kdy měnit zaměstnání - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kdy měnit zaměstnání, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Dávno předtím, než svět zachvátila mánie kolem umělé inteligence (AI), dokázal Petr Baudiš se svými společníky získat od investorů zhruba 2,2 miliardy korun na rozvoj startupu Rossum. Ten se konkrétně zabývá automatizací práce s firemními dokumenty, která ve firmách zabírá až příliš času. Nyní tuzemský startupista přemýšlí, jakým směrem AI lidstvo zavede. „Nerad bych, aby AI skončila jako jaderná energetika. Tento průmysl měl velký potenciál pro lidstvo, ale nikdy ho nenaplnil, protože na začátku 70. let ...
Pokud chcete od 1. ledna 2024 změnit zdravotní pojišťovnu, máte čas do konce září 2023. Přihlášku k nové zdravotní pojišťovně je totiž nutné podat nejpozději tři měsíce dopředu. Na co si dát při změně zdravotní pojišťovny pozor?
Jako novinářka pracovala pro Reuters, později řídila komunikaci v České spořitelně a při práci vystudovala psychologii a absolvovala terapeutický výcvik. Po odchodu ze světa financí začala pracovat jako psycholog a psychoterapeut – a také jako headhunter. Klára Gajdušková ze společnosti Odgers Berndtson říká, že být připraven na „další fázi kariéry“ je v byznysovém světě stále důležitější.
Česko má od března 2015 nejvíce nezaměstnaných lidí do 25 let, a to 13,7 procenta. Vyplývá to z červnových srpnových dat Eurostatu. Nárůst nastal od května nečekaně rychle, v lednu nezaměstnanost mladých dosahovala jen 7,2 procenta a v květnu 9,5 procenta. Kromě sezonních vlivů, kdy do kategorie nezaměstnaných vstupují absolventi, to patrně způsobila i změna metodologie statistického úřadu. Přibývá také absolventů základních škol, kteří se nedostali na střední školy.
Česká republika se sice aktivně podílí na pomoci ukrajinským uprchlíkům, v rámci legislativy Evropské unie si však udržuje zvláštnost – dočasnou ochranu neposkytuje Ukrajincům, kteří se již zaregistrovali v jiné zemi EU. Česko tím přichází o tak potřebné zaměstnance. Od dubna proto pro vysoce kvalifikované Ukrajince zavedla takzvané modré karty, aby se mohli v Česku usídlit. Úřady je ale většinou nutí podat žádost osobně na Ukrajině, jak upozornily společnost KPMG a Organizace pro pomoc uprchlíkům. ...
Nové developerské projekty s nájemním bydlením nebudou mít na dostupnost bydlení velký vliv, je přesvědčený sociolog Martin Lux. „Vliv bytové výstavby na vývoj cen se u nás dlouhodobě přehání. Základní faktory v pozadí vývoje cen i nájmů jsou stále stejné – příjmy, nezaměstnanost, demografie,“ říká sociolog, podle kterého ceny bytů klesnou až s další hospodářskou krizí.
Lidem od 19 do 27 let záleží nejen na výši mzdy, ale i na smysluplné práci a přátelském kolektivu, ukázal nový průzkum Barometr mladých Fakulty podnikohospodářské VŠE. „Nedostávají práci, na kterou jsou kvalifikovaní, nebo mají možná vysoká očekávání,“ vysvětluje Kateřina Legnerová z katedry personalistiky VŠE. Mladí navíc často narážejí na svou potřebu přátelského prostředí. V práci si připadají diskriminovanější než jejich starší kolegové.
Přeskakování z jedné práce do druhé, takzvaný job hopping, je časté zejména u nestálých mladých generací Y a Z. Noví zaměstnavatelé v životopisech těchto věkových kategorií figurují po roce či po dvou. Uchazeči leckdy volí lepší pracovní nabídky i proto, že je k tomu tlačí rostoucí životní náklady. Kromě toho si firmy neumějí udržet kvalitní lidi. Zřejmě se s tím ale budou muset vyrovnat, a to i proto že mezi kandidáty na některé pozice nemají a nebudou mít na výběr.
Populárním benefitem zejména v letních měsících je možnost pracovat z ciziny. Fenomén „digitálního nomádství“, kdy firmy umožňují zaměstnancům pracovat odkudkoli a kdykoli, však do Česka ještě úplně nedorazil. V řadě států Evropské unie začala od července platit rámcová dohoda o přeshraniční spolupráci, která řeší problémy v oblasti sociálního a zdravotního pojištění. Prozatím ji však nepodepsaly všechny evropské země. České firmy, i když by větší flexibilitu zavést chtěly, stále brzdí daňová i ...
Množství kvalitních řemeslníků dlouhodobě neodpovídá poptávce po jejich službách. Problém nastává už v sekundárním vzdělávání, kde se nedostatek zájemců o rukodělné obory začal výrazněji projevovat již v 90. letech. Mění se situace v Česku? Článek vznikl v rámci projektu WORKSPACE15