kdy bude lék na koronavirus - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kdy bude lék na koronavirus, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Mutace omikron se zatím ve světě drží ze všech mutací nejdéle a také se nám jí podařilo alespoň částečně zkrotit. Zima, která se blíží, však opět rozdmýchává obavy z covidu a narůstající počet případů k tomu jen přidává. Omikron se od těch předchozích variant liší příznaky, průběhem i odolností vůči vakcinaci. Deník E15 připravil přehled informací, které je třeba o variantě omikron a jejích mutacích znát.
Žádný obor neprošel za poslední dva roky tak náročnou zkouškou jako zdravotnictví. Byli to právě lékaři, zdravotní sestry i výrobci léků a vakcín, kdo se pokoušeli zastavit nejhorší pandemii posledních sta let. Tato krize však pro odvětví znamená také obrovskou příležitost. Vždyť jen v roce 2020 se do výzkumu nemoci COVID-19 celosvětově investovalo kolem pěti miliard dolarů. A inovativní start-upy, které okamžitě naskočily na nové potřeby pacientů, se objevily i v Česku.
Pracovní karanténa se podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) bude týkat jen zdravotníků a pracovníků v sociálních službách. Podmínky pro pracovní karanténu určí krajské hygienické stanice. Režim bude fungovat až ve chvíli, kdy to bude nezbytně nutné, aby nebyla ohrožena péče o pacienty nebo klienty. Válek to řekl novinářům před jednáním vlády. Lidé zařazení do pracovní karantény budou moci chodit do práce i v případě, že budou mít pozitivní test na koronavirus.
Varianta koronaviru omikron si vzhledem ke své vysoké nakažlivosti "nakonec najde v podstatě každého", řekl v úterý poradce amerického prezidenta Joea Bidena a epidemiolog Anthony Fauci. USA se podle něj nyní nacházejí na prahu období, kdy budou moci "žít s virem" a díky imunizaci obyvatelstva a dostupnosti léků bude léčba covidu-19 jednoduchá. Spojené státy nyní registrují v průměru asi 750 tisíc nově nakažených za den a počet infikovaných pacientů v nemocnicích tam poprvé překročil 150 tisíc.
Pandemie covidu-19 je největší krizí v historii samostatné České republiky. Doufejme, že už brzy bude za námi, což nám dá příležitost položit si otázku, jak by se měly dál rozvíjet klíčové oblasti Česka. Zda myslíme na budoucnost. Zda víme, kam jdeme. Zda víme, jaká je naše velká vize. Za sebe jsme přitom přesvědčeni, že jednou z těch klíčových oblastí je beze sporu zdravotnictví. A z průzkumů veřejného mínění se opakovaně ukazuje, že stejně to cítí i naprostá většina lidí v Česku.
Uzavření většiny obchodů a provozoven kvůli pandemii COVID-19 nekompromisně zavelelo: jde se na internet. V oborech, kde se elektronické obchody masivně zaváděly už dříve, to šlo dobře. Náročnější to bylo v oblastech, v nichž se s fungováním on-line ani příliš nepočítalo. Přesto se to povedlo třeba prodejcům aut, restauratérům a lékárnám.
Pandemie má nejen své poražené, ale také vítěze. Toho svého má i skupina bpd partners – a to diagnostickou firmu Diana Biotechnologies, v níž má bpd zhruba třetinový podíl. „Ještě loni se soustředila pouze na vývoj diagnostických metod, hledání a vývoj nových léků, nyní jí díky PCR testům vzrostly tržby téměř z nuly na stovky milionů korun,“ říká Pavel Brůžek mladší, šéf bpd partners, která spravuje majetek miliardářů Vasila Bobely, Petra Pudila a Jana Dobrovského.
Ve věku 84 let zemřel filozof, pedagog, někdejší poslanec a ministr školství Jan Sokol. Pandemii koronaviru považoval za významnou hrozbu pro svobodný svět. „Někdy ani neumíme zjistit, které rozhodnutí bude stát víc lidských životů, a přece se musíme rozhodnout. Proto je parlamentní demokracie nastavena tak, aby o závažných věcech pokud možno nerozhodoval jeden člověk," řekl loni v dubnu v rozhovoru pro deník E15. Nyní jej znovu vydáváme.
Spojené státy a Írán sice nejsou v klasickém válečném stavu, ale termín „studená válka“ by pro označení jejich vztahu byl příliš slabý. Američané a Izraelci fyzicky likvidují představitele islámské republiky i jejího jaderného programu, zatímco Teherán vede hybridní boj a podporuje své spojence na Blízkém východě, které mnozí na Západě považují za teroristy. Není to přitom tak dlouho, kdy se Írán měl stát velkou nadějí nejen pro stabilizaci regionu, ale také pro světovou ekonomiku.
Pandemie koronaviru mění zavedené pořádky ve prospěch digitalizace. Technologické firmy bohatnou a roste jejich vliv. Pokrok spojený s technologiemi a umělou inteligencí ale zůstává nevyužit tam, kde by mohl pomoci zřejmě úplně nejvíce: při krocení pandemie. „Dala by se skvěle zvládat s inteligencí, kdyby se používala…,“ míní technický ředitel kyberbezpečnostní firmy Avast Michal Pěchouček, přední odborník na umělou inteligenci. Lidstvo se kvůli svému rozpornému přístupu chová výrazně hloupěji, než by se ...