kdy je z firmy nespolehlivý plátce DPH - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kdy je z firmy nespolehlivý plátce DPH, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Elektronická evidence tržeb stojí už třetím rokem. Povinnost pro restaurace, hotely a obchody přerušila kvůli epidemii covidu na jaře 2020 vláda Andreje Babiše (ANO). Přitom právě v tomto roce chtěla spustit 3. a 4. vlnu EET. Rozšíření se mělo vztahovat na 300 tisíc živností včetně řemeslníků a také na praktické lékaře nebo advokáty. O elektronických pokladnách má už v březnu či v dubnu rozhodnout kabinet Petra Fialy (ODS).
Podle původního znění zákona o kompenzačním bonusu v souvislosti s krizovými opatřeními proti koronaviru mohli žádat o pětistovku na den pouze OSVČ. Od 3. června to zákon umožňuje za splnění stanovených podmínek i společníkům malých společností s ručením omezeným.
Malé společnosti s ručením omezeným postižené šířením koronaviru budou mít nárok na jednorázový příspěvek 500 korun denně. Jde tak o obdobou podporu, kterou nedávno získali osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ). Návrh zákona v pondělí schválila vláda. Poslanci o něm rozhodnou ve zrychleném režimu.
V polovině letošního roku v Česku podnikalo přes 18 tisíc subjektů, které nespolehlivě odvádí daň z přidané hodnoty. Meziročně se jejich počet zvýšil o 28 procent. Šlo o téměř 7 tisíc nespolehlivých plátců DPH a pře 11 tisíc nespolehlivých osob. Vyplývá to ze statistik poradenské společnosti Bisnode, podle které přírůstky nespolehlivých plátců DPH jsou stále vysoké, ale ve srovnání s předchozími čtyřmi čtvrtletími přibývají polovičním tempem.
Finanční a celní správa od zavedení elektronické evidence tržeb (EET) od 1. prosince 2016 provedla 94 728 kontrol a uložila zhruba 5900 pokut za 55 milionů korun. Správa zároveň od spuštění systému uzavřela kvůli neplnění EET 16 provozoven, polovina z nich již obnovilo svou činnost. Na počátku března to bude rok, kdy byla zavedena EET pro firmy a podnikatele ve velkoobchodu a maloobchodu.
Ke konci loňského roku bylo v Česku evidováno 10 613 nespolehlivých plátců daně z přidané hodnoty (DPH). Meziročně se tak jejich počet zvýšil o 3157, tedy o 42 procent. Informovala o tom poradenská společnosti Bisnode.
Firmy často ohrožuje neúměrné zajištění zboží prostřednictvím zajišťovacího příkazu, upozorňuje specialista na daňovou problematiku.
Finanční úřady si často zjednodušují práci a raději skočí na firmu, která s majetkem nikam neuteče, než aby šly po skutečných podvodnících. Takzvané zajišťovací příkazy pak dopadají na normálně a dlouhodobě fungující firmy místo toho, aby dopadly na prázdné skořápky, jež neodvedly DPH. Upozorňuje na to Jiří Žežulka, který do roku 2014 šéfoval finanční správě.
Aleš Michl patří mezi známé tváře komentující ekonomické trendy. Současně se věnuje vlastnímu byznysu. Založil fond, který řídí matematický algoritmus. Vedle toho se ale pustil i na tenčí politický led a pomáhá Andrejovi Babišovi se zlepšováním jeho obrazu v očích veřejnosti.
V IT branži se bojuje o zakázky stejně tvrdě jako například ve stavebnictví. Nejedna společnost se proto raději veřejným tendrům obloukem vyhýbá. Další bolístkou je chronický nedostatek lidí, říká Jan Holík, spolumajitel a šéf strategie skupiny Mibcon.