Kdy spadnou ceny nemovitostí - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Kdy spadnou ceny nemovitostí, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Realitní trh se po téměř roční letargii opět probouzí. Leckde příznivější ceny a také naděje na levnější hypotéky stavějí zájemce o bydlení i realitní investici před volbu, zda nenakoupit spíš dříve než později. A mnozí z nich se rozhodli nečekat, což platí alespoň pro klienty realitní společnosti RE/MAX. „Paralýza už skončila, srpen byl extrémně silný a oproti loňsku byl o čtyřicet procent silnější,“ říká David Krajný, majitel RE/MAX Česko a Slovensko. „Lidé si možná uvědomili, že když máte inflaci deset ...
Říká se, že aktuální stav ekonomiky se nejlépe pozná podle toho, jak se staví. Kdyby se mělo usuzovat z toho, jak se stavějí v Německu nové byty a rodinné domy, museli bychom říci, že Německo padá do vážné krize, která rozhodně nezačala dnes, ale táhne se posledních dvacet let.
Počkat na levnější hypotéky, anebo předejít opětovnému nárůstu cen a koupit nemovitost ihned. Bolestivé dilema, před kterým stál přinejmenším v posledním půlroce prakticky každý potenciální kupec bydlení. V kombinaci s očekávaným vývojem nájmů stoupá složitost úlohy jen s mírnou nadsázkou na úroveň soustavy rovnic o třech neznámých. Řešení podle expertů není zdaleka univerzální a je zcela odlišné v případě koupě bytu v Praze a kupříkladu rodinného domu daleko od metropole.
Nové developerské projekty s nájemním bydlením nebudou mít na dostupnost bydlení velký vliv, je přesvědčený sociolog Martin Lux. „Vliv bytové výstavby na vývoj cen se u nás dlouhodobě přehání. Základní faktory v pozadí vývoje cen i nájmů jsou stále stejné – příjmy, nezaměstnanost, demografie,“ říká sociolog, podle kterého ceny bytů klesnou až s další hospodářskou krizí.
Realitním sektorem v Číně zmítá krize. V modelu postaveném na nepřetržitém růstu cen bytů se objevily závažné trhliny a v této souvislosti se hovoří o takzvané zombifikaci mezi tamními developery.
Už více než tři roky žijeme ve světě rozkolísaném covidem a následně válkou na Ukrajině. Podle Karla Šulce, generálního ředitele Swiss Life Select, lidé nepanikaří, ale reagují větším zájmem o správu svých peněz a také penzí. Do popředí u nich vystoupilo téma bezpečí a jistoty, ať již jde o zdraví, rodinu, či o peníze. „Ponaučení z oznámené penzijní reformy je, že se lidé nemají spoléhat na stát,“ říká v rozhovoru.
Akcie, dluhopisy i reality mají teď jedno společné – jsou otřesně předražené. Růstový potenciál akcií je tak omezený, dluhopisy nenesou dostatečné úroky a koupě nového bytu při současných cenách je takřka marnotratnost. Tržní očista je prý však nevyhnutelná. „Ze současných cen tak třicet procent dolů, tam bych začal nakupovat akcie. My jsme v akciích podvážení ve prospěch hotovosti a krátkodobých dluhopisů, všechny akcie samozřejmě klientům prodat nemůžu,“ říká šéf investiční společnosti Conseq Jan Vedral,...
Budoucí prodej některé z našich firem na pražské burze by byl skvělý, říká v rozhovoru pro E15 investor Ondřej Benáček, řídící partner investiční firmy Central Europe Industry Partners, která se jako jedna z mála v Česku specializuje na oblast nazvanou private equity. Společnost v současnosti spravuje již dva fondy, které zhodnocují peníze institucionálních a movitých investorů nákupy podílů zejména v českých firmách. Nově navíc CEIP připravuje ve spolupráci s firmou Conseq fond fondů, který by měl svět ...
Ekonom Filip Pertold v rozhovoru pro INFO.CZ popisuje těžkosti, s jakými vláda připravuje konsolidaci státního rozpočtu. Za jednu z příčin neutěšeného stavu označuje nepřipravenost všech politických stran na vládnutí. „Politické strany jsou u nás do určité míry prázdné schránky – ani jedna z nich nemá dostatečný odborný aparát, ani jedna nemá připravené strategické dokumenty nebo dlouhodobou koncepci pro jednotlivé resorty,“ říká.
Boj o „osm procent“ základní úrokové sazby – tak v posledních měsících vypadá odborná i laická debata o nastavení měnové politiky ČNB. Zatímco někteří ekonomové, měnová sekce ČNB či Mezinárodní měnový fond doporučují zvýšení sazeb, ČNB drží sedmiprocentní linii. Viceguvernérka ČNB Eva Zamrazilová v rozhovoru pro INFO.CZ argumentuje, že zvýšení by s ohledem na krocení inflace nepřineslo výraznější pozitivní efekt, navíc silný kurz koruny za národní banku „odpracoval nejméně trojí zvýšení sazeb“. „Tím, že ...