kdy jíst ovoce - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kdy jíst ovoce, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ohřát si kosti za třeskutých zimních mrazů je snem nejednoho Středoevropana. Při pošilhávání po glóbusu padl náš pohled na ostrovy Malých Antil, které připomínají šňůru perel rozesetou uprostřed vyhřátého Karibiku.
Ursula von der Leyenová si v neděli zatelefonovala s Borisem Johnsonem, aby řekli sobě, politikům ve svém okolí, médiím a i nám, že vyjednávání mezi Evropskou unií a Velkou Británií skončilo bez úspěchu. Opět se jim podařilo nedodržet další nejzazší termín pro dosažení dohody. Opět posouvají nejzazší termín dohody na další nový nejzazší termín. Opět říkají, že vyjednávání skončilo bez úspěchu, ačkoliv je zřejmé, že skončilo neúspěchem. Jejich neúspěchem. V čem konkrétně se chybovalo?
Obchodníci pro přežití v letošní mimořádné sezóně zkoušejí leccos. Prodejce čerstvých džusů a zmrzlin Fruitisimo od základů překopal svou byznysovou strategii a vylepšení hospodaření mimo jiné očekává od vstupu do řetězců. „Jsou tam ale nižší marže a ceny, takže se to dohání objemem,“ říká majitel Fruitisimo Jan Hummel.
V létě jsem se vydal na putování na kole k moři směrem na jih. Cílem byla cesta, spaní pod širákem, koupání v řekách a svoboda. Vzhledem ke koronaviru jsem nechal otevřené, kam dojedu. Pod heslem „cesta je cíl“ jsem nakonec po 24 dnech dojel z Čech do Říma.
Česká firma Survio, která vyvinula efektivní on-line nástroj na tvorbu dotazníků, působí celosvětově, ale za své nejsilnější trhy považuje Nizozemsko a Brazílii. „V Nizozemsku jsou průzkumy a zjištění, co a kde zlepšovat, základem už ve škole. Učí se, že to je opravdu k něčemu dobré,“ říká Ondřej Coufalík, zakladatel Survia.
Inflace v Česku je stále nepříjemně vysoko. V srpnu sice zpomalila, ale jen nepatrně. Stále znatelně převyšuje cíl České národní banky ve výši dvou procent.
Sedlákovi zpod Milešovky Danielu Pitkovi se špatně určuje, kdy je a není v práci. Když vyjde z domu, je venku v práci a ta je jeho životním prostorem. „Nejsem z toho ale nějak vyčerpaný psychicky. Lidé jezdí do přírody si odpočinout, na dovolenou. Já mám dovolenou takhle vlastně každý den,“ říká Pitek, který je aktivní v nejrůznějších spolcích od ochrany krajiny až po myslivost.
Po mnoha letech ve veřejném sektoru a korporátu se Vladimír Bezděk stal startupistou a zapojil se do projektu, který umožňuje drobné investice do realit komukoli. Chtěl se zkusit uživit sám, zaštítěn jen svou pověstí a zkušeností. „Kolik stojí postavit se na vlastní nohy? Není to, na co jsem byl zvyklý, ale nevadí. Je to obohacující,“ říká bývalý šéf několika pojišťoven, poradce bankovní rady ČNB a muž, jehož jméno kdysi dalo název vládní expertní komisi pro přípravu penzijní reformy.
Viktor Orbán je jednou z nejvýraznějších politických postav východu Evropy, především díky tomu, že má všechny předpoklady pro to stát se druhým oficiálním evropským diktátorem. Maďarsko na tento přechod pečlivě připravoval posledních deset let, ovšem stále mu něco scházelo k dosažení vysněné stříbrné medaile. Je tento chybějící kousek skládanky právě koronavirus a s ním spojená pandemie?
Nový díl našeho seriálu ze startupového prostředí vám představí další trojici dam. První sbírala pracovní zkušenosti v Německu, Egyptě, Senegalu i v Kambodži. Druhá se těsně před svou čtyřicítkou rozhodla stát se ajťačkou. Třetí dobrovolně ukončila studium medicíny a vydala se zabývat tématy udržitelnosti a ekologie.