kdo platí pracovní úraz - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kdo platí pracovní úraz, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Životní pojištění v Česku patří až k třetímu nejčastěji sjednávanému pojistnému produktu. Nejvíce lidí, kolem 65 procent, si pojišťuje domácnost a 55 procent si pojištěním chrání nemovitost. Naopak životní pojistku má v Česku uzavřenou každý druhý Čech.
Vláda už všechny palčivé problémy dneška vyřešila, a tak je čas na některá, řekněme, sexy témata. Inflace je pod kontrolou ČNB, rozjely se kompenzace vysokých cen energií, na webech všech ministerstev jsou přehledné online kalkulačky, kdo má na co nárok, požádat si může elektronicky prostřednictvím jednoduchého kódu a opozice uznává, že to vláda dělá dobře a sama by to líp neuměla. Že ne? Ano, tento ironický úvod nám poslouží jen jako odrazový, někdy též zvaný oslí můstek k tématu kompenzací za home office...
Onemocněl vám nečekaně člen rodiny? Pokud s vámi sdílí domácnost, můžete využít možnosti ošetřovného. Kolik peněz za ošetřování člena rodiny dostanete? Pomůže vám naše kalkulačka OČR.
Koronavirus se zřetelně projevuje i na pojistném trhu. Lidé mají obecně v těžkých dobách o pojištění větší zájem a potvrzuje se to i v době pandemie. Podle statistik České asociace pojišťoven v loňském roce meziročně rostl pojistný segment o 3,6 procenta. Koronavirová situace ovlivňuje poptávku po pojištění i nabídku pojišťoven, které upravenými či novými produkty reagují na aktuální potřeby klientů. Jednou z těchto oblastí je i pojištění práce.
Ženy za posledních sto let urazily dlouhou cestu. Názory, že žena patří za sporák a muž je ten, kdo udává tempo nejenom domácnosti, ale i okolního světa, jsou dávno pasé. Podle Global gender gap report 2020, kterou zveřejnilo Světové ekonomické fórum, jsou na tom muži a ženy ve většině zemích světa v oblastech jako je vzdělání nebo zdravotní péče velmi podobně. Propast mezi počtem mužů a žen na vysokých postech velkých firem je neustále aktuální a za posledních pár let se zužuje. Stejně tak je tomu i v ...
Oba patří ke špičce současného českého designu. Rony Plesl na UMPRUM vede ateliér skla, Maxim Velčovský keramiku a porcelán. Své studenty nabádají, že design pro firmy musí být komerčně úspěšný i proto, že na tom závisí osud stovek zaměstnanců podniku. „Když se věci neprodávají, fakt se kvůli tomu budím. Budil bych se tedy, i kdyby se prodávaly a nebyly pěkné,“ říká Plesl a Velčovský dodává: „Zjistíte, že je to drsný a krutý obor.“
Podle Michala Horáčka je podstatou demokratického procesu diskuze, během které není nikdo nálepkován a vystrkován. Zároveň o sobě tvrdí, že je politický kandidát. Pokud bude zvolen, chce hrát aktivní úlohu a chodit do Parlamentu. Vyhlídky mladé generace podle něj nejsou vůbec špatné. Viděl prý spoustu startupů, z jejíchž zakladatelů budou dolaroví milionáři.
Barbara Havelková je odborná asistentka na Lincoln College oxfordské univerzity, dále také vyučuje na Právnické fakultě UK. Dlouhodobě se zaměřuje na antidiskriminační právo, postavení genderu v rámci práva a na feministické právní studie. Letos jí také vyšla nová kniha Gender Equality in Law. Uncovering the Legacies of Czech State Socialism (Genderová rovnost v právu. Odhalení dědictví českého státního socialismu). V rozhovoru pro TST jsme se například dostali k tématu sexistického humoru, který můžeme ...
Od připravované novely zákoníku práce si ministerstvo práce a sociálních věcí slibuje větší pružnost pracovního trhu. Jenže podle kritiků může přinést opak. Obavy se týkají mimo jiné ustanovení pro práci na dálku. Zaměstnanec, který využívá home-office, má mít nárok na náhradu nákladů a na setkávání s kolegy. Návrh řeší i bezpečnost práce při práci z domova.
„Atmosféra živého vysílání je podle mě pro posluchače stále hodně přitažlivá. Zároveň je adrenalinová i endorfinová pro samotné moderátory a autory pořadů. Jako posluchač jste součástí této specifické atmosféry a to nic nenahradí,“ říká šéfredaktorka Radia Wave Iva Jonášová. Nabízí rozhlas něco, co ostatní média nabídnout nemohou? Kam rádio posouvá internet nebo možnost videostreamu ze studia?