kdy se otevřou hospody a restaurace - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kdy se otevřou hospody a restaurace, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ode dneška se v Česku dál zmírňují opatření proti šíření nemoci COVID-19. Po rozhodnutí ministerstva zdravotnictví znovu otevřou po více než pěti měsících vnitřní prostory restaurací, zatím fungovaly jen jejich zahrádky. Provoz mohou obnovit také venkovní a vnitřní koupaliště a bazény, sauny, wellness, kluby, diskotéky, herny a kasina. Kongresů a dalších hromadných akcí se může zúčastnit více lidí než dosud a navýšen byl i povolený počet lidí sportujících ve vnitřních prostorách. Končí rovněž zákaz ...
Jedna z nejluxusnějších pražských restaurací je už několik měsíců zavřená. „Za rok 2020 jsme měli třetinový obrat oproti předchozímu roku. Ale až se opatření rozvolní, zlevňovat nebudeme,“ říká Radek Kašpárek, šéfkuchař a spolumajitel michelinské restaurace Field. Z myšlenky „do restaurace jedině s testem“ není vůbec nadšený a nejvíce se obává kontrol platných testů u hostů. „Myslím si, že číšník nemá ani právo legitimovat hosty před vstupem do restaurace,“ tvrdí Kašpárek, který si myslí, že by se ...
Otevření restaurací je zatím v nedohlednu, už nyní však hospodští vědí, že budou muset u vstupu kontrolovat, zda mají zákazníci očkování, negativní test nebo prodělali covid. A to při obědové špičce v restauraci i o půlnoci v baru. Vláda chce podle ministra průmyslu Karla Havlíčka (za ANO) zavést několik aplikací, které by měly proces zjednodušit. Restauratéři i tak upozorňují, že kontrola pravosti a platnosti certifikátů se vymyká jejich možnostem.
Pivovary v Česku loni uvařily 20,1 milionu hektolitrů piva, meziročně výstav klesl o 6,9 procenta. Spotřeba piva na obyvatele loni klesla o zhruba sedm litrů, tedy 14 velkých piv, na 135 litrů, a byla tak nejnižší od 60. let minulého století. Za poklesem výroby stojí koronavirové restrikce a omezení provozu restaurací v Česku, ale i v zahraničí, sdělili zástupci Českého svazu pivovarů a sladoven.
Generální ředitel pražského dopravního podniku (DPP) Petr Witowski navrhuje i s ohledem na dopady pandemie zdražení jízdného v pražské hromadné dopravě. „Když se podívám do evropských měst, podíl nákladů uhrazených příjmy z jízdného je daleko vyšší. I v Plzni, Ostravě nebo v Brně je „legitka“ daleko dražší než v Praze,” říká v rozhovoru pro deník E15 Witowski. Naopak nevidí prostor pro výraznější zvyšování mezd zaměstnanců. Dokonce hovoří o možném propouštění.
Plzeňskému Prazdroji loni klesly prodeje na českém trhu o osm procent. „V podpoře hospod však nehodláme polevit ani letos,“ říká obchodní ředitel Plzeňského Prazdroje Tomáš Mráz. Téměř 100 milionů znovu vyčlenili na pivo, kterým chtějí podpořit návrat hostů do hospod, až to bude možné.
Třiadvacet gastronomických podniků v Teplicích a okolí odmítlo uposlechnout vládní nařízení a jejich provozovatelé ve středu ve 20.00 nezavřeli. Restauratéry na sociálních sítích podpořil i senátor a teplický primátor Hynek Hanza a další teplický rodák, poslanec Dominik Feri. K protestu se připojily i další podniky v Česku. Ministr zdravotnictví protest odsoudil.
Z restaurací zbyla výdejní okénka a z hotelů se stávají spíše útulny pro nakažené covidem než podniky pro turisty. Na dřeň seškrtaný provoz gastronomie neničí jen podnikatele přímo v oboru, ale i ty, kteří dodávají jídlo, pití či služby.
Unie výrobců a dovozců lihovin ve své zprávě upozornila, že letos přijdou firmy v oboru o dvě miliardy korun na tržbách, půjde o víc než třetinový propad. Opatření dopadající na gastro segment, značný odliv turistů a zahraničních dělníků pracujících v Česku a výrazné zvýšení spotřební daně od začátku roku o 13 procent, dají trhu velkou ránu. "Game over," napsal na facebooku v reakci na nová vládní opatření a zavření restaurací minimálně do 3. listopadu Martin Žufánek. "Jistota, že bary, hospody a ...
Když Plzeňský Prazdroj dělá nový produkt nebo balení, dívá se na něj hned od začátku i očima udržitelnosti. Svůj byznys právě se strategií udržitelnosti významně propojil. Pivovarnictví nyní kvůli pandemii prochází těžkým obdobím a trpí hlavně pohostinství. „Snažíme se pomáhat. Celý řetězec kolem piva je pro ekonomiku obrovsky přínosný,“ říká šéfka udržitelnosti a firemních vztahů pivovarské skupiny Pavlína Kalousová.