kdy se musí nosit roušky v obchodech - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kdy se musí nosit roušky v obchodech, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
O 60 procent více klientů než v roce 2019 vycestovalo letos na zahraniční dovolenou s cestovní kanceláří Blue Style. Podle jejího provozního ředitele Ondřeje Rušikvase to dokumentuje, že Češi patří mezi nejnáruživější cestovatele.
Vzhledem k přílivu uprchlíků z Ukrajiny, kteří do Česka začali proudit po zahájení ruské invaze 24. února, od března panuje v Česku výjimečný stav. Ten bude nyní platit až do června.
Počty nakažených koronavirem v posledních dnech stoupají. Zatímco personál v restauracích bude muset od listopadu kontrolovat u zákazníků doklad o bezinfekčnosti, kadeřnictví, fitness centra a další firmy v oblasti služeb mají nulové informace o tom, co je čeká. „Nikdo se s námi nebaví. Vláda přitom dohnala spoustu lidí k práci ,na černo‘, takže zaměstnance neseženete,“ stěžuje si předsedkyně Asociace zaměstnavatelů v kadeřnickém a beauty oboru Petra Vavrušková.
Po internetu se ve více lidech domluvíte, spekulativně začnete obchodovat vybranou akciovou kořist a vyženete cenu daného titulu do nebes. GameStop přes tisíc procent zhodnocení, BlackBerry, Nokia… Je to v pořádku, nebo lze současný fenomén na finančních trzích označit za manipulaci s trhem? V anketě deníku E15 se nad tím zamýšlejí investiční experti.
Pandemie koronaviru mění zavedené pořádky ve prospěch digitalizace. Technologické firmy bohatnou a roste jejich vliv. Pokrok spojený s technologiemi a umělou inteligencí ale zůstává nevyužit tam, kde by mohl pomoci zřejmě úplně nejvíce: při krocení pandemie. „Dala by se skvěle zvládat s inteligencí, kdyby se používala…,“ míní technický ředitel kyberbezpečnostní firmy Avast Michal Pěchouček, přední odborník na umělou inteligenci. Lidstvo se kvůli svému rozpornému přístupu chová výrazně hloupěji, než by se ...
Ochranná pomůcka v boji proti onemocnění COVID začíná nabývat na důležitosti. Řeč je konkrétně o respirátoru FFP2. Ten od pondělí musí nosit povinně občané v Rakousku na některých veřejných místech jako například v obchodních domech, v ordinacích lékařů či ve veřejné dopravě. Jaká je jeho účinnost? A dočkáme se jeho povinného zavedení nošení v nejbližší době i v České republice?
Díky svobodě pohybu mohl poznávat desítky zemí světa, psát cestopisy, přednášet. Tomu učinila pandemie přítrž. Byť lze s četnými omezeními dál cestovat, na svou příští pouť se cestovatel a spisovatel Ladislav Zibura vydá nejdříve příští rok v létě. „Česko je velmi bezpečná země, nesmíme ale zavírat oči před závažnými problémy. Čtvrt milionu dospělých lidí žije v dluhové pasti. To je strašlivé. Svobodná země je fajn, v exekuci si ji ale dvakrát neužijete,“ říká Zibura.
Ministerstvo zdravotnictví podle šéfa rezortu Jana Blatného (za ANO) v pondělí vládě navrhne přechod ze třetího do čtvrtého stupně protiepidemického systému PES. Současná opatření se tak zpřísní, pravděpodobně to bude od druhé poloviny nebo konce příštího týdne. Rizikové skóre od víkendu ukazuje hodnotu 64, která odpovídá čtvrtému stupni rizika. Od středy navíc roste počet denně zachycených případů.
Česko se po téměř dvou měsících částečně vrátí do běžného života. Vláda v neděli rozhodla, že veškerá omezující protiepidemická opatření přejdou od čtvrtka do nižšího třetího stupně. S omezeními se tak budou moci otevřít obchody, služby i restaurace.
Pátek třináctého by se mohl do boje proti koronaviru zapsat jako den nápravy předchozích chyb a dodělávání nedodělávek.