kdo vyhraje volby - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kdo vyhraje volby, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
S tím, jak se Rusku nedaří dosáhnout vítězství na ukrajinském bojišti, se prohlubují spekulace o budoucnosti prezidenta Vladimira Putina a osudu celé země. Média píšou o Putinově ztrátě kontaktu s realitou a neexistujícím plánu, jak z válečného průšvihu ven. Frustrované ruské elity se mezitím už více než rok snaží napravovat hospodářské škody, které divoké dobrodružství napáchalo. Ke slovu se tak dostávají mladí experti se západními zkušenostmi. Šanci cítí také představitelé opozice. Přesto hrozí, že Rusko...
Pozice Německa coby nepsaného lídra Evropy se ve světle války na Ukrajině už rok otřásá v základech. Zažité pořádky procházejí velkou změnou a liberální teorie mezinárodních vztahů je v troskách. O nových lídrech a novém uspořádání Evropy mluví v rozhovoru pro Info.cz analytik a výzkumný pracovník Benjamin Tallis. Popisuje mimo jiné teorii neo-idealismu a potřebu začít pracovat jinak s hodnotami, na kterých stojí Evropa – tak, aby evropské demokracie skutečně přinášely lepší život většímu okruhu lidí.
Válka na Ukrajině se stala jedním z velkých témat nedávných prezidentských voleb v Česku. Silně přitom zarezonovala slova náčelníka generálního štábu Armády ČR generálmajora Karla Řehky o tom, kdy by bylo nutné mobilizovat. Prohlášení, byť vytržené z kontextu, vyvolalo vlnu kritiky. Jak tedy náčelník generálního štábu uvažuje o mobilizaci? Jak mají Češi k možnému nebezpečí válečného konfliktu přistupovat? To vysvětluje Karel Řehka ve své eseji pro magazín Reflex.
Slovenský politolog Marek Rybář v rozhovoru pro INFO.CZ podrobně popisuje politickou situaci na Slovensku několik měsíců před parlamentními volbami a rok před volbami prezidentskými. V jaké kondici se v tomto klíčovém období nachází slovenská politika a slovenská společnost? Jak jsou na tom jednotlivé politické strany? Kdo má šanci ve volbách uspět a co by pro vývoj Slovenska znamenal návrat Roberta Fica k moci?
Slovensko na konci září čekají parlamentní volby, kterým se sice říká předčasné, ale podle mnohých názorů se budou konat příliš pozdě. Vláda nemá důvěru parlamentu, část jejích původních stran je v rozkladu a z průzkumů jasně plyne, co si o nich veřejnost myslí. To, že neprošel návrh dřívějšího termínu hlasování, může těmto uskupením pomoci k obrodě, nebo je také definitivně pohřbít. Není tak vyloučené, že se do nejvyšších politických pater vrátí někdejší dlouholetý premiér Robert Fico. Jeho názory na ...
Prezidentské volby skončily a do dalších významných voleb – tedy krajských – zbývá více než rok a půl času. Vládě Petra Fialy (ODS) se tak otevírá dlouhé období, po které se nebude muset za každou cenu řídit voličskými náladami. Ekonomové i třeba zvolený prezident Petr Pavel tak nabádají kabinet k prosazení nepopulárních reforem, ať už je to budoucnost důchodů, nebo konsolidace veřejných financí.
Letošní leden se nesl ve znamení voleb, po pěti letech jsme si volili prezidenta republiky. Možnost využít své volební právo budeme mít i v dalších letech. Až v roce 2027 se poprvé uskuteční volební prázdniny – samozřejmě za předpokladu, že vše půjde podle plánu a nebude zapotřebí vyhlásit předčasné volby. Co všechno nás až do roku 2032 čeká? Projděte si podrobný volební kalendář.
Hlasy pro Andreje Babiše se nerovnají hlasům pro hnutí ANO, hodnotí výsledek voleb politolog Pavel Šaradín. „Opozice není jednolitý celek: jsou tam liberálové, levicově orientovaní voliči, ale také středoví nebo i pravicoví,“ říká v rozhovoru pro Info.cz.
Místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová kritizuje předsedu hnutí ANO Andreje Babiše i průběh jeho prezidentské kandidatury. Předvolební role hodného strýčka mu podle ní nesedla. „Lidi se nenechají úplně opít rohlíkem a nakonec vyhraje autenticita toho kandidáta,“ říká. Přesto členkou ANO hodlá i dál zůstat. Hnutí pro ni neztělesňuje pouze Babiš, ale spousta regionálních politiků, kteří v něm dostali šanci.
Krátce po sobotním sečtení hlasů v prezidentských volbách se objevily první příspěvky lidí, kteří na výzvu Andreje Babiše vsadili na jeho vítězství a dostali se tak do finančních problémů. Za těmito médii a politiky probíranými příběhy stáli často trollové, kteří se reportérům ke vtipu přiznali. Deník E15 na základě dat a rozhovorů prozkoumal, jaký měla dopad Babišova sázkařská výzva, u které kurz věštil prohru.