kdy se musí nosit roušky v obchodech - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kdy se musí nosit roušky v obchodech, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Po internetu se ve více lidech domluvíte, spekulativně začnete obchodovat vybranou akciovou kořist a vyženete cenu daného titulu do nebes. GameStop přes tisíc procent zhodnocení, BlackBerry, Nokia… Je to v pořádku, nebo lze současný fenomén na finančních trzích označit za manipulaci s trhem? V anketě deníku E15 se nad tím zamýšlejí investiční experti.
Pandemie koronaviru mění zavedené pořádky ve prospěch digitalizace. Technologické firmy bohatnou a roste jejich vliv. Pokrok spojený s technologiemi a umělou inteligencí ale zůstává nevyužit tam, kde by mohl pomoci zřejmě úplně nejvíce: při krocení pandemie. „Dala by se skvěle zvládat s inteligencí, kdyby se používala…,“ míní technický ředitel kyberbezpečnostní firmy Avast Michal Pěchouček, přední odborník na umělou inteligenci. Lidstvo se kvůli svému rozpornému přístupu chová výrazně hloupěji, než by se ...
Ochranná pomůcka v boji proti onemocnění COVID začíná nabývat na důležitosti. Řeč je konkrétně o respirátoru FFP2. Ten od pondělí musí nosit povinně občané v Rakousku na některých veřejných místech jako například v obchodních domech, v ordinacích lékařů či ve veřejné dopravě. Jaká je jeho účinnost? A dočkáme se jeho povinného zavedení nošení v nejbližší době i v České republice?
Díky svobodě pohybu mohl poznávat desítky zemí světa, psát cestopisy, přednášet. Tomu učinila pandemie přítrž. Byť lze s četnými omezeními dál cestovat, na svou příští pouť se cestovatel a spisovatel Ladislav Zibura vydá nejdříve příští rok v létě. „Česko je velmi bezpečná země, nesmíme ale zavírat oči před závažnými problémy. Čtvrt milionu dospělých lidí žije v dluhové pasti. To je strašlivé. Svobodná země je fajn, v exekuci si ji ale dvakrát neužijete,“ říká Zibura.
Ministerstvo zdravotnictví podle šéfa rezortu Jana Blatného (za ANO) v pondělí vládě navrhne přechod ze třetího do čtvrtého stupně protiepidemického systému PES. Současná opatření se tak zpřísní, pravděpodobně to bude od druhé poloviny nebo konce příštího týdne. Rizikové skóre od víkendu ukazuje hodnotu 64, která odpovídá čtvrtému stupni rizika. Od středy navíc roste počet denně zachycených případů.
Česko se po téměř dvou měsících částečně vrátí do běžného života. Vláda v neděli rozhodla, že veškerá omezující protiepidemická opatření přejdou od čtvrtka do nižšího třetího stupně. S omezeními se tak budou moci otevřít obchody, služby i restaurace.
Pátek třináctého by se mohl do boje proti koronaviru zapsat jako den nápravy předchozích chyb a dodělávání nedodělávek.
Od středy do 1. listopadu budou kvůli koronavirové epidemii uzavřeny školy včetně prvního stupně základních, přejdou na distanční výuku. Mateřských škol se opatření netýká. Shromažďování v Česku bude kvůli epidemii COVID-19 od středy omezené na maximálně šest osob. Restaurace, bary a kluby budou muset být od středy do 3. listopadu, tedy do konce nouzového stavu, úplně uzavřeny. Rozhodla o tom dnes vláda.
Nová opatření vlády proti koronaviru přišla pozdě a umožnila tak rychlejší šíření nemoci než na jaře. Kvůli tomu tomu už brzy může být Česká republika zařazena mezi „červené“ země. Cestovní ruch, který se už začal vzpamatovávat, nová omezení silně pocítí, říká Tomáš Prouza, prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR. Nepřišla ani slibovaná státní pomoc odvětví.
V letošním roce zasáhne světovou ekonomiku bezprecedentní krize. Takové označení se vztahuje jednak k rozsahu ekonomického poklesu, ale také k opatřením, která vlády a centrální banky po celém světě zavedly. V porovnání s Velkou recesí se jejich reakce významně liší, a to především z hlediska rychlosti a objemu poskytovaných stimulů. Právě agresivnější přístup měnových a fiskálních autorit pak může přispět k rychlejšímu ekonomickému oživení zemí. O budoucnosti české ekonomiky i o tom, jak se svět ...