kdy končí analogové vysílání - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kdy končí analogové vysílání, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Česká republika by dala přednost pozdějšímu přechodu na nový standard digitálního televizního vysílání DVB-T2, přičemž vhodný by byl spíše konec období 2020 až 2022, řekl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD). Podle něho má být důvodem co nejpřirozenější obměna televizních přijímačů a set top boxů, aby umožnily příjem nového standardu. Termín přechodu by měl být stanovený do konce letošního roku, předběžně je v připravované strategii vypnutí DVB-T naplánované na 1. února 2021.
České Radiokomunikace v posledních letech investovaly desítky milionů do datových center, začaly se zabývat správou videoobsahu, testují čipy, které lze použít do zařízení, aby mohla komunikovat na dálku, například odečítat stavy plynoměrů. „Rozhlasové a televizní vysílání ale dál zůstává naším hlavním byznysem,“ říká generální ředitel firmy Martin Gebauer.
V posledních měsících kritizovaný generální ředitel Peter Duhan dnes členům Rady Českého rozhlasu ještě před jejich mimořádným zasedáním předal svou rezignaci, a to ke 3. listopadu. Jediným bodem jednání přitom byla diskuse, zda Duhan porušil zákon zaměstnáváním svého syna Andreje a pokud ano, zda jej má odvolat. Pravděpodobnost odvolání přitom byla vysoká. Sám Duhan pochybení odmítal.
Digitalizace a dostatek konkurence zajistily televizím růst, jenže frekvence pro šíření signálu došly. Slibnému byznysu tak hrozí stagnace.
Televizní stanice stále více expandují do internetového prostoru. Chtějí u toho být i České Radiokomunikace, pro které je provoz sítí pro televizní a rozhlasové vysílače dosud hlavním zdrojem výnosů. „Nová strategie, kterou jsme letos přijali, nás vede k tomu, že začneme propojovat televizní vysílání s telekomunikačním byznysem a informační a komunikační služby s datovými službami,“ říká generální ředitel firmy Michal Čupa.
Situace na českém rozhlasovém trhu není, co se kmitočtů týká, příliš dobrá. Přesto, že VKV pásmo už je tak dost přeplněné, stále dochází ke spouštění nových a nových frekvencí v lokalitách, kde bychom si to před několika lety dokázali představit jen stěží. S velkou mírou nadsázky se pak dá říci, že VKV vysílač má už téměř každá vesnice.
Ačkoli zemská digitalizace přinesla i na náš televizní trh řadu novinek, dvě věci se nezměnily. Většina diváků stále spoléhá na zemský příjem a v oblasti stanic je jedničkou TV Nova. Podívejme se na to, jak jsou jednotlivé technologické platformy v našich domácnostech zastoupeny a které televizní stanice sledujeme nejvíce.
Určitě znáte ty situace, kdy chcete relaxovat u televize, ale žádný z nabízených televizních pořadů se Vám nelíbí nebo máte strach, že Vám uniknou Vaše oblíbené pořady, když nejste doma.
Pokud měl někdo počátkem tohoto roku problém spojit si funkci generálního ředitele nejsledovanější televize v Česku s konkrétním jménem a obličejem, dostalo se mu poměrně záhy významné mnemotechnické pomůcky. Stačí si vzpomenout na „boj o reklamu na ČT“ a jméno i tvář Jana Andruška okamžitě naskočí. S jeho jménem se tak bude už napořád spojovat finální dohoda mezi státem a soukromými televizními stanicemi na téma digitalizace.
Kromě generální stávky a bouřek přinesl červen i nečekané oznámení o rezignaci Jiřího Janečka na post generálního ředitele České televize. Jedním z jeho možných nástupců je Hynek Chudárek, který vybudoval a dnes společně s Jiřím Balvínem řídí úspěšnou televizní stanici Óčko. O Kavčí hory se pokoušel již před dvěma lety, shodou okolností také v červnu. Tehdy se probojoval mezi pět finalistů.