klony bitcoinu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu klony bitcoinu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Finanční influenceři začali mít problémy se svými zlými klony. Zatímco v minulosti k podvádění lidí na Instagramu stačily fotky drahých aut a luxusních dovolených s motivačními citáty, dnes se podvodníci vydávají za důvěryhodné osoby ze světa financí.
Ethereum má za sebou zásadní technologickou modernizaci s názvem The Merge, která může během energetické krize proměnit vnímání kryptoměn ze strany regulátorů i laické veřejnosti. Ještě nikdy navíc neprošla tak významná kryptoměna a její blockchain tak revoluční změnou. Druhá největší virtuální měna co do tržní kapitalizace začíná fungovat na úplně jiných technologických základech. Podrobněji je rozebírá následující pětice otázek a odpovědí, které se k The Merge vážou.
Právě probíhá mediální kampaň za miliony dolarů s cílem ozelenit bitcoin. Kryptoměna údajně spotřebovává příliš energie, a tak se její pozice postupně stává neudržitelnou. Myslí si to organizace Greenpeace a americký miliardář a Chris Larsen, spoluzakladatel společnosti Ripple Labs, která vytvořila kryptoměnu XRP. Heslem kampaně je Change the Code, Not the Climate čili Měňte kód, nikoli podnebí. V historii bitcoinu i dalších kryptoměn už přitom nastaly pokusy o naplnění zeleného sloganu. Více v aktuálním ...
Květen byl z hlediska vývoje ceny bitcoinu mimořádný – nejhorší od roku 2011. Nejrozšířenější kryptoměna odepsala téměř polovinu z letošního maxima. Na křivce výnosů redakčního experimentálního portfolia je to sice znát, ale překvapivě nepatrně. Masakr kryptoměn lze chápat jako výzvu k zamyšlení. Mimo jiné nad racionalitou trhu a otázkou, nakolik má smysl diverzifikace při investování do digitálních měn.
Nedávné raketové zhodnocení ceny parodického dogecoinu jej poslalo mezi pětici největších kryptoměn co do tržní hodnoty. Zatímco se z virtuální měny s memem ve znaku stává symbol extrémně rychlého zbohatnutí, řada spekulantů snadno přehlédne její zaostalost technického rázu. Ta může být větším problémem, než jaký představuje dobře známá volatilita. „Bohužel mnoho nezkušených spekulantů přijde v dlouhodobějším měřítku o peníze, protože dogecoin z technologického pohledu nic moc zajímavého nenabízí,“ uvedl ...
Trh s virtuálními mincemi zažívá po čtyřech letech mohutný boom. Dokonce natolik velký, že vydělat stovky procent během pár měsíců lze i na dávno odepsaných projektech. Fundamentální důvody jdou během kryptománie stranou. Nikdo ale nemůže počítat s tím, že trend vydrží dlouhodobě.
Kolik bitcoinů existuje? Řadu začínajících investorů může tato otázka zmást, jelikož v přehledu nejrozšířenějších kryptoměn najdou jak „bitcoin“, tak „bitcoin cash“ či „bitcoin SV" nebo „bitcoin gold". Přestože hodnota bitcoinových klonů vůči originálu postupně klesá, obezřetnost je stále na místě.
Bitcoin představuje nejrozšířenější kryptoměnu, jejich počet se ale řádově pohybuje v tisících. Nechybí mezi nimi ani klony bitcoinu, které se liší jen úpravou názvu a kódu, stejně jako "měna" Dogecoin inspirovaná internetovým vtípkem. Přehled několika nejznámějších digitálních měn přinášíme níže.
Mohl patřit mezi miliardáře, místo toho ale bere dávnou ztrátu 3092 bitcoinů jako „školné“. Díky této zkušenosti totiž odborník na kyberbezpečnost Marek Palatinus rozjel byznys firmy SatoshiLabs s celosvětově prvními peněženkami na kryptoměny. Cenu bitcoinu už raději neřeší. „Pro bitcoin představuje letošní rok obrovskou příležitost,“ vysvětluje v rozhovoru Palatinus. Nezastírá ale, že v budoucnu bitcoin čeká ještě několik zásadních možných problémů a výzev.
Po vlně optimismu v důsledku půlení (halvingu) se mezi kryptospekulanty začal šířit strach. Hodnota bitcoinu ve čtvrtek odpoledne odepisovala sedm procent v reakci na zprávy, že virtuální mince vytěžené během prvního měsíce fungování bitcoinu změnily adresu. Vzhledem k tomu, jak málo bylo povědomí o tehdy začínající virtuální měně rozšířené, se část držitelů kryptoměny obává, že může jít o prostředky údajného tvůrce bitcoinu Satoshiho Nakamota. Nikdo jiný podle všeho nevlastní více virtuálních mincí.