kniha o pražském metru - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu kniha o pražském metru, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Může se zdát, že si českou e-commerce rozdělilo pár největších hráčů a že není místo pro nové projekty. Není to ale pravda. V posledních letech se zrodilo hned několik dravých nadějí, které se zaměřily na úzký segment poptávky a ve svých oborech mohou být velmi brzy na špici. Přinášíme profily pěti z nich.
Za čtyři měsíce skončí prezident Miloš Zeman po deseti letech ve své funkci, z Pražského hradu ale nebude odcházet s prázdnou. Stejně jako exprezident Václav Klaus má nárok na doživotní rentu ve výši 50 tisíc korun měsíčně, náhrady ve stejné výši, a navíc na auto s řidičem. Do toho má samozřejmě nárok i na svůj běžný starobní důchod. V porovnání se svými protějšky z jiných zemí se Česko o své bývalé hlavy státu stará poměrně štědře.
V Česku jsou desítky lidí, kteří si dali za úkol vrátit život zchátralým zámkům a hradům. Jedná se o restituenty i o nové investory. Web E15.cz v seriálu mapuje jejich mnohdy obtížný boj za záchranu památek, které by se za jiných okolností staly zbořeništěm. Další zastávkou je zámek Otín.
Cestování je zpět. Ovšem jen napůl. Zahraniční turisté si do Česka stále netroufají, do letadel se nevrací ani byznysová klientela. Zato balík, který Češi platí za úprk z domoviny, se blíží předpandemickým rozměrům. Riskantní sázka na přímé lety z Prahy do exotiky - například do Dominikánské republiky - se tak vyplatila nejstarší české cestovní kanceláři Čedok. Z původně sezónního projektu se stane celoroční. „Lidé z oboru si klepali na čelo, jestli jsme se nezbláznili. Ne vždy všechno vyjde. Když to ale ...
Urbanistické studie se pomalu stávají závazným nástrojem pro regulaci nové zástavby nejen na velkých pražských brownfieldech, ale i na periferii města. Jsou podkladem pro změnu územního plánu. Studio architekta Jakuba Ciglera navrhlo podle přijaté urbanistické studie například podobu nové železniční zastávky Praha–Bubny, sami jsou autory studie na novou městskou čtvrť West Point v Ruzyni nebo rozvojového území bývalého výrobního areálu Avia v Letňanech. Zakladatel studia Jakub Cigler věří, že urbanistické ...
O starých i nových knihách, vášni pro předávání poselství, objevování témat i oprašování mistrovství klasiků s šéfredaktorem nakladatelství Paseka Jakubem Sedláčkem.
Architekta a urbanistu Pavla Hniličku nikdy neopouští nadšení, když se může rozpovídat o moderním urbanismu, o krásných čtvrtích, kde se bydlí, pracuje a odpočívá zároveň a které lze zatím najít jen v zahraničí. „U nás je řada architektů, kteří tvoří skutečně krásné budovy. Ale velké developmenty se od devadesátých let pořád dělají v duchu sídlišť. Třeba hezčích a barevnějších, ale stále jsou to domy nahodile naházené do prostoru, kam se přivedou přípojky a cesty,“ posteskne si.
Nemovitosti střídají majitele, v přízemí budov rotují obchodníci a ve vyšších patrech jsou k pronájmu tisíce metrů čtverečních kanceláří. Tak vypadá jedna z největších proměn pražského Václavského náměstí v porevoluční historii Česka. Novou podobu dostávají některé hotely, zmizely kultovní stánky s klobásami.
Ilustrátor a spisovatel Petr Sís nedávno v USA, kde žije, představil svou novou dětskou knihu Nicky & Vera. Čtenářům poodkrývá příběh zachránce československých židovských dětí Nicholase Wintona a jedné ze zachráněných dívek Věry Gissingové. „Když kniha vyšla, byl jsem překvapený, kolik lidí z řad potomků zachráněných židovských dětí se mi hlásí. Myslím si, že za to může trochu i pandemie a smutek a izolace, a že i proto má kniha docela ohlas,“ říká.
Herbert Slavík je známý svými fotografiemi ze sametové revoluce. Jeho současnost ale tvoří především sportovní fotografie. Na olympijských hrách pravidelně dokumentuje úspěchy českých sportovců. Je autorem několika knih, z nichž tou poslední je Naše hory, lyže, sníh, která mapuje historii lyžování v Čechách.