kdy bude skutecny kurz koruny - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kdy bude skutecny kurz koruny, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V letošním roce zasáhne světovou ekonomiku bezprecedentní krize. Takové označení se vztahuje jednak k rozsahu ekonomického poklesu, ale také k opatřením, která vlády a centrální banky po celém světě zavedly. V porovnání s Velkou recesí se jejich reakce významně liší, a to především z hlediska rychlosti a objemu poskytovaných stimulů. Právě agresivnější přístup měnových a fiskálních autorit pak může přispět k rychlejšímu ekonomickému oživení zemí. O budoucnosti české ekonomiky i o tom, jak se svět ...
Internetové obchody čelí ohromnému náporu zákazníků. Ti nenakupují jen potraviny, ale i o drogerii a elektroniku. Kromě poptávky srovnatelné s předvánoční sezonou se však e-shopy musely vypořádat s nepředvídatelností aktuálního dění. „Zkusili jsme si hodit mentální balonek úplně nejdál a představit si, že úplně zavřeme na čtyři pět měsíců,“ říká Tomáš Havryluk, generální ředitel největšího českého e-shopu Alza.cz.
Poslední roky jsou spíše promarněnými příležitostmi. Vláda funguje v dobrém ekonomickém prostředí, o které se ale nijak zvlášť nezasloužila.
Export českých firem se loni přiblížil rekordní úrovni 4,2 bilionu korun, což bylo meziročně o pět procent víc. Kvůli sílící koruně, nedostatku pracovníků a nedostatečné výrobní kapacitě firem tempo růstu vývozu letos zvolní. Na dnešní tiskové konferenci to uvedli zástupci Asociace exportérů a Raiffeisenbank.
Minutovník má téměř stejný jako v prezidentské funkci. Za poslední tři týdny stihl cestu do Washingtonu, zastávku v Kazachstánu, po třech dnech v Praze se vydal do Londýna a čeká ho Bologna či Francie. „Určitě jsem ještě něco zapomněl, ale já bych se jinak nudil,“ říká o svém zahuštěném programu Václav Klaus.
Řada podniků se už připravila na dobu po ukončení devizových intervencí České národní banky. Exportéři se zajistili na několik měsíců až let dopředu. Vyplynulo to z dnešní debaty zástupců firem a centrální banky v Ústí nad Labem. Guvernér ČNB Jiří Rusnok zopakoval dřívější informaci, že devizové intervence proti posilování české koruny bude centrální banka provádět nejméně do konce prvního čtvrtletí.
Alexandr Pavlov jako jeden z největších hráčů na poli cestovního ruchu je pro letošní rok optimistou. Pro celý trh předpovídá nárůst prodeje zájezdů o čtvrtinu. Pokud ovšem nenastanou nějaké mimořádné situace. Majitel cestovní kanceláře Alexandria hovoří rovněž o svém akvizičním tažení a budoucnosti podnikání ve svém oboru.
Akcie německé automobilky Volkswagen dnes klesly až o šest procent na šestitýdenní minimum. Americká vláda podala v pondělí na společnost civilní žalobu, která by Volkswagen teoreticky mohla přijít až na 48 miliard dolarů (zhruba 1,2 bilionu korun), zatímco dříve se pokuta v USA odhadovala pouze na 18 miliard dolarů. Skutečný postih však bude podle minulých zkušeností jen zlomkem této sumy, napsala agentura Reuters.
Právě začínající rok bude podle tuzemských podniků ve znamení růstu. Ve srovnání s loňskem sice jeho tempo zvolní, firmy ale i tak počítají s navyšováním poptávky a tržeb. „S příznivým výhledem české ekonomiky očekáváme, že bude trh s komerčními nemovitostmi nadále posilovat,“ uvedl ředitel poradenské společnosti 108 Agency Jakub Holec.
Slovenský parlament dnes schválil návrh státního rozpočtu na příští rok, který předpokládá snížení schodku veřejných financí pod dvě procenta výkonu ekonomiky z letos původně očekávaných 2,49 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Opozice i ekonomové upozornili na rizika, kvůli kterým skutečný schodek v roce 2016 může být vyšší.