kingdom come - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kingdom come, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Hned pět z TOP 100 počítačových her uznávaného globálního indexu Steam za rok 2019 se narodilo v tuzemsku. O síle a významu českého gamingového trhu svědčí například i to, že je z hlediska tržeb větší než tuzemský filmový průmysl. Projděte si v galerii ta nejvýraznější česká herní studia. Jde o editoriální výběr Lukáše Stibora, zakladatele a manažera několika technologických a videoherních startupů.
Jsou to jiné světy. Postavení domácího crowdfundingu se velmi liší od jeho pozice v tradičních crowdfundingových zemích, jako jsou USA, Kanada, Velká Británie či Německo. Řádově rozdílné jsou nejen počty projektů, ale i výše investic, které projekty vkládají do crowdfundingových kampaní. Úspěšné české projekty vyberou průměrně vyšší desítky tisíc dolarů, kdežto u projektů z USA to bývají statisíce až miliony dolarů. V čem spočívají další rozdíly?
Americká internetová společnost Facebook koupila české studio Beat Games, které vyvinulo úspěšnou hru pro virtuální realitu Beat Saber. Detaily obchodu ani jedna strana nezveřejnila. Odborníci se každopádně shodují, že transakce českému studiu umožní rychlejší expanzi a růst. Pro Facebook pak může být česká firma a její vývojáři pilířem pro rozvoj aktivit na poli virtuální reality.
Petr Kellner a několik dalších nejbohatších Čechů jsou se svými majetky v řádu desítek až stovek miliard korun spíše výjimkou. Většinu z první stovky nejmajetnějších v této zemi nelze počítat mezi dolarové miliardáře. Obvykle se jejich jmění nepřehoupne přes hranici pěti či deseti miliard korun. Vyplývá to z aktuálního žebříčku českých a slovenských miliardářů, který přináší magazín E15 Premium.
Globální byznysovou celebritu Česko nemá, nedostatkem podnikatelských talentů ale netrpí. Možná jen musejí dozrát obory, kde už teď patří Češi ke světové špičce.
Trend, který započal legendárními tituly jako Mortal Combat nebo Tomb Raider, nabírá nový dech. Propojování světů videoher a blockbusterů vývojáře i studia znovu láká, bobtnající rozpočty vývojářů si navíc stále častěji mohou dovolit platit velké hollywoodské hvězdy.
Tuzemský herní průmysl má za sebou silný rok. Jeho obrat překročil hranici tří miliard korun, jak uvádí studie Asociace herních vývojářů a Institutu pro digitální ekonomiku. Růst herních firem však brzdí nedostatek zaměstnanců, které shánějí také prostřednictvím vízových programů.
Warhorse, české vývojářské studio, které se proslavilo videohrou Kingdom Come: Deliverance, má od minulého týdne nového majitele – evropského giganta THQ Nordic. „Vítám, že vývoj her se stává obecně srozumitelnou činností a že risk profil investování do herního vývoje je investorům jasný,“ říká v exkluzivním rozhovoru s deníkem E15 ředitel studia Martin Frývaldský.
Švédská herní společnost THQ Nordic koupila prostřednictvím své rakouské dcery Koch Media české vývojářské studio Warhorse Studios, které stojí za populární počítačovou hrou Kingdom Come: Deliverance. Většinový vlastník české firmy Zdeněk Bakala a její zakladatelé Daniel Vávra a Martin Klíma díky transakci utrží 42,8 milionu eur (1,1 miliary korun).
Podnikatel Zdeněk Bakala prodal skupinu nemovitostí v pražském Karlíně realitnímu fondu Amundi Czech Republic. Součástí komplexu je i multifunkční sál Forum Karlín, sdělila Bakalova mluvčí Šárka Samková. Obě strany se dohodly, že cenu transakce nezveřejní.