kldr vývoj zbraní - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kldr vývoj zbraní, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ruské ministerstvo obrany v polovině října informovalo své protějšky v USA, Francii, Británii i Turecku, že Ukrajina připravuje takzvanou špinavou bombu. Slovinská vláda ve čtvrtek odhalila, že fotografie, kterou se Rusko snaží dokázat ukrajinskou výrobu špinavé bomby, pochází z roku 2010. Západní státy tvrzení Ruska rovněž shodně odmítají. Co je to špinavá bomba? Jak tzv. dirty bomb funguje? Jaké škody může bomba způsobit?
Severní Korea financuje svůj raketový program i z ukradených kryptoměn, uvádí nová zpráva Organizace spojených národů (OSN), na kterou v neděli upozornila britská televize BBC. Severokorejští hackeři odcizili od začátku roku 2020 do poloviny roku 2021 digitální aktiva za více než padesát milionů dolarů, tedy přes miliardu korun. Tyto prostředky jsou podle vyšetřovatelů OSN „důležitým finančním zdrojem“ pro jaderný výzkum KLDR a její testy balistických střel.
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Zatímco dříve strašily svět především severokorejské rakety a jeho jaderný program, nyní jsou patrně hlavní údernou zbraní Kim Čong-unova režimu hackeři. Zdá se, že specialisté z Pchjongjangu dokážou využít zranitelnosti počítačových systémů po celém světě. Paralyzují tak zdravotnická zařízení, kradou peníze nebo kopírují technologické postupy.
Severokorejskou ekonomiku čeká letos nejhlubší propad od roku 1997. Hrubý domácí produkt země, jenž loni činil pouhých 1 700 dolarů na hlavu, což ji řadí mezi dvacet nejhorších států na světě, se zřejmě sníží o šest procent. Vůdce KLDR Kim Čong-un proto na pondělním zasedání politbyra Korejské strany práce představil nový plán, jenž nazývá „osmdesátidenní bitvou“. Jeho cílem je do ledna 2021 nakopnout hospodářství totalitního státu. S odvoláním na Korejskou centrální zpravodajskou agenturu a zprávu ze ...
Nejdéle sloužící japonský předseda vlády Šinzó Abe potvrdil svůj úmysl rezignovat. Pětašedesátiletého politika k tomu vedou zdravotní důvody, uvedla agentura Kjódó s odvoláním na zdroje z vládní Liberálnědemokratické strany. Japonské akcie v reakci na zprávu smazaly zisky a zamířily prudce dolů. Index Nikkei 225 odepsal 1,4 procenta na 22 883 bodů.
V chaotické době dozvuků koronavirové pandemie se některé země snaží chopit příležitosti a vyřešit územní spory či pro sebe získat jiné výhody. Na čínsko-indické hranici roste už týdny napětí. Turecko se pokouší prohlubovat svůj vliv na Blízkém východě i na severu Afriky. Horkým místem se opět stává také Korejský poloostrov.
Bývalí američtí ministři obrany Leon Panetta a James Mattis ostře kritizují amerického prezidenta Donalda Trumpa za jeho neúspěšné vedení summitů se severokorejským lídrem Kom Čong-unem. Trump a jeho vláda podle nich nebyli na jednání dostatečně připraveni a podcenili také komunikaci se spojenci.
Nejbližší asistenti severokorejského vůdce jsou přesvědčení, že Kim Čong-un má v plánu realizovat velkou válečnou operaci. Dokládat to mají snímky Kima stoupajícího na bílém koni na horu Pektusan. Informuje o tom zpravodajská agentura Reuters.
Po desetiletích nepřátelství mezi Spojenými státy a Severní Koreou Donald Trump jako první americký prezident vstoupil na území komunistické KLDR. Stalo se tak na úvod jeho třetího setkání se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem, které se tentokrát odehrálo v demilitarizované zóně mezi KLDR a Jižní Koreou. Při následném více než 50minutovém rozhovoru se oba vůdci shodli na obnovení rozhovorů o jaderném odzbrojení KLDR. Trump rovněž oznámil pozvání severokorejského vůdce do USA.