kdy praskne realitní bublina - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kdy praskne realitní bublina, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Po internetu se ve více lidech domluvíte, spekulativně začnete obchodovat vybranou akciovou kořist a vyženete cenu daného titulu do nebes. GameStop přes tisíc procent zhodnocení, BlackBerry, Nokia… Je to v pořádku, nebo lze současný fenomén na finančních trzích označit za manipulaci s trhem? V anketě deníku E15 se nad tím zamýšlejí investiční experti.
Nouzový stav dopadl i na realitní trh. Lidé mají jiné starosti a nákup nemovitostí odsouvají na později. Prasknutí realitní bubliny makléři neočekávají. Investoři by ale měli zůstat ve střehu. Domy a byty mohou krátkodobě zlevnit.
Trh s byty je ve varu, zdražuje i bydlení v panelácích, developeři nestíhají stavět. Obchodníci s realitami zažívají zlaté časy. Do popředí se však dere pochybnost, jestli stejně jako před deseti lety nehrozí nový krach. „Nejhůře na tom budou logicky ti, kteří nakoupili v době nejvyšších cen,“ říká sociolog bydlení Martin Lux z Akademie věd ČR.
V České republice chtějí ve vlastním bydlet i lidé, pro které je dlouhodobě udržitelné spíš nájemní bydlení. Jsou za tím stále levné hypotéky a snadný přístup k nim. Vede to k růstu cen bytů hlavně v Praze či v Brně. Na konferenci Očekávaný vývoj realitního trhu a developerských projektů v ČR a střední Evropě to řekl odborný partner konference Jiří Fajkus. Varoval před novou realitní bublinou, která naposledy praskla před zhruba deseti lety.
V České republice chtějí ve vlastním bydlet i lidé, pro které je dlouhodobě udržitelné spíš nájemní bydlení. Jsou za tím stále levné hypotéky a snadný přístup k nim. Vede to k růstu cen bytů hlavně v Praze či v Brně. Na konferenci Očekávaný vývoj realitního trhu a developerských projektů v ČR a střední Evropě to dnes řekl odborný partner konference Jiří Fajkus. Varoval před novou realitní bublinou, která naposledy praskla před zhruba deseti lety.
Španělskou Lidovou stranu premiéra Mariana Rajoye čeká náročný volební rok. Čtyři desítky lidí včetně členů partaje a několika prominentních podnikatelů mají stanout před soudem v souvislosti s největší korupční aférou od pádu Frankova režimu. Obvinění, včetně třech bývalých pokladníků lidovců a exministryně zdravotnictví, jsou spojovaní mimo jiné s úplatkářstvím a zpronevěrou.
Jak svět velkých financí a jeho protagonisté postupně ovládli naše životy – aniž bychom o tom pořádně věděli, neřkuli proti tomu protestovali.
Když v roce 2008 praskla irská realitní bublina a cena nemovitostí spadla prudce dolů, po celém ostrovním státě zbyly tisíce prázdných, často nedostavěných domů. Nikdo neměl zájem nebo peníze je koupit. Tyto nemovitosti poté přešly do rukou NAMA, což je státní „špatná banka“, která se pro ně pokoušela najít kupce. Marně. Nyní se NAMA rozhodla, že neprodejné domy raději zbourá.
Když se Španělé dozvěděli, že si jejich země půjčí od Evropy až 100 miliard eur na záchranu svých bank, mísily se u nich pocity nejistoty, zmatku a vzteku na premiéra Mariana Rajoye, který se záchrannou půjčku snaží vykreslit vlastně jako vítězství.
Ekonomové mají jasno: otázka nezní, zda Španělsko požádá o zahraniční finanční pomoc, ale kdy. Skepsi, že 46milionová ekonomika skončí v záchranné náruči Evropské unie a Mezinárodního měnového fondu, odvozují ze série špatných zpráv z království pod Pyrenejemi. To zatím, podobně jako Portugalsko loni na jaře, intervenci zvenčí vytrvale odmítá.