kdy je možné změnit zdravotní pojišťovnu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kdy je možné změnit zdravotní pojišťovnu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Začátek každého roku přináší řadu změn. Z hlediska daňových povinností tomu není jinak. Daňové novinky platné se začátkem roku se týkají kupříkladu paušální daně a limitů DPH. Od začátku roku 2023 se tak změnil limit pro registraci plátců daně z přidané hodnoty. Limit se výšil z jednoho milionu na dva. Stejně tak platí nová hranice pro přihlášení k paušální dani, ta se nyní dělí na tři příjmová pásma.
Zavedení paušální daně od roku 2021 přivítalo hodně OSVČ, které chtějí minimalizovat svoji povinnou daňovou administrativu a snadno plánovat své cash-flow. Od roku 2023 se rozšíří počet OSVČ, které mohou do paušálního režimu vstoupit. Jak vysoká bude měsíční paušální daň?
Firmy by si mohly systémově platit lékaře za to, že budou lépe pečovat o jejich zaměstnance, a stát by jim umožnil si tyto náklady odečíst z daní. Navrhuje to lékař a zakladatel soukromé polikliniky Health Plus Oldřich Šubrt. „Už se o tom se zaměstnavateli a ministerskými odborníky bavíme. Věřím, že to do dvou let nastane,“ tvrdí. Vedle starostí o financování zdravotnického systému se lékař a manažer, který mimo jiné patnáct let vedl Nemocnici na Homolce a dvakrát se ji pokusil zprivatizovat, zajímá také o...
Všechny OSVČ musí ze své samostatné výdělečné činnosti platit zdravotní pojištění. Současně i OSVČ mohou změnit zdravotní pojišťovnu. Jaké to má důsledky?
Od září startuje druhé kolo milostivého léta. To dává příležitost všem lidem s veřejnoprávními dluhy, aby zaplatili jen původní dlužnou částku navýšenou o fixní administrativní poplatek a vyhnuli se platbě vysokých exekučních nákladů a úroků, které po pár letech často tvoří většinu dlužné částky. Milostivé léto II naváže na úspěšné první kolo akce, které proběhlo od 28. října 2021 do 28. ledna 2022 a podle dat Exekutorské komory České republiky pomohlo minimálně 15 tisícům dlužníků, kteří se zcela zbavili ...
Pandemií ubité lázeňské domy a obchody na promenádě startují sezonu, kterou prvního července plně odšpuntuje Karlovarský filmový festival. Dříve vyklizené prodejny obhospodařují noví nájemníci a restaurace mají připravené venkovní zahrádky. Turisté se sice do ulic města postupně vracejí, jejich peněženky ale nejsou ani zdaleka tak plné, jak byli obchodníci s luxusním zbožím zvyklí. Bohatou ruskou a čínskou klientelu nahradili šetřiví Evropané.
Žádný obor neprošel za poslední dva roky tak náročnou zkouškou jako zdravotnictví. Byli to právě lékaři, zdravotní sestry i výrobci léků a vakcín, kdo se pokoušeli zastavit nejhorší pandemii posledních sta let. Tato krize však pro odvětví znamená také obrovskou příležitost. Vždyť jen v roce 2020 se do výzkumu nemoci COVID-19 celosvětově investovalo kolem pěti miliard dolarů. A inovativní start-upy, které okamžitě naskočily na nové potřeby pacientů, se objevily i v Česku.
Cestovní pojištění to nejsou jen „léčebné výlohy“. Pod pojmem cestovní pojištění se skrývá celá řada připojištění, existuje navíc mnoho specifických situací, které mohou spadat do výluk, případně je třeba riziko pokrýt dalším rozšířením smlouvy.
Žijte a pracujte, kde jen budete chtít, vzkázal šéf Airbnb zaměstnancům. Ubytovací platforma stejně jako před časem Meta a Twitter umožní všem svým zaměstnancům práci ze zahraničí po dobu maximálně tří měsíců v kuse v jedné lokalitě. Přestože střídavý home office zažila během pandemie většina českých firem, s myšlenkou práce na dálku doslova odkudkoli se sžívají jen postupně. Většina navíc umožňuje jen pobyt s délkou několik měsíců. Od systémové proměny firmy odrazuje nejasná legislativa.
Do Česka už z Ukrajiny přišlo kolem sta tisíc ukrajinských uprchlíků. Přestože jim stát obratem poskytně pracovní povolení, je už teď jasné, že velká část z nich si v Česku zaměstnání rychle nenajde. A to i přes snahy četných dobrovolníků, úřadů a firem. Před válkou totiž často utíkají ženy s dětmi či starší lidé. Narážejí přitom na stejné překážky jako Češi – na slabý zájem zaměstnavatelů o starší ročníky i na nedostatek zkrácených úvazků.