Klára Dostálová - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Klára Dostálová, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Vláda konečně schválila novelu stavebního zákona a ono „konečně“ je zde především proto, že je s dílem ve skluzu. Zvolání „konečně!“ namístě úplně není, protože vůbec není zřejmé, jestli je novela celkem čerstvého díla Babišovy vlády potřeba, a pokud bychom naslouchali ohlasům odborné veřejnosti, řekli bychom – možná ano, možná ne, bůh suď, kdo ví? Ale je tak psáno v programovém prohlášení (s tím, že novela měla být předložena už v prvním pololetí roku 2022) a vedle odborných argumentů v tom cítíme i jasné...
... pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO) řekla, že...
Prezident Miloš Zeman dnes podepsal změnu nového stavebního zákona, která o rok odkládá vznik nově zřizovaného Nejvyššího stavebního úřadu a pod ním organizovaných krajských stavebních úřadů. Informoval o tom Hrad. Tyto úřady měly začít fungovat pod státem od poloviny příštího roku a měly nahradit dosavadní obecní stavební úřady. Vládní koalice zatím připravuje věcnou novelu stavebního zákona, která právě vznik Nejvyššího stavebního úřadu zruší a část stavebních úřadů pod obcemi zachovává.
Vláda se pustila do nejistého podniku, který může skončit soudním sporem s Bruselem a případně blokací peněz z evropských fondů. Koaliční poslanci protlačili v dolní komoře parlamentu prvním kolem zásadní novelu služebního zákona, nyní ji čeká zrychlené druhé čtení. Norma byla podmínkou vstupu Česka do Evropské unie. Přitom už k její původní podobě i pozdějším úpravám měla Evropská komise opakovaně výhrady.
Vládní koalice dnes ve Sněmovně i přes nesouhlas opozice prosadila roční odklad vzniku Nejvyššího stavebního úřadu a pod ním zřizovaných krajských stavebních úřadů, s nimiž počítá nový stavební zákon z loňského roku. Podle tohoto zákona měly začít fungovat v polovině příštího roku a měly nahradit nynější stavební úřady pod obcemi a městy. Vládní koalice připravuje věcnou novelu stavebního zákona, která právě vznik Nejvyššího stavebního úřadu ruší a část stavebních úřadů pod obcemi zachovává. O vládním ...
Na ministerstvu pro místní rozvoj je nyní rušno. Zatímco jedna část úředníků řeší uprchlickou krizi, druzí rychle dodělávají novelu stavebního zákona. Šéf rezortu Ivan Bartoš chce navíc do příštího roku předložit ambiciózní zákon o dostupném bydlení. „Vedle toho sestavujeme plejádu finančních nástrojů, které mohou být využity k výstavbě nebo obohacení bytového fondu. Jednáme o tom s bankami,“ řekl Bartoš.
V rámci širší strategie na řešení uprchlické krize představí ministr Ivan Bartoš dotační program určený na rekonstrukci či výstavbu bytů pro uprchlíky. Na začátek je připraveno 900 milionů korun ze státního rozpočtu. Jako cestu pro získání dalších financí vidí začlenění projektů do již schválených sekcí, které obsahuje Národní plán obnovy. Například rekonstrukce ubytoven pro uprchlíky by mohly být financovány z peněz původně určených na revitalizace brownfieldů. Ministr o této možnosti jedná s evropskými ...
Už za několik dní by měl ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti) předložit věcnou novelu stavebního zákona, který by měl nahradit již přijatý předpis jeho předchůdkyně. Ministr z návrhu vyhodil záměr vytvořit Nejvyšší stavební úřad, který měl sjednotit všechny povolovací procesy na jedno místo. K tomu však podle Bartoše není třeba nový úřad, ale funkční Portál stavebníka. Jeho vytvoření, které už má několik let oporu v zákoně, se ale zřejmě zpozdí.
Andreji Babišovi se pokazil marketingový strojek. Stejně jako auto jezdí na benzin či naftu, marketingové motory ultrapopulistů se živí tématy, obsahem. Dokud mohl tehdejší předseda vlády mikromanažovat chod republiky, fotit se na letištích, stavbách, se státníky, bez státníků, v helmě nebo v čepici, bylo motory stále čím futrovat. Jako předseda opozice se může fotit tak leda na zahradě v Průhonicích.
Cestování je zpět. Ovšem jen napůl. Zahraniční turisté si do Česka stále netroufají, do letadel se nevrací ani byznysová klientela. Zato balík, který Češi platí za úprk z domoviny, se blíží předpandemickým rozměrům. Riskantní sázka na přímé lety z Prahy do exotiky - například do Dominikánské republiky - se tak vyplatila nejstarší české cestovní kanceláři Čedok. Z původně sezónního projektu se stane celoroční. „Lidé z oboru si klepali na čelo, jestli jsme se nezbláznili. Ne vždy všechno vyjde. Když to ale ...