kdy konci nouzový stav - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kdy konci nouzový stav, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Místo adekvátní a rychlé pomoci firmám ze strany státu je podpora soukromého sektoru stále nedostatečná, komplikovaná a administrativně náročná. Ani nový pandemický zákon, který by platil po ukončení nouzového stavu, nepřináší zlepšení. Plyne to z průzkumu Hospodářské komory mezi jejími členy i z šetření dalších podnikatelských svazů. Ministři slibují nápravu. Není však jasné, kdy ji vláda projedná a schválí.
Vláda prodloužila do konce dubna dočasný program Antivirus, z něhož stát proplácí mzdy či náhrady mezd lidem v uzavřených provozech, v karanténě či při omezení výroby. Od března by se peníze nově měly vyplácet jen na pracovníky, kteří jsou ve firmě aspoň tři měsíce. Rozhodnutí vlády oznámila na twitteru ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD).
Shoda na takzvaném pandemickém zákoně je důležitá hned z několika důvodů. Jednak je tu konečně legislativa, která lépe vyhovuje specifické situaci kolem nemoci COVID-19. A je to také jeden z mála okamžiků, kdy vláda dokázala nalézt společnou řeč s opozicí.
Kabinet jednomyslně schválil zvýšení schodku letošního státního rozpočtu z 320 na 500 miliard korun. Návrh počítá nově s dopady daňových změn platných od počátku roku. V České televizi to oznámila ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Změnu rozpočtu navrhne ministryně schválit ve stavu legislativní nouze. Kabinet také souhlasil s navýšením kompenzačního bonusu pro podnikatele.
Koronavirus udeřil loni náhle. Sice s jistým varováním, ale i tak příliš rychle na úpravy legislativy. Takže se bralo, co bylo po ruce. Včetně nouzového stavu, který se nyní stal hlavním předmětem politického boje.
Opozice v Poslanecké sněmovně včetně komunistů odmítla v pořadí šestou žádost menšinové vlády ANO a ČSSD o prodloužení nouzového stavu o dalších třicet dnů. Některé nejtvrdší koronavirové zákazy tak už od příštího pondělí zřejmě skončí. Místo krizového zákona se země začne řídit normou o veřejném zdraví, která dává pravomoci v boji s nemocí COVID-19 krajům. Hejtman Pardubicka chce požádat o vyhlášení nového stavu nouze.
Je dobrým zvykem komentátora, že své publikum nejprve drobně pobaví a pak, samozřejmě v rámci možností a soustředěnosti své i publika, trochu vzdělá. Bude tomu tak i dnes.
Kvůli uzavřeným sjezdovkám činí ztráty tuzemských skiareálů ke konci ledna podle Asociace horských středisek (AHS) 1,5 až dvě miliardy korun. O ukončení sezony už nyní uvažuje asi třetina provozovatelů. Další žádají vládu, aby nejpozději do 8. února rozhodla, kdy a za jakých podmínek povolí provoz sjezdových tratí. Polovina února je naprostá hranice, kdy spuštění lyžařských středisek dává smysl, řekl ředitel AHS Libor Knot.
Na ministerstvo vnitra a zdravotnictví dorazilo ke konci minulého roku 641 žádostí o náhradu škody a ušlý zisk dohromady za 9,2 miliardy korun. Lidé a firmy požadují odškodnění za opatření, která vláda loni v rámci dvou nouzových stavů vyhlásila v boji proti pandemii. Ministerstvo vnitra pod vedením Jana Hamáčka (ČSSD), které má vyřizování žádostí na starosti, kvůli tomu najalo externí advokáty.
Je jen málo horších zaměstnání než být ministrem zdravotnictví v době neutuchající celosvětové pandemie. Výhodou je snad jen fakt, že si široká veřejnost, která politiku běžně nesleduje, konečně pamatuje vaše jméno. Adam Vojtěch, Roman Prymula a Jan Blatný se na tomto postu vystřídali, aby letos provedli Česko zdravotnickou krizí, kterou země nepamatuje.