kdo může nařídit karanténu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kdo může nařídit karanténu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
S podzimem často přichází také období respiračních onemocnění, mezi něž patří mimo jiné covid-19. Současná varianta se řadí, co se příznaků týče, mezi mírnější typy, přesto může některé pěkně potrápit. Zvláště v případě skupin seniorů, chronicky nemocných nebo lidí s oslabenou imunitou. Jaké jsou příznaky onemocnění covid-19? Kolik stojí testy a jaká platí v současnosti opatření?
Senátní volby se konají každé dva roky, ale jen v jedné třetině volebních obvodů. To znamená, že každý volič hlasuje v senátních volbách pouze jednou za šest let. Letošní volby do Senátu proběhly 23. a 24. září 2022 společně s komunálními volbami. Druhé kolo probíhá v pátek 30. září a v sobotu 1. října.
Komunální volby se konají každé čtyři roky. Ty letošní připadají na 23. a 24. září 2022. Voliči budou vybírat zástupce do zastupitelstev obcí a měst, ve velkých městech se současně volí do jednotlivých městských obvodů.
Onemocněl vám nečekaně člen rodiny? Pokud s vámi sdílí domácnost, můžete využít možnosti ošetřovného. Kolik peněz za ošetřování člena rodiny dostanete? Pomůže vám naše kalkulačka OČR.
K 18. únoru skončí povinné testování ve firmách i na školách. K hromadnému testování zaměstnanců se přistoupilo v souvislosti s nástupem vysoce nakažlivé koronavirové varianty omikron. Ačkoliv Česko nadále vykazuje rekordní přírůstky desítek tisíc nově nakažených, počet hospitalizací se výrazně snížil z důvodu menší závažnosti varianty omikron. Do 18. února platí povinnost testování zaměstnanců i OSVČ. Jak zařídit testy na pracovišti? Jak na samotesty a antigenní testy?
Pro cestu na Slovensko má odpadnout komplikace s kovidovou karanténou. Volnému cestování při dodržování hygienických opatření tak nemá nic bránit. Slovenský ústavní soud totiž podle televize Markíza pozastavil platnost nařízení, na jehož základě země vyžaduje karanténu až na výjimky od všech cestujících, kteří nejsou očkováni proti covidu. Protikovidová opatření se na Slovensku ale turbulentně vyvíjejí.
Koronavirová pandemie nepříznivě dopadla na společnosti miliardáře Zdeňka Bakaly. Současnou situaci chce ale i tak využít k investicím. „Jsme připraveni se dívat na firmy, které byly ovlivněny pandemií, ale jsou funkční, a potřebují krátkodobě nebo střednědobě nového investora,“ říká Zuzana Řezníčková, výkonná ředitelka společnosti BM Management, která je centrem tuzemských Bakalových aktivit.
Po zařazení Česka na ukrajinský červený seznam rizikových zemí budou muset čeští občané při vstupu do země předložit negativní test na COVID-19 starý nanejvýš 48 hodin, nebo nastoupit do dvoutýdenní karantény. Uvedlo to české ministerstvo zahraničí.
Do říjnových krajských a senátních voleb nelze prosadit změny, které by umožnily hlasovat i lidem kteří jsou kvůli koronaviru v karanténě. Slova ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) vyvolala vlnu znepokojení, že bude prostřednictvím nařízení hygieniků docházet k ovlivňování výsledků voleb. Ústavní právník Jan Kysela připouští, že karantény mohou mít na výsledky voleb vliv. Pro naplnění volebního práva lidí v karanténě by ale musel být změněn volební zákon, což ovšem Kysela vidí jako nereálné.
„Jste první, koho od půlky března vezu na letiště,“ říká mi taxikář při cestě z centra Prahy na Letiště Václava Havla. V duchu jeho slov se nesl i celý pobyt na vyhlášeném řeckém ostrově Kos. Ten, stejně jako celá země, otevřel své brány turistům s prvním červencovým dnem.