kdy nemam narok na mateřskou - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kdy nemam narok na mateřskou, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Barbara Havelková je odborná asistentka na Lincoln College oxfordské univerzity, dále také vyučuje na Právnické fakultě UK. Dlouhodobě se zaměřuje na antidiskriminační právo, postavení genderu v rámci práva a na feministické právní studie. Letos jí také vyšla nová kniha Gender Equality in Law. Uncovering the Legacies of Czech State Socialism (Genderová rovnost v právu. Odhalení dědictví českého státního socialismu). V rozhovoru pro TST jsme se například dostali k tématu sexistického humoru, který můžeme ...
Jakub Sedláček, absolvent magisterského oboru Studia nových médií na Filozofické fakultě UK, se rozhodl svou diplomovou práci zaměřit na tzv. Youtube celebrity. V této práci poodhaluje důvody pro jejich náhlý vzestup a zkoumá, do jaké míry nahradili u teenagerů klasické celebrity. Unikátní je také díky tomu, že nikdo jiný zatím této problematice nevěnoval takto velkou pozornost. Proč jsou youtubeři oblíbení vysvětlují čtyři znaky typické pro tyto online celebrity – familiárnost, autenticita, spřízněnost a ...
Švýcarsko mělo šanci být první zemí, kde mohlo dojít k plošnému zavedení základního příjmu. Občané ale návrh na vyplácení 2500 franků měsíčně v červnovém referendu odmítli. Pokud by hlasovali jinak, podle vládní analýzy by bylo potřeba najít v rozpočtu dalších 25 miliard franků (616 miliard korun). Stát by je mohl získat úsporami či zvýšením DPH o osm procentních bodů na dvojnásobek. Další státy, konkrétně Finsko a Nizozemsko, chtějí ideu základního příjmu zkoušet na menším vzorku populace.
Ondřej Šteffl nenechá na školském systému nitku suchou. „Teď se mluví o průmyslu 4.0 a robotizaci, o tom, že lidé nebudou mít práci a řada povolání zmizí. A projevilo se to nějak ve školství? Ani náhodou! Dneska vychováváme lidi, pro které možná nebude práce,“ je přesvědčen ředitel společnosti Scio a zastánce vzdělávání pro budoucnost.
Sebevědomí. Síla. Úspěch v kariéře. Vztah. Ženskost. K tomu všemu možná stačí málo. Umění odpovědět si na otázku, co si myslíme, že chceme, a co chceme doopravdy. O ženských i mužských rolích hovoří psycholožka Leona Dyrehauge.
„Je úzká spojitost mezi tím, co nás baví, a tím, kde jsme úspěšní,“ tvrdí psycholožka Eliška Remešová a doporučuje, aby se lidé věnovali činnostem, které jim dělají radost a jsou v nich dobří. Kromě tématu úspěchu se ve své profesi věnuje také štěstí, mezilidským vztahům a emoční inteligenci, která je často dokonce důležitější než IQ. Jak být tedy šťastným a úspěšným člověkem se zdravými mezilidskými vazbami?
Mezi Evropskou unií a Spojenými státy se již delší dobu vyjednává Transatlantické obchodní a investiční partnerství (TTIP), které má za cíl sladit vnitřní trh EU a USA. Zatímco na západ od našich hranic proti tomuto kroku hlasitě protestuje nemalá část obyvatel, včetně studentů, v České republice dokonce dvě třetiny občanů ani neví, co zkratka TTIP znamená.
Poslanci mají na stole návrh na rozšíření pravomocí ombudsmana. Je to vládní návrh, nikoli návrh ochránkyně lidských práv Anny Šabatové. „Což se z veřejné debaty vytratilo. Vypadá to, že já strašně toužím a volám po dalším rozšíření svých pravomocí, ale tak to není. Je to věc, která vzešla z koaliční dohody ještě před mým zvolením,“ říká.
Jitce je 46, má tři odrůstající děti, fajn manžela a velkou touhu po dalším dítěti. Vlastní už mít ale nechce, touží po adopci.
Výjimečný člověk, charismatická osobnost, lékař, na kterého jsme moc pyšní. Profesor Josef Koutecký. V 60. letech začal v bývalém Československu budovat obor, který tehdy nikdo nechtěl dělat: dětskou onkologii. Úmrtnost na zhoubná nádorová onemocnění u dětí byla tehdy 97 procent. Dnes 90 procent dětí přežije. I díky němu. Vedle téhle neuvěřitelné práce dokázal mít i krásnou rodinu, moderoval koncerty Kocianova kvarteta, psal... Na to všechno ale nebyl sám... Byli dva. „Jsem smutný. Umřela mi žena. Po ...