kdy budou otevřené hranice s polskem - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kdy budou otevřené hranice s polskem, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ministři energetiky evropských zemí dál hledají nástroje, kterými by zmírnili následky energetické krize a její dopady na životní úroveň lidí i na konkurenceschopnost evropského průmyslu. Pokud ceny energií neklesnou, lze očekávat další vlnu deindustrializace – přesný opak toho, o co Evropská unie usiluje. Paradoxně by to mělo negativní klimatické dopady. Elektřina je jinde ve světě sice levnější, ale její výroba produkuje v průměru více emisí než při výrobě v Evropě.
Stál u porážky Vladimíra Mečiara v devadesátých letech, poté reformoval slovenskou ekonomiku. Někdejší slovenský ministr financí Ivan Mikloš silně ovlivnil to, jakým směrem se Slovensko v posledních třiceti letech vydalo. V současné době radí moldavské vládě a na Ukrajině se podílí na plánování obnovy válkou poničené země. „Pokud se Ukrajina nevrátí do svých původních hranic, nejenže nebude na Ukrajině stabilita, ale ani nebude možné, aby mezinárodní společenství zrušilo sankce vůči Rusku,“ říká v ...
Na ostravském letišti Leoše Janáčka se v září uskuteční už 22. ročník největší bezpečnostní přehlídky ve střední Evropě. Dny NATO přivítají zástupce více než 20 zemí a představí návštěvníkům mimo jiné vojenskou techniku, která se stará o bezpečnost členských států Severoatlantické aliance.
Za tři měsíce války nedokázali nejdůležitější lídři Evropské unie vyladit svůj přístup k Ukrajině tak, aby nebudil kritiku východních zemí sedmadvacítky. Německého kancléře Olafa Scholze jeho váhavost dostala i do domácích potíží. Popularita sociálnědemokratického politika je nízká, zastiňují ho zelení vládní kolegové a jeho strana pohořela v nedávných volbách v Severním Porýní-Vestfálsku. Scholz tak teď jako bohatý evropský strýček, který se chce zalíbit, vytahuje peněženku a doufá, že tímto gestem ...
Obchodní řetězce generují podle ministra zemědělství Zdeňka Nekuly (KDU-ČSL) příliš vysoké marže, v průměru kolem 40 procent. „Všechno svádět na růst cen vstupů úplně nejde a nárůst koncových cen je někde opravdu extrémní. Chceme se zaměřit na marže u několika klíčových komodit - másla, kuřecího a vepřového masa a pečiva. Pokud zjistíme, že v těchto čtyřech segmentech došlo k nějakému nekalému výkyvu, tak přijmeme opatření,“ varuje obchody Nekula.
V případě války na Ukrajině je velmi těžké udržet emoce na uzdě, ale měli bychom se o to občas pokusit. Máme jedinečnou příležitost vidět některé věci jasně a přehledně. A jsou to věci bazální. Navzdory dlouho nevídané jednotě států EU a NATO si nemyslím, že jde o jev trvalý. Projevovat jednotu ve chvíli, kdy se následky konfliktu nepřelily do vaší země a ekonomiky, je mnohem jednodušší, než jaké to bude, až taková situace nastane. Nevěřím, že touto zkouškou projde mezinárodní společenství bez poskvrny. ...
Na první pohled by se mohlo zdát, že letitý a vyhrocený spor Česka a Polska o důl a elektrárnu Turów minulý týden skončil. Obávám se, že na definitivní uhlazení sporu však podané ruce českého premiéra Petra Fialy a jeho polského kolegy Mateusze Morawieckého stačit nebudou.
Ačkoliv Amazon do Česka naplno nevstoupil, jeho přítomnost v tuzemsku pomalu roste. Po dokončení nového distribučního centra v Kojetíně by mohl zaměstávat až deset tisíc pracovníků. „Doufáme, že to nebude finální číslo. Česká republika je pro Amazon atraktivní, zejména kvůli logistické poloze," říká v rozhovoru pro deník E15 Michal Šmíd, který má českou pobočku na starost. Zkušený manažer také odhaduje, že v příštím roce nedorazí větší krize, než v současnosti čelíme.
Koronakrize poničila řadu odvětví, ale najdou se firmy, kterým pomohla. „Budeme mít dvojnásobný obrat oproti plánu a provozní zisk v řádu stovek milionů korun,“ říká Tomáš Mertlík, majitel výrobce roušek a distributora zdravotnického materiálu Batist Medical. Firmu, kterou založil a prodal jeho otec, si Mertlík přede dvěma lety koupil zpátky od švédské korporace.
Skupina DRFG byznysmena Davida Rusňáka vidí řadu příležitostí v nemovitostech a telekomunikacích. Chystá miliardové projekty v Polsku a na Slovensku s Panattoni a také v byznysu kolem 5G sítí. „Chceme dál navyšovat tržní pozici. Snižování dluhu teď není aktuální,“ říká zakladatel a spolumajitel skupiny David Rusňák.