylo za co. S Janečkem symbolicky končí další představitel první generace lidí, kteří pomáhali Andreji Babišovi přebírat státní instituce. Vedle Lukáše Wagenknechta a Roberta Šlachty je to třetí pevný pilíř Babišovy politiky. Model byl stejný: Babiš před lety oznámil, že všeci kradnú, a slíbil revoluci.