kdy neplatit poplatky čt - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kdy neplatit poplatky čt, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Posloucháte rádio nebo máte doma televizi? Pak ze zákona musíte platit koncesionářské poplatky, jinak vám hrozí pokuta. K čemu poplatky vlastně slouží? Jak jsou v letošním roce vysoké a hrozí další zdražení? Kdo je musí platit a jak je případně zrušit?
Pro děti jen to nejlepší. To platí i u dětských účtů, které jde mnohdy založit už od narození potomka. Bankéři ale upozorňují, že existují i výhodnější volby. Je proto dobré pečlivě zvážit, kam kapesné nebo příspěvky od prarodičů posílat. Redakce E15 připravila velké srovnání dětských účtů, jež zodpoví, které bankovní účty pro děti jsou bez poplatků, s bonusem, vlastní kartou a mají nejlepší úrok.
Poslanecká sněmovna stále nemá vyřešený dlouhotrvající spor o schvalování výročních zpráv České televize. Je sice pravda, že ty z roku 2016 a 2017 byly schváleny v říjnu minulého roku, ale ta z roku 2018 prozatím ne. Proč? A jak se k tomu poslanci chystají postavit?
Jak budou a budou vůbec s přechodem na nový standard vysílání fungovat současné TV přijímače? A co čeká Česko s "internetem věcí"? Existují v souvislosti s ním bezpečnostní rizika? V online rozhovoru na E15.cz odpovídal Martin Gebauer, ředitel Českých Radiokomunikací.
Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) chce na boj proti suchu do konce roku dát další tři miliardy korun. Možnosti jejich čerpání vyhlásí prostřednictvím výzev. Brabec to dnes řekl v diskusním pořadu ČT Otázky Václava Moravce. Od roku 2014 se na sucho podle ministra z evropských fondů již tři miliardy korun vydaly.
Prezident Miloš Zeman považuje Českou televizi (ČT) za hlásnou troubu politické strany TOP 09. Uvedl to v odpovědi na dotaz čtenáře serveru Parlamentní listy. Podle prezidenta by ČT neměla být veřejnoprávní, ale státní institucí. Místo koncesionářských poplatků by se peníze na její provoz braly ze státního rozpočtu. Televize spojování s konkrétními politickými stranami odmítla, kritizovala ho i TOP 09.
Povinné veřejňování smluv poškodí Českou televizi (ČT), protože pak nebude moci okamžitě vysílat zpravodaje do zahraničí při neočekávaných událostech nebo kupovat práva na sportovní přenosy. Na dnešním veřejném slyšení v Senátu to řekl generální ředitel veřejnoprávní ČT Petr Dvořák. Zveřejňování smluv má být od poloviny letošního roku povinné pro státní instituce a firmy hospodařící s veřejnými penězi.
Obecní úřady budou vydávat od ledna lidem starším 70 let občanské průkazy s prodlouženou platností. Na rozdíl od standardních deseti let budou tyto doklady platit 35 let. Podraží ale takzvané expresní pasy. Budou výhradně se strojově čitelnými biometrickými údaji a nebudou mít omezenou půlroční platnost jako nyní. Změny přinese novela souboru příslušných zákonů.
V posledních měsících kritizovaný generální ředitel Peter Duhan dnes členům Rady Českého rozhlasu ještě před jejich mimořádným zasedáním předal svou rezignaci, a to ke 3. listopadu. Jediným bodem jednání přitom byla diskuse, zda Duhan porušil zákon zaměstnáváním svého syna Andreje a pokud ano, zda jej má odvolat. Pravděpodobnost odvolání přitom byla vysoká. Sám Duhan pochybení odmítal.
Vláda projednala senátní návrh takzvané teritoriality soudních exekutorů a vydala souhlasné stanovisko. Zákon bude projednám s číslem tisku 499 na zářiové schůzi poslanecké sněmovny. O co v návrhu jde? Vládní strany se v koaliční smlouvě dohodly, že exekutoři nesmějí být vzájemně si konkurujícími podnikateli usilujícími o získání co nejvíce exekucí. Má jít o zástupce státu objektivně vykonávající právo a šetřící práva jak věřitele, tak dlužníka.