kdy nejpozději odevzdat daňové přiznání - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kdy nejpozději odevzdat daňové přiznání, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Všechny OSVČ musí za rok 2022 odevzdat své zdravotní pojišťovně přehled. Kdy obdrží přeplatek? Kdy je nutné uhradit nedoplatek? Kdy se musí poprvé zaplatit nová měsíční záloha?
Jaké platí letos termíny pro daňové přiznání? Do kdy mají OSVČ podat Přehled o příjmech a výdajích? Jaké termíny platí pro daň z nemovitosti, souhrnná a kontrolní hlášení, spotřební daň, energetické daně, daň z příjmu, daň z přidané hodnoty a další?
Jednou ze základních povinností všech osob samostatně výdělečně činných je odevzdání přehledu za rok 2021. Neodevzdání přehledu samozřejmě neznamená, že se zálohy nemusí platit, a navíc je předepsána a případně vymáhána i pokuta.
Stejně jako loni došlo k posunutí daňového přiznání. Do kdy je ale potřeba podat Přehledy pro zdravotní pojišťovnu a Českou správu sociálního zabezpečení? Listinná podoba daňového přiznání se musela podat do 3. května. Na elektronické podání však mají lidé ještě čas, a to do 1. června. Na přehledy se spěchat nemusí, ale určitě není dobré na ně úplně zapomenout.
K povinnostem osob samostatně výdělečně činných patří také odevzdání Přehledů o příjmech a výdajích pro Českou správu sociálního zabezpečení a pro zdravotní pojišťovnu.
Nejzazším termínem pro podání daňového přiznání k dani z příjmů bývá každoročně 1. duben. Letos se kvůli krizi covid-19 mohou daňoví poplatníci s odevzdáním formuláře, a dokonce i platbou daně opozdit až o tři měsíce.
Ministerstvo financí v čele s Alenou Schillerovou odloží termín přiznání daní. Součástí tzv. liberačního balíčku jsou i opatření týkající se kontrolního hlášení a elektronické evidence tržeb – konkrétně promine některé pokuty a 3 měsíce nebude pokutovat dodržování EET.
Každý živnostník i podnikatel, ale i část zaměstnanců, penzistů a studentů, musí do 1. dubna letošního roku odevzdat finančnímu úřadu své daňové přiznaní. Jedná se o ty osoby, které nejsou osvobozeny od daně z příjmu a zároveň měly loni zdanitelné příjmy ve výši alespoň 15 tisíc korun.
Každý, kdo není osvobozen od daně z příjmu a zároveň loni dosáhl na příjmy vyšší než 15 tisíc korun, musí do 1. dubna tohoto roku podat daňové přiznání. Povinnost se týká podnikatelů, živnostníků, studentů, zaměstnanců i penzistů. Výjimku mají zaměstnanci, kteří během roku pracovali buď jen u jednoho zaměstnavatele, anebo u všech svých zaměstnavatelů podepsali prohlášení k dani. Další podmínkou ale je, že tito zaměstnanci nesmí mít zdanitelné příjmy vyšší než šest tisíc korun.
Každá osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ), která v roce 2017 vykonávala samostatnou výdělečnou činnost, a to i po část roku, je povinna podat přehled o příjmech a výdajích příslušné okresní správě sociálního zabezpečení (OSSZ). Termín: středa 2. května.