klára dostálová ano - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu klára dostálová ano, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Mnozí stavebníci čekají jako na smilování na příští rok, kdy začne plně platit nový stavební zákon. Jenže zákon sám o sobě nedokáže zkrátit zdlouhavé stavební povolování v Česku. Je to Portál stavebníka a další online přístupné systémy, které mají umožnit stavitelům a úřadům přehlednější a rychlejší rozhodování. Portál ale zatím nikdo ani nezačal vyvíjet. Ministerstvo pro místní rozvoj kvůli jeho zdržení přijde o miliardu korun z evropských fondů určenou na digitalizaci, zjistila čerstvá analýza mediální ...
Silná turistická sezona přeje letos v létě nejen klasickým hoteliérům, ale zejména v Praze i konkurenčním poskytovatelům krátkodobého ubytování. Právě na ně by měl dopadnout nový návrh novely zákona o cestovním ruchu ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše (Piráti), který zavádí povinnost pronajímatelů se přihlásit do nového registru. Stát tak má mít možnost lépe kontrolovat, kdo byty pronajímá a zda odvádí potřebné daně a poplatky.
Od ledna přijdou velké solární a zemědělské firmy o desítky miliard korun státní podpory, vláda zvažuje zkrátit také objem prostředků na opravy regionálních silnic. Plyne to z předběžných plánů ministerstev. Definitivně jasno o zeštíhlení národních dotací má být podle informací e15 nejpozději za šest týdnů. Do poloviny dekády mají škrty dosáhnout 54,4 miliardy, z toho 45,6 miliardy připadá na příští rok. Tato opatření tvoří největší část konsolidačního balíčku.
Nejdřív „rychlých“ 860 milionů ze státního rozpočtu, pak 25 miliard korun vyjednaných evropskými komisaři. Velké plány pirátského ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše, který na počátku ruské invaze sliboval nemalé peníze na výstavbu bytů pro ukrajinské uprchlíky a podporu jejich ubytování, se nenaplnily. Podle dat neziskové společnosti Člověk v tísni mezitím hrozí uprchlíkům bezdomovectví.
Kdysi zvyklost u venkovských statkářů, nyní možné řešení bytové krize. Poslanci v pátek v rámci novely stavebního zákona schválili zavedení takzvaného výměnkového bydlení, které umožní na pozemku rodinného domu postavit další menší dům, například pro děti nebo starší rodiče. Stavební zákon, jehož cílem je zjednodušení a zrychlení stavebního řízení, musejí ještě schválit senátoři a podepsat prezident.
Poslanci napříč politickými kluby v pátek jednomyslně schválili novelu stavebního zákona, nyní ji dostanou na stůl senátoři. V souvislosti s novelou přijali zákonodárci také nový zákon o takzvaném jednotném environmentálním stanovisku, který má společně s revidovaným stavebním zákonem zjednodušit a zrychlit povolování staveb. Novela zároveň ruší soustavu státních stavebních úřadů, se kterou počítal původní zákon přijatý minulou vládou.
Vláda konečně schválila novelu stavebního zákona a ono „konečně“ je zde především proto, že je s dílem ve skluzu. Zvolání „konečně!“ namístě úplně není, protože vůbec není zřejmé, jestli je novela celkem čerstvého díla Babišovy vlády potřeba, a pokud bychom naslouchali ohlasům odborné veřejnosti, řekli bychom – možná ano, možná ne, bůh suď, kdo ví? Ale je tak psáno v programovém prohlášení (s tím, že novela měla být předložena už v prvním pololetí roku 2022) a vedle odborných argumentů v tom cítíme i jasné...
... pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO) řekla, že Síkela...
Prezident Miloš Zeman dnes podepsal změnu nového stavebního zákona, která o rok odkládá vznik nově zřizovaného Nejvyššího stavebního úřadu a pod ním organizovaných krajských stavebních úřadů. Informoval o tom Hrad. Tyto úřady měly začít fungovat pod státem od poloviny příštího roku a měly nahradit dosavadní obecní stavební úřady. Vládní koalice zatím připravuje věcnou novelu stavebního zákona, která právě vznik Nejvyššího stavebního úřadu zruší a část stavebních úřadů pod obcemi zachovává.
Vláda se pustila do nejistého podniku, který může skončit soudním sporem s Bruselem a případně blokací peněz z evropských fondů. Koaliční poslanci protlačili v dolní komoře parlamentu prvním kolem zásadní novelu služebního zákona, nyní ji čeká zrychlené druhé čtení. Norma byla podmínkou vstupu Česka do Evropské unie. Přitom už k její původní podobě i pozdějším úpravám měla Evropská komise opakovaně výhrady.